×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1936876 760 - نابودی هسته‌های داعش با اشراف اطلاعاتی و توان عملیاتی بالا / اتخاذ راهبرد انهدام تهدید پیش از نزدیکی به مرز توسط نزاجابه گزارش میلیتاری نیوز، امیر احمدرضا پوردستان در مراسم آماده‌به‌کاری بالگردهای زمین‌گیر شده هوانیروز کرمانشاه که امروز برگزار شد اظهار داشت: در رزمایشی که توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برگزار شد، شبکه‌های خارجی پس از پخش گزارش آن و مشاهده گستردگی این رزمایش به بی‌نتیجه بودن تحریمها اذعان می‌کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه هوانیروز از حالت سنتی خود خارج شده است بیان کرد: امروز هوانیروز در مرزهای دانش حرکت می‌کند و کارهای مناسبی همچون شبیه‌سازهای پروازی در این نیرو برای افزایش قدرت رزمی و توانایی دفاعی به‌کار گرفته شده است.

پوردستان حفظ و ارتقا رزمی را یکی از وظایف نیروهای مسلح دانست و خاطرنشان کرد: با شکل جدیدی از تهدیدها همچون فضای ناهمطراز که یک کشور قدرتمند در موضوع نظامی با کشور ضعیفتر به جنگ بر می‌خیزد همچون جنگ افغانستان و جنگهای نیابتی همچون درگیری‌های سوریه مواجه هستیم.

وی با اشاره به سخنان امیرالمومنین(ع) در جنگ صفین بیان کرد: حضرت امیر(ع) در بحبوحه این جنگ برای حفظ شادابی لشکریان سخنرانی می‌کرد و این حضرت می‌فرمود که جنگ یک گزند بازدارنده تلخ است که چه بخواهیم و نخواهیم به سراغ شما می‌آید و اگر ملتی خود را برای جنگ آماده کند و از ناگواری‌ها نهراسد پیروز است.

وی با بیان اینکه کسی که دنبال صلح است باید خود را برای جنگ آماده کند، تصریح کرد: سدهای محکم دفاعی، فرودگاه‌های کمکی، پدهای پروازی، مسیرهای پشتیبانی و انتقال مهمات، مواضع سخت و محکم را باید در زمان صلح ساخت زیرا در بحبوحه جنگ و درگیری فرصت برای ارتقا توان دفاعی کم است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش از آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای مقابله با هر شکلی از تهدیدها خبرداد و بیان کرد: نیروهای مسلح متناسب با هر نوع تهدید همچون فضای ناهمطراز که منظور آمریکاست و تهدید گروهکهای تروریستی خود را آماده کرده است.

پوردستان با بیان اینکه سال ۹۳ تمرین خوبی برای نیروهای مسلح ایران اسلامی بود اظهار کرد: در این سال گروه تروریستی داعش از شمال به مرکز عراق پیشروی کرد که در این میان نگرانی‌هایی برای مرزنشینان ایجاد شد ولی با ورود مجموعه نیروی زمینی ارتش و ارائه قابلیتها نگرانی برطرف شد.

وی آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را سبب ترس داعش و قوت قلب اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق دانست و عنوان کرد: خلبانهای هوانیروز با مجوز ستاد کل و هماهنگی دولت عراق خط قرمز ۴۰کیلومتری از مرز ایران را برای مقابله با تهدیدات شناسایی کردند و حتی آمادگی پرواز در شب را داشتند.

وی با بیان اینکه بخشی از داعش به افغانستان رفته و با گروهی از طالبان بیعت کرده است، بیان کرد: این گروه تروریستی علاقه‌مند به نزدیک شدن به مرزهای ما و آمریکا نیز خواهان درگیری در مرزهای ایران است و کشورهای مرتجع منطقه پاداشهای سنگینی به تروریستهایی که به مرزهای ایران برسند می‌دهند.

وی راهبرد نیروهای مسلح را انهدام تهدیدات پیش از نزدیکی به مرزهای ایران اسلامی بیان کرد و افزود:‌ نیروهای مسلح برای اجرای این راهبرد اشراف اطلاعاتی و توان عملیاتی بالا را در اختیار دارند که نابودی هسته‌های داعش پس از شکل‌گیری و پیش از حرکت به سمت مرزها در این راستا انجام می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به توان عملیاتی بالای هوانیروز گفت: هلی‌برن نیروها در کوتاه‌ترین زمان ممکن و حضور تیمهای آتش پیش از نزدیک شدن تیمهای انتحاری گروهکها به مرز در توان عملیاتی هوانیروز به‌واسطه رزمایشها و صحنه‌های عملیاتی وجود دارد.

پوردستان با اشاره به وجود تحریمها اقتصادی که در زمان ریاست‌جمهوری اوباما افزایش یافت بیان کرد: تحریمها با وجود مشکلات، برکاتی همچون خودکفایی را در پی داشت که نمایش این خودکفایی در رزمایشها به منصه ظهور رسید و شبکه‌های تلویزیونی غربی به بی‌نتیجه بودن تحریمها اذعان داشتند.

وی با بیان اینکه پایگاه هوانیروز کرمانشاه از قرارگاههای ارتش و سپاه پشتیبانی می‌کند گفت: جوان مومن و انقلابی ایران در این پایگاه با پشتکار خلا مالی و تحریمها را پشت سر گذاشت و بالگردهایی که حتی از دوره طاغوت زمین‌گیر شده بودند را فعال کردند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.