×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
false

[ad_1]

5 سلاح جدید و قدرتمند ارتش روسیه

۵ سلاح جدید و قدرتمند ارتش روسیه

۱-هواپیمای جنگنده پیشرفته ت ـ ۵۰ (پک فا)،هواپیمای جنگنده فوق پیشرفته جدید و چند منظوره نسل پنجم که هم اکنون در حال گذراندن آزمایشات و تست است.جنگنده پیشرفته ت ـ ۵۰ (پک فا) قابلیت بالای مانوردهی و رادار قدرتمند و سطح مقطع راداری پایین باعث برتری آن درآسمان می شود. جنگنده ت ـ ۵۰ مجهز به موشک های هوا به هوا و هوا به زمین در جایگاه ذخیره تسلیحات داخلی خود است.

بالگرد تهاجمی می 28ان ام

۲-بالگرد تهاجمی “می ۲۸ان ام”که نوع مدرنیزه شده بالگرد “می ـ ۲۸” موسم به “شکارچی شب” است. بالگرد تهاجمی “می ۲۸ان ام مجهز به سامانه راداری جدید و قدرتمند، حسگرهای جدید و حساس برای عملیات شبانه یا در شزایط بد آب و هوایی و همچنین کلاه خلبانی بهینه سازی شده خواهد بود.

تانک سنگین آرماتا

۳-پلتفرم تانک سنگین “آرماتا” برای اولین بار در سال۲۰۱۵ به مناسبت سالگرد پیروزی روسیه بر فاشیسم در جنگ بزرگ داخلی در معرض دید عموم قرار گرفت. در روی این پلتفرم می توان تانک و انواع خودروهای رزمی نیروی زمینی،انواع توپ خودرو و دیگر ماشین های نظامی را نصب کرد.

 اس ـ400

۴-اس ـ۴۰۰ موسوم به “تریومف”، نسل جدید سامانه موشکی پدافند هوایی دور برد است که مدل ارتقا یافته اس ۳۰۰ است که اکنون در اختیار نیروهای مسلح روسیه قرار دارد. این سامانه می تواند هواپیما ها، موشک ها ,پهپادها و تمام وسایل پرنده و حمله هوایی احتمالی دشمن را شناسایی کرده و با دقت بالا هدف قرار دهد و همچنین از مهمترین تاسیسات نظامی و حساس از جمله ستاد های نظامی یا پناهگاه ها و نیروگاه های هسته ای دفاع کند.

زیردریایی اتمی روسیه

۵-زیردریایی های اتمی کلاس “بوری” ، بعد از خود داری فرانسه از تحویل ناوهای هسته ای به روسیه, نیروی دریایی روسیه اقدام به ساخت زیردریایی هسته ای جهت تجهیز ارتش کرده است. زیردریایی اتمی کلاس “بوری”  مسلح به ۱۶ فروند موشک بالستیکی “بولاوا” بوده و قادرند مدت ۹۰ شبانه روز در شناوری مستقل و آماده پرتاب قرار داشته باشند.
[ad_2]

همچنین بخوانید:  S-97 Raider سریع ترین هلی کوپتر جهان در خدمت ارتش آمریکا

true
true
true
true
  1. رضا محسنی

    زده باد پوتین قهرمان!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false