ویدیو دیدنی از یگان تکاور صابرین نیروهای ویژه دریایی سپاه - اخبار نظامی | میلیتاری نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

  

یگان ویژه صابرین از یگان‌هایی است که تشکیل آن نیاز مبرم و ضروری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود؛ چراکه با تدبیر پذیرش مأموریت‌های سخت و عملیات‌های خاص و ویژه در همه محورها و عرصه‌های زمینی، هوایی، دریایی، امنیت در مرزهای داخلی و برون‌مرزی تشکیل شد.

پایگاه کنونی نیروهای ویژه صابرین در جزیره فارور می‌باشد. دلیل استقرار این یگان در جزیره فارور این است که این جزیره‌ اشراف زیادی به آبراه ورودی و خروجی خلیج فارس دارد که به فرایند بازرسی و بازبینی کشتی‌های خارجی کمک می‌کنند.

چون نوع نیرویی که به یگان صابرین می‌آید با دیگر یگان‌ها تفاوت دارد؛ داوطلب‌ترین، شجاع‌ترین و با سابقه‌ترین نیروهای رزمی برای یگان ویژه صابرین انتخاب می‌شود. اولین نکته‌ای که صابرین را از دیگر یگان‌های نظامی متمایز می‌کند همین جذب داوطلبانه است.

نیروهای ویژه صابرین فقط یک مأموریت خاص دریایی،‌ پیاده یا هوایی ندارند که در یک سطحی آموزش ببینند. بلکه باید در همه عرصه‌ها چه کوهستان،‌ چه چتربازی، چه دریایی،‌ چه پیاده و… دوره‌های آموزشی سختی را می‌گذرانند؛ این‌ها همه موفقیت است و در کنار آن موفقیت بزرگ یگان ویژه صابرین موفقیت مقتدرانه در عملیات پژاک است. خوشبختانه امروز سازمانی که در صابرین شکل گرفته که ورودی آن یک نیروی تکاور است.

نیروهای ویژه صابرین قابلیت مقابله و هجوم از راه دریا، خشکی و هوا را دارند. یعنی هر نیرو آموزش‌های از قبیل: غواصی چتربازی زندگی در شرایط سخت، کار در ارتفاع بقا انواع تیراندازی حفاظت از شناور تصرف ساحل تسخیر شناور رهایی گروگان جنگ شهری تک تیراندازی تخریب و … را فرا می‌گیرند.

در حال حاضر یکی از مأموریت‌های نیروهای ویژه صابرین حفاظت از کشتی‌های تجاری ایران برای مقابله با دزدی دریایی و ایمن تر شدن آب راههای خلیج فارس است. اما دلیل استفاده از اسامی و القاب به زبان انگلیسی در این گروه (S.N.S.F). به دلیل است که حضور این افراد و نیروها در فضاها بین‌المللی و آبهای آزاد. و رودررویی روزانه با تمامی کشتی‌های ایرانی و خارجی در خلیج فارس تشخیص بر نامگذاری این تیپ به زبان انگلیسی نیز شد. استفاده این نیروها از استانداردهای روز، سلاح‌ها و تجهیزات پیشرفته و همچنین آموزشهای کاملاً به روز باعث متفاوت شدن آنها شده‌است.