×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

[ad_1]

Sukhoi Su 30LL 184779 - جنگنده رافال فرانسه و اف ۱۵ روسی در راه ایران

جنگنده رافال فرانسه و اف ۱۵ روسیه در راه ایران

روزنامه یدیعوت احارنوت در صفحه اول خود خبر  سلاح های روسی و فرانسوی در راه ایران.. هدیه ای نگران کننده برای اسرائیل را تیتر زد. احتمالا خرید این تسلیحات بیشتر برای نوسازی نیروی هوایی ایران و دستیابی این کشور به هواپیماهای مدرن از نوع سوخوی ٣٠ که معروف به اف ۱۵ روسی است می باشد.
الکس فیشمان، خبرنگار روزنامه “یدیعوت احارنوت” اشاره کرد تحریم های ایران هنوز لغو نشده است اما مسابقه تسلیحاتی برای نوسازی ارتش ایران به اوج رسیده است و کشورهای زیادی برای فروش تسلیحات نظامی به ایران ابراز تمایل کردند.

همچنین ایران از قصد خود برای صرف ٢١ میلیارد دلار برای بازسازی ارتش این کشور خبر دارد که شدیدا نیازمند نوسازی سازو برگ جنگی است. در این راستا، نخستین کشوری که در صف فروشندگان می ایستد روس ها هستند و برای فروش هواپیماهای جنگی از نوع “سوخوی ٣٠” و از سرگیری خط تولید تانک های “تی ٧٢” و فروش فروش تانک های پیشرفته “تی ٩٠” اعلام آمادگی کردند.

فرانسوی ها نیز در صف ایستاده اند و نمایندگان آنان برای فروش جنگنده هایی از نوع “رافال” با ایرانی ها مذاکره می کنند.

در گذشته هم خبرهایی از خرید جت جنگی چنگدو ۱۰ «Chengdu J-10» ساخت چین و سوخو ۳۵ روسی توسط ایران منتشر شده بود.
 4857992932 - جنگنده رافال فرانسه و اف ۱۵ روسی در راه ایران

مقایسه ای مختصر بین F-15E و Su-30MKI 

 ۱- در نبردهای قرن ۲۱ کمتر شاهد داگ فایت خواهیم بود. پس از نظر داشتن موشکهای هوا به هوای دوربرد سوخوی۳۰ کاملن برتری هوایی نسبت به F-15E داره. 

۲ -در Ground Attack هردو جنگنده از نمایشگرهای تلویزیونی رنگی برای هدایت موشکها استفاده می کنن. 
۳- رادار F-15E از نظر نقشه یابی زمینی، تشخیص حرارت (Infrared) نیروهای دشمن، تشخیص عوارض زمین، برنامه ریزی کامپیوتر هواپیما جهت استفاده از عوارض زمین جهت مخفی ماندن از رادار دشمن بر سوخوی۳۰ برتری داره. 
۴- همچنین F-15E از نظر حمل بمب های استحکام شکن و قابلیت حمل بمب های بسیار دقیق GBU که هنوز وجود مشابه چنین بمب هایی در بلوک شرق به اثبات نرسیده بر سوخوی۳۰ برتری داره. 
۵- عمر TBO بیشتر موتورها و سیستم هیدرولیک در F-15E (بنا به ادعای مجله ی Aviaition Week و Janes Defence) تا ۲ یا ۵/۲ برابر سوخوی۳۰ !!
۶- مداوت پروازی بسیار بیشتر در F-15E بازهم عامل برتری بر سوخوی۳۰ 
۷- مصرف سوخت بیستر و همچنین ایجاد دود سیاه موتورهای AL-31F که باعث رهگیری راحت تر سوخوی۳۰ میشه 
۸- موتورهای تغییر دهنده ی بردار رانش (خروجی موتور) که در دراز مدت باعث افزایش هزینه ی تعمیر و نگهداری سوخوی۳۰ میشن. 
۹- فروش سوخوی۳۰ به هرکشوری منوط به اجازه ی هند است و هند هم بدون مشورت با روسیه کاری نمی کند، روسیه نیز کشور مستقلی نیست و بدون اجازه ی ایالات متحده فشنگ هم به هیچ کشوری نمی فروشد و حتی قادر نیست به همپیمانان سابق و سنتی شوروی سابق نظیر سوریه، کوبا یا کره شمالی سلاح بفروشد بنابراین سوخوی۳۰ به احتمال زیاد جنگنده ی پرفروشی همانند F-15 نمی شود و نخواهد هم شد. 
۱۰- قیمت سوخوی۳۰ مناسبتر است. 
۱۱- تهیه تسلیحات و قطعات یدکی تاکنون ار روسیه مشکلتر از آمریکا بوده است.  mayi - جنگنده رافال فرانسه و اف ۱۵ روسی در راه ایران 
۱۲- گانری اف۱۵ تعداد فشنگ بسیار بیشتری داره و این برای عملیات Ground Attack یا حتا داگ فایت، مزیت بزرگی محسوب میشه.

ایران در حال خرید بیش از ۴۰۰ فروند جنگنده از روسیه و چین!

ماهنامه آمریکایی : سوخو ۳۰ مناسب ترین جنگنده برای ایران 

خرید جنگنده جدید توسط ایران,خرید جنگنده های روسی توسط ایران,خرید جنگنده میگ ۳۱ توسط ایران,خرید جنگنده های جدید ایران,خرید جنگنده های جدید توسط ایران,خرید جنگنده های جدید توسط ایران,خرید هواپیمای جنگنده توسط ایران,خرید هواپیمای جنگی توسط ایران,خرید جنگنده جدید ایران,خرید جنگنده های جدید ایران,خرید جنگنده های جدید توسط ایران,خرید جنگنده جدید توسط ایران,قرارداد خرید جنگنده 
[ad_2]

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.