×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

 

مقایسه سامانه دفاع موشکی اس 400 با اس 300

مقایسه سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ با اس۳۰۰

سامانه موشکی اس- ۳۰۰ می تواند هر هدفی را در فاصله پنج تا ۱۹۵ کیلومتری منهدم کند، اما سامانه اس-۴۰۰ اهداف را در فاصله سه تا ۲۴۰ کیلومتری نابود می کند.همچنین احتمال سرنگون کردن هواپیماها در سامانه اس-۳۰۰ حدود نود درصد است در حالی که این احتمال در خصوص سامانه اس-۴۰۰ صد درصد است.

سامانه اس-۴۰۰ می تواند به طور همزمان سیصد هدف را شناسایی و سی و شش هدف را نابود کند، ولی سامانه اس-۳۰۰ می تواند به طور همزمان صد هدف را شناسایی و ده هدف را نابود کند.
اس 300
سامانه اس-۴۰۰ پیشرفته ترین سامانه ضدهوایی در جهان محسوب می شود و می تواند با همه انواع هواپیماهای نظامی از جمله هواپیماهای رادارگریزآمریکایی مقابله کند و موشک های بالستیک و کروز را سرنگون کند.سامانه های اس-۳۰۰ و اس-۴۰۰ ظرف فقط پنج دقیقه آماده شلیک می شوند.

سامانه موشکی آینده روسیه که اس-۵۰۰ نام دارد نسخه توسعه یافته اس-۴۰۰ خواهد بود که درساخت آن از پیشرفته ترین فناوری های جهان استفاده خواهد شد.طبق برنامه دولت روسیه این سامانه تا سال ۲۰۲۰ تحویل ارتش روسیه خواهد شد.
اس 400
از این سامانه برای دفاع از شهرهای بزرگ و اهداف راهبردی استفاده خواهد شد و خواهد توانست به طور همزمان ده هدف بالستیک را که سرعت آنها به هفت کیلومتر در ثانیه می رسد و موشک ها و اهداف هوایی که با سرعت مافوق صوت حرکت می کنند را نابود کند.

به گفته مسئولان روس سامانه اس-۵۰۰ از همتای آمریکایی خود پاک-۳ که تازه ترین نسخه موشک های پاتریوت است برتر است.ماموریت اصلی سامانه اس-۵۰۰  نابود کردن موشک های برد متوسط و قاره پیما است

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.