سه شنبه , اردیبهشت ۵ ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
خانه / آخرین اخبار نظامی ایران و جهان / ایران به رشد ۶۹ درصدی ساخت تجهیزات نظامی داخلی خود می‌بالد

ایران به رشد ۶۹ درصدی ساخت تجهیزات نظامی داخلی خود می‌بالد

به گزارش میلیتاری نیوز، «ژورنال ویژه ارتش آمریکا» در تازه‌ترین شماره خود با تمرکز بر رشد ساخت جنگ افزار بومی از سوی متخصصان ایران نوشت: پایان بسیاری از تحریم‌های نظامی بر ایران در سایه اجرای برجام و توانایی این کشور در خرید تجهیزات پیشرفته و سامانه های جنگی حاضر و آماده نه تنها موجب نشده تا ایران سرمایه گذاری بر صنایع تسلیحاتی خود را رها سازد بلکه اینک «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران در این زمینه رجز خوانی می‌کند.

بر این اساس، رشد ۶۹ درصدی صنایع تسلیحاتی ایران در سه سال گذشته موجب رجزخوانی وزیر دفاع ایران شده و این امر حکایت از آن دارد که ایران از ثروت خود در شکل جدیدی سرمایه گذاری کرده و  آزادی سرمایه‌های مسدود شده این کشور از زمان آغاز مذاکرات منتهی به برجام موجب افزایش قدرت صنایع نظامی ایران شده است.

حتما بخوانید:  کاوشگر خلیج فارس نیمه اول شهریور به آب می افتد

ژورنال ارتش آمریکا نوشت: در حالی وزیر دفاع ایران درحال خودستایی پیرامون ساخت ۱۱۵ محصول جدید نظامی بود که در مراسمی به همین منظور پنج دستاورد اصلی که شامل راکت هدایت شونده «فجر-۵»، سامانه دوش  پرتاب «میثاق-۳۳»، نارنجک پرتاب کن ۴۰ میلیمتری، اسلحه جدید «مصاف» و یک تپانچه جدید بودند، به نمایش گذاشته شدند.

این نشریه در خاتمه نوشت: البته تولید این‌گونه محصولات هرچند که به اندازه وارد کردن سامانه دفاع موشکی «اس-۴۰۰» یا موشک‌های بالستیک جدید موجب نگرانی بین‌المللی نمی‌شود اما امکان توزیع این تجهیزات به عوامل نیابتی ایران در لبنان، سوریه،‌عراق، یمن و جاهای دیگر عملیات آمریکا و متحدانش در منطقه را بغرنج می‌کند.

منبع: فارس

درباره ی M.L

یک دیدگاه

  1. خیلی در ارتش امریکا از لحاظ سیاسی به سمت ترامپ گرایش دارند و بودجه نظامی بعد ازسالها کاهش در دوره اوباما افزایش میابه. یکی از سرکوفتهای جمهوری خواهان به اوباما این بود که ایران پوالهای آزاد شده را در جهت تقویت “تحرکات بی ثبات کردن خاورمیانه” استفاد می کنه. این نشریه هم داره همون گفتمان را پیش میبره. شما خورشید رو ول کردی چسبیدی به چراغ پیه سوز؟چه خبر از ماهواره بر؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + بیست =