×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

[ad_1]

r 36m - ۵ مورد از دوربرد ترین موشک های بالستیک جهان

۵ مورد از دوربرد ترین موشک های بالستیک جهان

در این پست شما با ۵ مورد از دوربرد ترین موشک های بالستیک جهان به ترتیب از بیشترین به کمترین :

شماره ی ۱ : (R-36M (SS-18 Satan

موشک (R-36M (SS-18 Satan دوربرد ترین موشک بالستیک بین قاره ای جهان با برد ۱۶۰۰۰ کیلومتر می باشد . این موشک وزنی در حدود ۸/۸ تن دارد که از این نظر سنگین ترین موشک بالستیک جهان می باشد . این موشک ساخت اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

شماره ی ۲ : DongFeng 5A

 موشک دانگ فنگ ۵ آ دوربرد ترین موشک بالستیک جمهوری خلق چین با برد سیزده هزار کیلومتر می باشد . این موشک نمونه ی بهینه سازی شده موشک بالستیک DF-5 ICBM است که بردی دوازده هزار کیلومتری داشته اما با بهینه سازی برد آن هزار کیلومتر افزایش پیدا کرده است . این موشک ۳/۲ تن وزن دارد و قابلیت پرتاب از سکو ، لانچر و سیلو های پرتاب را نیز دارا می باشد .

 شماره ی ۳ : R-29RMU Sineva

موشک (R-29RMU Sineva) از موشک هاینسل سوم روسیه به شمار می آید همچنین به نام RSM-54 و در ناتو (کد ناتو نام: SS-N-23) شناخته می شود.

این موشک  قاره پیما قابلیت پرتاب از زیردریایی را دارد.پرتاب این موشک با زیردریایی های کلاس دلتا IV نیروی دریایی روسیه تست شده است. حداکثر برد موشک قاره پیمای سینوا به ۱۱،۵۴۷km برد در آخرین آزمایش رسیده است و تست شده

این موشک در سال ۲۰۰۷ در ارتش روسیه پذیرفته شد و انتظار می رود  تا سال ۲۰۳۰ عملیاتی باشد.

موشک (R-29RMU Sineva) می تواند به چهار کلاهک ۲۵۰ کیلویی یا ده کلاهک بارانی ۱۰۰ کیلویی را حمل کند.

این موشک سه مرحله ای که توسط موتور سوخت مایع است که استفاده از UDMH و نیتروژن تترا اکسید به عنوان سوخت و oxidiser به ترتیب طراحی شده است.

 شماره ی ۴ : UGM-133 Trident

موشک UGM-133 Trident ساخت آمریکا با قابلیت پرتاب توسط زیردریایی که در حال حاضر توسط  زیردریایی کلاس اوهایو نیروی دریایی ایالات متحده مستقر شده اند. 

این موشک در سال ۱۹۹۰به خدمت نیروی دریایی ایالات متحده  وارد شده و می تواند تا هشت هسته ای W88 یا کلاهک W76 را حمل کند.

پیشرانش این موشک با سه موتور و سوخت جامد می باشد.این موشک برد وسیعی بیش از ۷،۰۰۰ مایل (۱۱،۳۰۰km) تست شده است.سرعت این موشک بیش از ۱۳،۰۰۰mph است.

 شماره ی ۵ : DongFeng 31A

موشک  DongFeng 31A یا DF-31A با نام ناتو: CSS-9 MOD-2 شناخته می شود.موشک  DongFeng 31A  موشک بالستیک بین قاره ساخت چین است که بردی معادل ۱۱،۲۰۰kmرا دارد و می تواند یک کلاهک هسته ای حرارتی تک ۱۰۰۰ktرا حمل کند.

این موشک ارتقاء یافته بر اساس مدل DF-31 موشک قاره پیمای چین است.  موشک DongFeng 31A را می توان از سیلوهای زیر زمینی یا لانچر با قابلیت حمل و نقل آسان است. این موشک سه مرحله ای با وزن پرتاب ۴۲ تن توسط موتورسوخت جامد است.

[ad_2]

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.