×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1857090 903 - نقص فنی سایوز را زمینگیر کرد

به گزارش میلیتاری نیوز، یک مقام فضایی روسیه اعلام کرد: برنامه پرتاب موشک سایوز که برای هفته آینده پیش بینی شده بود به دلیل بروز نقص فنی برای زمان نامعلومی به تاخیر افتاده است.
خبرگزاری روسی اینترفاکس روز یکشنبه به نقل از مقام فضایی روس بدون ذکر نام نوشت: نقض شکل گرفته امکان ارتباط و هماهنگی فضاپیما با موشک ماهواره بر را از بین می برد.
فضاپیمای سایوز-ام اس-۰۲ در سکوی ویژه پرتاب موشک ها در پایگاه فضایی بایکانور روسیه در قزاقستان بر روی موشک ماهواره بر نصب و برای پرتاب آماده شده بود.
تحقیقات در باره بروز نقص فنی فضاپیمای سایوز و سپس رفع آن جریان دارد که پس از برطرف شدن تاریخ پرتاب تعیین و اعلام خواهد شد.
روسیه با توجه به بروز چند سانحه فضایی که سبب از بین رفتن یک فضاپیمای باری و چند ماهواره شده است، برای جلوگیری از تکرار این وقایع، استانداردهای ایمنی پرتاب را افزایش داده است.
روسیه تنها دارنده امکانات پرتاب موشک برای حمل ماهواره و تاسیسات فضایی ارائه دهنده این خدمات به کشورهای دیگر است که آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا از آن استفاده می کنند و از پایگاه های خارج از مرزهای خود نیز عملیات پرتاب را برای کشورهای دیگر اجرا می کند.

مسکو افزون بر درآمد پرتاب های فضایی، اعتبار ویژه ای در این حوزه برای خود قائل می باشد و در صدد حفظ آن و ایمنی کامل پرتاب های آینده است و با وجود برنامه های آمریکا برای بازگشت دوباره به این عرصه، در صدد حفظ جایگاه اول جهانی خود است.

منبع

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.