×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1879660 - ناو گروه پاکستانی وارد بندرعباس شد

به گزارش میلیتاری نیوز، ناوگروه کشور پاکستان متشکل از ناوشکن تیپوسلطان و ناو موشک انداز جرات در منطقه یکم پهلو گرفت. در آیین استقبال از این ناو گروه، فرمانده منطقه یکم نداجا امیر دریادار حسین آزاد گفت: در راستای حفظ و ارتقای روابط بین دو کشور اسلامی ایران و پاکستان، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه یکم امامت نداجا، میزبان ناوشکن تیپ سلطان و ناو موشک انداز جرات است.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا در ادامه خاطرنشان کرد: کارکنان این ناوگروه، به مدت ۳ روز در استان هرمزگان و شهر بندرعباس حضور دارند و ضمن انجام دیدار با مقامات عالی استان و بازدید از اماکن گردشگری سطح شهر بندرعباس و جزایر زیبای استان هرمزگان، تمرین مشترکی را در هنگام ترک بندرعباس با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آبهای آزاد و بین المللی خواهد داشت.

آزاد افزود: تمرینات و برگزاری جلسات مشترک بمنظور تبادل داشته ها و دانش دریایی حامل این پیام است که امنیت و آسایش و صلح در منطقه راهبردی تنگه هرمز و شمال اقاینوس هند، فقط و فقط به کمک کشورهای منطقه قابل اجراست.

در ادامه این استقبال فرمانده ناوگروه کشور پاکستان گفت: دیدار ناوگروه‌های ما از کشور جمهوری اسلامی ایران مثل دیدار یک برادر با برادر خودش است و ما حامل پیام صلح و دوستی و تقویت تمام روابط دو جانبه بین دو نیروی دریایی و دو کشور ایران و پاکستان هستیم. 

وی افزود: همانطور که می دانید در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ ناوگروه هایی از پاکستان به ایران آمده اند و این بازدید و ملاقات هم در راستای همان بازدید هاست و حامل همان پیام های صلح و دوستی و تقویت روابط دو جانبه بین دو کشور ایران و پاکستان است.

آدمیرال فواد امین (فرمانده ناوگروه پاکستان) در ادامه گفت: ما مطمئن هستیم این ملاقات هایی که بین ما و نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران اتفاق می افتد باعث افزایش توانمندی ها و انتقال تجارب بین دو کشور می شود و الحاق و همکاری بین دو نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و کشور پاکستان باعث افزایش و دوام ایمنی خواهد شد.

این پنجمین ناوگروهی است که امسال در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو می گیرد و قبل از این، ناو گروه هایی از کشورهای پاکستان، هند، ایتالیا و روسیه در منطقه یکم پهلو گرفته اند.

منبع: فارس

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.