×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1876610 - وزیر دفاع: توان صادرات موشک را داریم

به گزارش میلیتاری نیوز، به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آیین گرامیداشت روز جانباز در مصلای قدس قم اظهار داشت: در بخش زمینی امروز تمامی تجهزهای مورد نیاز نیروهای زمینی را نه در مقیاس های کوچک بلکه در مقیاس بسیار بزرگ تولید می‌کنیم.

وی افزود: به عنوان نمونه اگر در سال ۹۲ ظرفیت تولید A واحد سلاح های رزم انفرادی مانند کلاشینکف و سلاح های رزم جمعی مانند تیربارهای مختلف را داشتیم این ظرفیت هم اکنون به ۱۰۰A رسیده، یعنی ۱۰۰ برابر افزایش یافته است.

وزیر دفاع اضافه کرد: امروز در مقایسه با ابتدای دولت یازدهم ظرفیت کشور در بحث توان موشکی نیز به حدی است که علاوه بر تامین نیازهای داخلی می توانیم در خصوص بازارهای جهانی فضایی را در مقابل خود باز کنیم که صادرات محصول‌های نظامی به دیگر کشورها را داشته باشیم.

دهقان گفت: قیمت و کیفیت محصولات نظامی ایران به گونه ای است که برغم تحریم های ناجوانمردانه علیه ملت ایران، اقلام تولیدی دفاعی خود را به کشورهای بزرگ جهان صادر می کنیم.

وی این پیشرفت های بدست آمده را نتیجه تلاش فرزندان مجاهد و فداکار این ملت عنوان کرد و افزود: همچنین در این دولت در همه عرصه های مختلف صنعتی اعم از صنایع دفاعی که بر روی تامین اقلام و تجهیزات زمینی و صنایع هوا و فضا و موشک های زمین به زمین بالستیک و زمین به زمین کروز و سیستم های پدافندی متمرکز است به پیشرفت های زیادی دست پیدا کردیم.

دهقان با اشاره به این که در زمینه الکترونیک، صنایع مخابراتی و دریایی گام های بزرگی برداشته شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون متخصصان، طراحان و اندیشمندان در صنایع دفاعی با به کارگیری تمام ظرفیت های دانشی، پژوهشی، صنعتی و نخبگی کشور به حدی از توان و قابلیت رسیدند که قادرند هر آنچه نیروهای مسلح ما در پاسخ به هر تهدید از جانب هر قدرتی نیاز داشته باشند، بدون اتکا به دیگر کشورها با توکل به خدا و توسل به امامان معصوم و با تکیه بر داشته های خود همه آن نیازها را تامین کنند.

وی ادامه داد: امروز در زمینه موشکی نیز به سطحی از توان و قابلیت رسیدیم که هر بردی را با هر میزان از تخریب کنندگی و با هر میزان از دقت مورد نظر خود می توانیم تولید کنیم، که به طور حتم این دستاورد و داشته عظیمی برای نظام اسلامی و ملت ایران و عامل باز دارنده تعیین کننده ای در مقابل دشمنان محسوب می شود.

دهقان با بیان این که این دستاوردهای بدست آمده در این دولت در حقیقت دستاورد فرزندان این ملت و پشتوانه ای برای تامین امنیت ملی و توسعه کشور به شمار می آید، افزود: در دولت یازدهم حتی در بخش تامین اعتبارهای دفاعی با وجود مواجه بودن با محدویت های جدی درآمدی بخش تقویت بنیه دفاعی تا ۲٫۵ برابر نسبت به دولت گذشته افزایش پیدا کرده است.

وزیر دفاع همچنین یادآور شد: برغم تحقق پیدا نکردن درآمدها به صورت عمومی، تنها بخش و حوزه ای که طی این چهار سال اخیر اعتبارهای خود را تقریبا به طور کامل و در برخی موارد تا ۱۰ درصد بیش از آنچه که در قانون بودجه پیش بینی شده دریافت کرده بخش دفاعی بوده که این بیش از هر چیز حاکی از نوع نگاه و رویکرد دولت تدبیر و امید به حوزه دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بزرگترین پاسخ به مطالبه قلبی و حقیقی ملت ایران بوده است.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت حضور پر شور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه جاری، با تبیین انتظارها و خواسته های رهبر معظم انقلاب از آحاد ملت ایران در این خصوص، افزود: حضور گسترده و با نیت انجام تکلیف الهی از جانب مردم، نخستین و مهمترین خواسته معظم له از ملت ایران است.

وزیر دفاع  اضافه کرد: ملت ایران در طول تاریخ و حیات انقلاب اسلامی همواره با حضور در انتخابات های مختلف این عرصه را به عنوان نمادی برای به نمایش گذاشتن ارتباط نزدیک میان ملت و نظام اسلامی به منصه ظهور گذاشته است.

وی با تاکید بر این که ملت ایران در انتخابات پیش رو نیز همان گونه که تاکنون پای صندوق های رای آمدند و نامزد مطلوب خود را انتخاب کردند، حماسه ای دیگر را خلق خواهند کرد، افزود: موضوع برگزاری انتخاب سالم و رعایت قانون در اجرای تمامی مراحل انتخابات و همچنین تمکین به قانون و گردن نهادن نامزدها به اعمال قانون و پذیرش نتیجه از دیگر مطالبه های انتخاباتی رهبر فرزانه انقلاب از مردم و مسئولان است.

