×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

56867323 - لزوم تسریع در احیاء و ارتقاء جنگند های ایران

☑️ امروز خبری جالب،توجه بنده را جلب کرد  عمرالبشیر رئیس جمهور “سودان” در سوچی با ولادیمیر “پوتین”، دررابطه با خرید جنگنده سوخو30 وحتی سوخو 35 به مذاکره نشسته است!!!دیوان بین‌المللی کیفری در سال ۲۰۰۹ میلادی کیفرخواستی را علیه عمر البشیر به دلیل ارتکاب به جرایم جنگی در  دارفور صادر کرد، اما او هنوز دستگیر نشده است و حالا این رییس جمهور به دنبال خرید جنگنده است واین موفقیت را هم احتمالا برای کشورش به ارمغان خواهد آورد!!!

☑️ بدون تعارف وقتی صحبت از نیروی هوایی کشور می شود شرایط تامل برانگیزاست..
182 فروندF5،
220 فروند فانتوم
79 فروند F14 تامکت
25 فروند F7
26 فروند میگ 29
24 فروند سوخو 24
24 فروند میراژ F1
این در حالی است که طبق تحقیقات کانال “مطالعات غرب آسیا” حداقل 11 فروند F14 ما درجنگ با عراق شکارشده اندمیگ 29 قادر به سوخت گیری هوایی نیست گفته می شود کمتر از نصف این جنگنده ها قابلیت پروازی دارند!! امروز 18 میراژ F1 ما قابلیت عملیاتی دارند که این تعداد هم سامانه راداری و ناوبری کاملی ندارند……

☑️ در همسایگی ما کشورهای حوزه خلیج فارس،کلکسیون جنگنده های بروز آمریکایی و انگلیسی شده اند اسرائیل ،جنگنده کفیر می سازد ارتقا می دهد و صادر می کند جنگنده‌‌های جی اف 17 تندر پاکستان 11مشتری پرو پا قرص از کل دنیا دارد اما چه می شود که ما در صنعت هوایی عقب افتادیم چرا ما در صنعت موشکی،موشک سجیل را می سازیم که با خروج از جو و طی مسیر در چنین ارتفاعی به داخل جو بازگشته و با سرعت حدود 10 تا 12 ماخ (حدود3400 تا 4080 متر بر ثانیه) به سوی هدف سرازیر می‌شود که انهدام آن از سوی سامانه‌های دفاع هوایی موجود را ناممکن می‌سازدو…….

☑️ متاسفانه احساس می شود به همان دلیلی که جریان لیبرالی،جای نفس کشیدن به صنعت خودرو را نداده است و هنوز یک موتور ملی کامل درایران نداریم این جریان،صنعت هوایی رانیز با کندی روبرو کرده است و اگر صنعت موشکی ما سرآمد است به دلیل تفکر سالم ،پاک وبه دور از اندیشه های لیبرالیستی است که دررابطه با آن صحبت خواهیم کرد..

☑️ مع الوصف،همان طور که روسیه هم اعلام کرده است فروش سوخو 30نیاز به مجوز شورای امنیت ندارد پس باید مصر بود و برای احیای ناوگان هوایی،این جنگنده ها را وارد کرد البته اگر دوستان عزیز حداقل آداب دیپلماتیک را رعایت کنند و وقتی رییس جمهوری مثل پوتین به کشور می آید وزیر اقتصاد را به استقبالش نفرستند!!!!!!!! ودر کنار آن به جوانان عزیز و نخبگان بها داد تا بتوانند نتایج خوبی را دراین عرصه رقم بزنند..

☑️فراموش نکنید که کشورهایی مثل فرانسه و انگلستان سالها زودتر از چین به این وادی وارد شده و در زمان خود از فناوری های پیشرفته ای برخوردار بودند. اما چین موفق شده تا با سرمایه گذاری صحیح در زمینه های مختلف از جمله صنایع هوایی امروزه با معرفی دو جنگنده نسل 5 نه تنها خود را به عنوان سومین کشور دارای این توانایی معرفی کرده و از این منظر اروپایی ها را کنار بگذارد، بلکه با نزدیک شدن به روسیه و آمریکا در این رقابت زنگ های خطر را برای هر دو این کشورها به صدا در آورده است…

☑️ تا دیر نشده است بیندیشیم کوتاهی دراین زمینه ،بحرانی دهشتناک را رقم خواهد زد..

