×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
false

به گزارش میلیتاری نیوز،  در مراسم تحویل این بالگردها علاوه بر نخست وزیر و اعضای هیات دولت، فرمانده نیروی هوایی و پدافند ضد هوایی و همچنین نمایندگان هیات نظامی روسیه حضور داشتند. این دو فروند بالگرد اولین بالگردهایی هستند که صربستان پس از ۲۹ سال برای ارتش این کشور از خارج خریداری کرده است.

آخرین بالگردهای حمل و نقل از نوع ۸-Mi که برخی از آنها هم اکنون در ارتش صربستان بهره برداری می شوند ۳۶ سال پیش خریداری شده اند.

تجهیز ارتش صربستان دو فروند بالگرد+عکس

هم اکنون در ارتش صربستان یک فروند بالگرد حمل و نقل ۱۷-Mi و چند بالگرد از نوع ۸-Mi که فقط دو فروند از آنها قابل پرواز هستند، استفاده می شود. یک فروند از دو فروند بالگرد حمل و تقل ۱۷-Mi ارتش صربستان دو سال پیش در حالیکه برای انتقال یک نوزاد از منطقه سیل زده به بلگراد در حال پرواز بود سقوط کرد و هر هفت سرنشین آن از جمله یک نوزاد کشته شدند.

همچنین بخوانید:  بروز حادثه در مسابقات نظامی روسیه

بالگرد ۱۷-Mi می تواندیک محموله ۴ هزار و پانصد کیلوگرمی را حمل کند و حداکثر سرعت آن ۲۶۲ کیلومتر در ساعت است. همچنین این نوع بالگرد می تواند ۳۶ مسافر و یا ۲۴ چترباز و ۱۲مجروح را حمل کند.

تجهیز ارتش صربستان دو فروند بالگرد+عکس

طول این نوع بالگرد ۱۸٫۶ متر و ارتفاع آن ۴٫۷ متر و حداکثر وزن در هنگام برخاستن از زمین ۱۳تن برآورد شده است.

«رانکو ژیواک» فرمانده نیروی هوایی و پدافند ضد هوایی ارتش صربستان در هنگام تحویل این بالگردها در جمع خبرنگاران در فرودگاه بلگراد گفت که روند تجهیز کردن ارتش بر حسب نیاز همچنان ادامه خواهد یافت.

ارتش صربستان با بیش از ۶۰ کشور همکاری نظامی دارد و با برخی از آنها رزمایش نظامی مشترک برگزار می کند. صربستان، سیاست بی طرفی نظامی دارد و عضو هیچ سازمان و یا پیمان نظامی نیست.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false