دهقان همچنین برگزاری انتخابات در یک فضای کاملا امن و آرام را نیز ضروری برشمرد و گفت: دشمنان کور دل و شکست خوردگان در صحنه درگیری با ملت، به هیچ وجه خواهان حضور با شکوه، عظیم و گسترده مردم در این انتخابات نیستند.

وی افزود: آنها علاقه‌مندند که نغمه های منفی مبنی بر این که حضور در انتخابات برای مردم چه دستاوردی داشته را به جامعه القا و به عبارتی انگیزه های ملت را برای حضور با شکوه در انتخابات کمرنگ کنند، ولی همواره با حضور گسترده تر و حرکت بر علیه خواسته های دشمنان، شاهد پاسخ کوبنده ای به نغمه های شوم نظام سلطه و بدخواهان بوده و خواهیم بود.

وزیر دفاع تصریح کرد: در انتخابات پیش رو نیز به طور طبیعی دشمنان نظام بویژه تروریست های تکفیری تلاش هایی را برای ناامن سازی کشور انجام خواهند داد، اما در این چند ساله اخیری که منطقه درگیر جنگ، آشوب و ترور بوده، ایران و مردم آن در امنیت کامل قرار داشته و نیروهای مسلح و امنیتی کشور با حضور و پشتوانه مردم توانستند همه اقدام های دشمن را در نطفه خفه و در مواردی نیز که به مرحله احتمالی اقدام رسیده خنثی کنند.

وی با تاکید بر این که با حضور قدرتمند مجموعه های امنیتی و دفاعی به طور حتم از عهده تامین امنیت کامل در این سرزمین الهی برخواهیم آمد و با مشکلی مواجه نخواهیم شد، افزود: رعایت اصول اخلاقی و تحمل یکدیکر و فاصله گرفتن از تحقیر، تهمت، افترا و دروغ، در تحقق این امر نقش مهمی ایفا می کند.

دهقان با اذعان به این که زیبنده نیست که نامزدها همه دستاوردهای انقلاب اسلامی برای کشور را نادیده بگیرند، افزود: نامزدها نباید حضور و مجاهدت های همه جانبه مردم در این سی و چند سال عمر با برکت انقلاب را به هیچ انگارند، به نحوی که انگار در این کشور هیچ حرکتی برای رشد و پیشرفت انجام نشده و آنها بخواهند بر همه آنچه کمبود و کاستی است، ناجی باشند.

وزیر دفاع گفت: یک دولت در یک بازه زمانی چهار یا هشت ساله می تواند تنها ۲ یا ۳ مساله عمومی کشور را حل کند و واقعیت قضیه نیز جز این چیز دیگری نیست.

وی افزود: هر چند که در کشور دارای سرمایه های عظیم انسانی، معادن گسترده نفت و گاز و سایر معدن های گرانبها هستیم، ولی ورود همه این ها به صحنه و عرصه زندگی مردم به زمان زیادی نیاز دارد و به هیچ وجه در عرض یک شب امکانپذیر نیست.

دهقان، برخورد منصفانه و واقع بینانه همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با بضاعت ها و امکانات کشور را خواستار شد و افزود: نامزدها باید در تبلیغات انتخاباتی خود فقط شعارهایی که از عهده پیاده سازی و اجرای آنها بر می آیند را مطرح کنند، چراکه در نظام اسلامی بنا نیست، از طریق دادن وعده های غیر قابل تحقق اقدام به خریدن رای و جلب نظر مردم کنیم.

وزیر دفاع همچنین گفت: چرا ما دنبال این هستیم که اعتماد ملت و سرمایه عظیم اجتماعی شکل گرفته در سایه حاکمیت نظام اسلامی و ولایی را کمرنگ و یا همواره به نوعی مخدوش کنیم؟ ملت ما برای آنچه که امروز دارند خون ها داده، ایثارگری ها کرده و تحمل سختی ها داشته و در همه صحنه ها نیز حاضر بوده از این رو می خواهد، نتیجه این مقاومت ها و ایثارها را در لفظ و بیان و عمل مسئولان نیز متجلی ببیند.

وی ادامه داد: قرار نیست مسئولان و یا کسانی که در معرض انتخاب مردم هستند جدای از این وضعیت ها صحبت کند، کار کنند و یا وعده بدهند، بنیه ملت ایران تاکنون سلیقه های مختلف، افکار و گرایش های گوناگون را تجربه کرده و امروز به ملتی هوشیار، بیدار، بصیر، عاقل و متعهد تبدیل شده که نسبت به سرنوشت جامعه و مملکت خود و همچنین دنیای اسلام حساسیت دارد.

دهقان افزود: ملت ایران به شدت تمایل دارد در یک کشور امن، پیش رو و بهره مند از رفاه و خدمات لازم برای رشد و تعالی انسانی زندگی کند و هزینه های طی کردن این مسیر را نیز تاکنون پرداخته و انشاءالله در انتخابات ۲۹ اردیبهشت نیز به صورت درست رقم خواهد زد.

آیین گرامیداشت روز جانباز عصر روز دوشنبه همزمان با چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) در مصلای قدس شهر مقدس قم برگزار شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.