? کانال مطالعات غرب آسیا

آخرین وضعیت جنگنده های جدید ایران که در حال ساخت هستند

 1. زیتون

  صاعقه واقعی (توسعه یافته با ار دی 33 و شفق) پلتفرم بدی نیست …..اگه بیل زنن مشکل موتور را حل کنن و سیستم اویونیک مناسب توسعه بدن ….

  • پیمان محمدی

   سلام آنچه بنده را از مطالعه این مطلب قانع نکرد این است که استناد به گزارش مرکز مطاللعات غرب آسیا تاچقدر قابل اتکا است، تا آنجا که می دانم اطلاعات مربوط به نیروی هوایی، از اطلاعات فوق محرمانه هرکشوری است، چگونه می توان به خروجی مرکز اطلاعات غرب آسیا درباره نیروی هوایی کشورمان اعتماد داشت!

 2. امیر

  دوست من یعنی لیبرال ها مانع توسعه هوایی کشور شدن؟؟؟؟!!!!! جای بسی شگفتی است از این تحلیل
  کل مدیریت کلان کشور سالهای سال در دست سنت گراها بوده و هست به خصوص در بعد نظامی امنیتی
  اگر امروز فروش سوخو 30 مغایر قطع نامه های سازمان ملل نیست چون افراد به ضمن شما لیبرال برجام را شکل دادن تا ما از لیست سیاه هفت منشور ملل متحد دربیاییم تا اجازه پیدا کنیم… اس 300 رو محافظه کارها خریدن اما تا برجام تحویل داده نشد یادتون هست که. در بعد دوم اگر دانش هوایی ما کمه به دو دلیل عمده است: اول انزوا علمی ارتباطی با جهان بین الملل و دوم نبود توان مالی … پاکستان اگر جنگنده میزنه با ارتباط علمی فناوری با چین هست که به این امر دست پیدا میکنه.. بعد موشکی ما هم تنها نمونه کمک گرفتن از توانایی علمی سایر قدرت ها و سرمایه فوقالعاده سنگین است.

  • علی

   با سلام و احترام
   خدا رو شاکریم که در مقابل کسانی که عاشق فروختن کشور به بیگانه با هزار نام حتی به عنوان برجام هستند ودیعه ای قرار داد که حق از ناحق و سره از ناسره شناخته شود
   بفرمایید با کدام خدعه لیبرالی (بخوانید برجام نافرجام) بود که ما توان موشکی مان این گونه پیشرفت کرد؟
   بفرمایید ما در بعد موشکی از توانایی علمی کدامشان استفاده کرده ایم؟
   خب با همان کشورها هم برویم در بعد هوانوردی از توانایی علمی شان استفاده کنیم.
   پهپاد چه ؟
   آن را از توان کدام کشور و با کمک کدام کشور گرفته ایم؟
   خدا را شکر که کسانی داخل کشور هستند تا ما را نماد نفهمی و عقب ماندگی و نادانی بدانند و تمام پیشرفت هایمان را نتیجه ارتباط علمی با دیگران بدانند.
   با تمام وجود از لیبرالهایی که امام فرمود تا من زنده هستم نخواهم گذاشت این انقلاب به دست لبیبرال ها و نااهلان بیفتد متنفرم و آنها را به جهنم حواله می دهم.
   گرچه اعتقاد دارم بحث پیشرفت ما در هوانوردی به مباحث لیبرالی و غیره آنچنان ربطی ندارد.

 3. علی

  به نظر بنده باید اقتصاد وسیاست و کلا همچی را بدست با کفایت اصول گراها داد مثل آقای احمدی نژاد تا درست کنند ببنید اگر ملت امروز در رفا ه و آسایش هستند و بیکاری نداریم همه در سایه مدیریت درست اصول گراین عزیز هست

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.