×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

پهپاد Banshee Jet 80 بخشی از خانواده اهداف هوایی Banshee است که توسط شرکت فناوری دفاعی QinetiQ مستقر در بریتانیا ساخته شده است. عملیات هوایی برای شبیه سازی سیستم های مختلف سرنشین دار و بدون سرنشین از جمله جت های جنگنده، هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) و موشک های کروز استفاده می شود.
banshee2 - پهپاد هدف هوایی Banshee Jet 80 ساخت انگلستان
هدف از خانواده Banshee در آزمایشات عملیاتی سیستم های تسلیحاتی استفاده می شود. این شامل Banshee Jet 40، Banshee Jet 80، Banshee Whirlwind، Banshee NG و Banshee Jet 80+ است.پهپاد Banshee Jet 80+ یک نسخه معرفی بهبود یافته از پهپاد هدف Banshee Jet 80 است که در سال 2014 منتشر شد.
پهپاد Banshee Jet 80+ دارای طولی 2.85 و 2.95 متر، ارتفاع بین کلی 0.78 متر و طول بال ها 2.49 متر است.
برای آزمایش تسلیحات زمینی و دریایی مناسب است و می توان به عنوان هدف برای سیستم های تسلیم سطح به هوا و هوا به هوا و همچنین سیستم های تیربار و توپ استفاده از قرار گرفت. این پهپاد در عملیات به صورت خودمختار عمل می کند و با چتر نجات قابل بازیابی است.عملکرد پهپاد هدف هوایی را می توان با استفاده از ماژول های مختلف پلاگین تغییر داد.
په‌پاد Banshee Jet 80+ می‌توان از محموله‌ها از جمله مواردی که دارای هشت عدد شراره ردیاب دود هستند، 16 شراره ردیابی مادون قرمز (IR)، غلاف‌های پخش کننده طعمه مادون قرمز، لنزهای Luneberg و یک فرستنده شناسایی دوست یا دشمن (IFF) را حمل کند. . سیستمی که می تواند در حالت های A و C کار کند.
banshee1 - پهپاد هدف هوایی Banshee Jet 80 ساخت انگلستان
همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های رادار‌های رادار فعال، تقویت‌کننده‌های رادار فعال، ماژول اسکیمینگ دریا، شبیه‌ساز فعال راداری (ARHE) و رادار آکوستیک و داپلر با نشان‌دهنده فاصله از دست دادن (MDI) قابل اجرا می‌شود.
پهپاد هدف همچنین می تواند به تقویت کننده IR بدنه مشکی Hot Nose برای منبع IR رو به جلو مجهز شود. Hot Nose اثبات شده ای را در برابر تعداد زیادی از موشک ها از جمله میسترال، استینگر و … ارائه می دهد.
پهپاد Banshee با خلبان خودکار QinetiQ و سیستم حمل و نقل هوایی محموله نظارتی (CASPA) یکپارچه شده است که به تثبیت آن کمک می کند. سیستم اویونیک شامل واحد اندازه گیری اینرسی سه محوره (IMU) و خلبان خودکار دیجیتال است.
سیستم‌های سیستم‌های جهانی یکپارچه (GPS)، سیستم‌های دیجیتال تری و ناوبری ایستگاه‌های مستقل، قابلیت‌های ردیابی و تله‌متری را می‌سازند.
پهپاد هدف از موتورهای دوقلو توربین گازی نیرو می گیرد که هر کدام از آنها رانش معادل 45 وزن را ارائه می دهد. نیروی کل رانش 90 کیلومتری به پهپاد سرعت تا 720 کیلومتر در ساعت می دهد.
سرعت پرتاب پهپاد تقریباً 45 متر بر ساعت (162 کیلومتر بر ساعت) است و با بار محموله متفاوت است. این پهپاد می تواند عملیات عملیاتی را بیش از 100 کیلومتر و ارتفاع 9144 متر با مداومت 45 دقیقه به دست آورد. این پهپاد می تواند در پنج متری سطح دریا حرکت کند.
پهپادهای هدف همیشه یکی از راه های مناسب برای ایجاد اهداف کاذب برای فریب سامانه های پدافندی و کشف آن ها هستند.

Meggitt Banshees - پهپاد هدف هوایی Banshee Jet 80 ساخت انگلستان

به طور مثال ایالات متحده از پهپاد BQM-74E که یک پهپاد هدف را در عملیات آزادسازی کویت از دست نیروهای بعثی در تعداد بالا برای فریب پدافند عراق استفاده کرد.
شگرد آمریکایی ها این بود که هدف پهپاد را با تجهیزات بازتاب دهنده راداری می کند تا نقش موشک و جنگنده را ایفا کند تا علت اشتباه و گمراهی پدافند عراق باشد تا آن را به گمان اینکه با یک جنگنده یا موشک از طریق شلیک شروع می شود. موشک از روی لانچر مشخص می کند و به این صورت است که سامانه مورد نظر برای کاربران مشخص می شود و آن سامانه را منهدم می کند.
کاری که می توان گفت یمنی ها با استفاده از پهپادهای انتحاری به شیوه دیگری انجام می دهند و پهپادها را با موشک روانه می کنند و این باعث می شود که عربستان سعودی ها با سامانه های پاتریوت پک ۲ و ۳ و همچنین جنگنده شروع به مقابله با شلیک کند. انبوهی موشک می کند و این باعث می شود که در این بین موشک ها به نظر مورد نظر اصابت کنند و همچنین ذخایر موشکیشان پایان یابد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.