×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 

به گزارش میلیتاری نیوز، در مراسم تحویل این زیر دریایی، رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس ستاد ارتش و فرمانده نیروی دریایی رژیم صهیونیستی حضور داشتند که نشان دهنده میزان اهمیت این مسئله در این رژیم است.

تاریخچه زیردریایی‌های فوق پیشرفته «دولفین»

رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۱ نخستین قرار داد خرید زیردریایی‌های پیشرفته از آلمان را با این کشور امضا کرد. تا سال ۱۹۹۹ آلمان سه زیردریایی به رژیم صهیونیستی تحویل داد. اما از آن زمان بر سر قرار دادهای جدید بین دو طرف اختلافاتی وجود داشت. از زمان حضور مرکل در پست صدر اعظمی آلمان ارتباط بین دو طرف قوی تر شد و قرار دادهای بعدی در سال ۲۰۱۰ در زمان تصدی وزارت جنگ به دست ایهود باراک منعقد شده است.

قرار داد جدید در حالی بین طرفین امضا شد که در مجلس آلمان ۳ سال برای امضای آن زمان صرف و پس از آن امضا شد. چهارمین زیر دریایی در ۳ می ۲۰۱۲ که نخستین زیردریایی قرار داد جدید محسوب می‌شد در بندر کیل آلمان تحویل داده شد. آلمان پنجمین زیردریایی را در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶ در بندر حیفا تحویل صهیونیست‌ها داد و قرار است ششمین زیردریایی در سال ۲۰۱۷ به رژیم صهیونیستی داده شود.

1428395 910 - زیردریایی دلفین در دکترین نظامی اسرائیل + تصاویر

این پنج زیردریای به اسمای « دولفین » ، « لیفیتان »، « تیکوما »، « تانین » و «راهاف » در حقیقت چون نام نخستین زیردریایی دولفین بوده مجموع این زیر دریایی ها را با همان نام می شناسند.

در مورد قیمت زیردریایی‌ها اطلاعات دقیقی وجود ندارد تنها مجله اشپیگل آلمان در مورد قیمت قرارداد زیردریایی ششم مطلبی را منتشر کرده است. این مجله می نویسد:  قیمت قرارداد زیر دریایی ششم ۱۳۵ میلیون یورو است که یک سوم قیمت حقیقی آن است.

ویژگی‌های زیردریایی‌های دولفین

ویژگی بارز دولفین این است که این زیردریایی می تواند موشک های کروز مسلح به کلاهک هسته ای  را حمل و شلیک کند. دولفین به موشک های نوع « Popeye Turbo SLSM» که برد هزار و ۵۰۰ کیلومتری دارند مجهز می‌شود. موشک‌هایی که سازمان نظامی رژیم صهیونیستی آنها را تولید می‌کند و هر موشکی با قابلیت حمل یک کلاهک هسته‌ای ۲۰۰ کیلویی را حمل می‌کند و از سیستم شلیک خودکار هیدرولیک سری برخودار است.

1428396 156 - زیردریایی دلفین در دکترین نظامی اسرائیل + تصاویر

دولفین از موتور دیزلی برقی برخوردار است و به دلیل داشتن ویژگی غیر قابل ردگیری، می‌تواند هفته ها زیر آب بماند. دولفین از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است که سوخت خود را از آب دریا تأمین می‌کند. با تجزیه آب و استفاده از هیدروژن موجود در آن، سوخت خود را تأمین می کند. این زیر دریایی قابلیت حمل ۱۵۵۰ تن بار دارد.

جایگاه دولفین در ساختار و دکترین نظامی رژیم صهیونیستی

این زیردریایی‌ها در ساختار نظامی رژیم صهیونیستی بخشی از زرادخانه اتمی این رژیم محسوب می‌شوند. مجله اشپیگل می‌نویسد رژیم صهیونیستی از زمان امضای قرار داد ساخت این زیر دریایی ها با آلمان آن را جزء زرادخانه اتمی خود قرار داده است. براساس اسناد وزارت خارجه آلمان از سال ۱۹۶۱ این کشور از برنامه رژیم صهیونیستی برای مجهز کردن زیردریایی های ساخت آلمان به موشک های هسته‌ای آگاهی داشته است امری که دولت های آلمان همواره آن را رد کرده‌اند. با این زیردریایی‌ها رژیم صهیونیستی قادر خواهد بود در مناطق دور از آب‌های سرزمینی اش دست به عملیات بزند.

دکترین امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی بر عدم ثبات در منطقه استوار است. ساختار گوناگون اجتماعی سرزمین های اشغالی موجب شده است تا رژیم صهیونیستی ادامه حیات خود را در مشغولیت به خارج و نبود فرصت در داخل برای دامن زدن به اختلافات داخلی ببیند. این بدان معنا است که آنها برای دور ماندن از اختلافات داخلی که برایشان بنیان برانداز است به ایجاد بی ثباتی در سایر نقاط دست می‌زنند و این مسئله را عامل ایجاد وحدت داخلی می‌دانند.

1428397 218 - زیردریایی دلفین در دکترین نظامی اسرائیل + تصاویر

با این نگاه صهیونیست ها همواره باید در منطقه بی ثباتی ایجاد کنند. اما برخی هدف های صهیونیست ها که برای ایجاد بی ثباتی برای آنها اهمیت دارد از مرزهای آنها به دور است و از دسترس آنها خارج شده است. به گونه ای که از طریق هوایی نیز به آنها دسترسی ندارند. اما وجود زیر دریایی های فوق پیشرفته به آنها کمک می‌کند تا بتوانند از طریق آب های آزاد و بدون رد یابی در نقاط دور دست عملیات انجام داده و ایجاد بی ثباتی کنند. لذا باید گفت در رویکرد جدید این رژیم زیردریایی های مذکور نوک پیکان اقدامات عملی خواهند بود.

آبراهام باستر، فرمانده نیروی دریایی رژیم صهیونیستی بین سال‌های ۶۸ تا ۷۲ در سال ۲۰۱۱ گفت نیروی هوایی رژیم صهیونیستی نمی تواند به ایران ضربه ای بزند و برنامه هسته ای اش را ناکام گذارد اما زیردریایی های دولفین که قادر به حمل کلاهک هسته ای هستند بازدارندگی استراتژیک (با سلاح هسته ای رژیم صهیونیستی) خواهند داشت. زیرا نیروی هوایی امکان استفاده از کلاهک هسته ای را ندارد زیرا اصلا نمی تواند به ایران برسد اما این زیردریایی ها می توانند امکان استفاده از کلاهک های هسته ای را فراهم نمایند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.