×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تصاویری از جنگنده های مختلف درحالت بارگذاری سنگین به همراه توضیح تسلیحات و تجهیزات آنها تقدیم حضور شما دوستان میشود.

‌ یک F/A-18 هورنت مجهز به ۱۲ تیر موشک هوا به هوا ، شامل دو موشک سایدوایندر در نوک بالها و هشت موشک آمرام در زیر بالها و دو آمرام دیگر در ریشه بالها

F/A-18 هورنت مجهز به ۱۲ تیر موشک هوا به هوا

یک رافال با بارگذاری سنگین و تهاجمی عمقی

سه مخزن سوخت خارجی ۱۷۰۰ لیتری ، سه بمب هدایت لیزری در زیر هر بال (در مجموع شش بمب) ، نیز بر روی این رافال بارگذاری شده است. چهار موشک هوا به هوای میکا نیز برای محافظت از خود جنگنده در زیر و نوک بالها نصب شده است.

یک بارگذاری سنگین تهاجمی عمقی

جنگنده رافال با بارگذاری سنگین و تهاجمی عمقی

یک تایفون مجهز به سه مخزن سوخت خارجی ، چهار موشک آمرام و دو موشک IRIS-T و چهار بمب هزار پوندی هدایت لیزری به همراه دو پاد اقدام متقابل در نوک بالها.

یک ترکیب تسلیحاتی بسیار سنگین و دشمن شکن برای عملیات های تهاجمی دوربرد و عمقی

جنگنده تایفون مجهز به سه مخزن سوخت خارجی

جنگنده نسل پنجمی پیشرفته اف ۳۵ لایتنینگ با حداکثر بارگذاری داخلی و بیرونی خود.

یک بمب ۵۰۰ پاوندی یا همان ۲۳۰ کیلوگرمی هدایت دقیق لیزری GBU-12 پیووی دو در هر یک از محفظه های داخلی لایتنینگ بارگذاری شده است. همچنین به نظر میرسد که در قسمت درب این محفظه نیز یک موشک متئور بارگذاری شده باشد. البته در این مورد مطمئن نیستم. چرا که به دلیل کیفیت پایین عکس امکان زوم دقیق بر روی آن وجود ندارد. در زیر هر بال نیز دو بمب (در مجموع چهار بمب) مشابه همان بمبی که در محفظه داخلی نصب شده بود ، بارگذاری شده است. دو موشک سایدوایندر نیز در نوک بالها بارگذاری شده است.

جنگنده اف ۳۵ لایتنینگ با حداکثر بارگذاری

باز هم رافال

این بار مجهز به سه مخزن سوخت ۱۷۰۰ لیتری برای افزایش شعاع عملیاتی و همچنین شش موشک هوا به هوای میکا برای درگیری با هواگردهای دشمن و همچنین شش بمب ۷۵۰ پاوندی یا همان ۳۴۰ کیلوگرمی AASM-1 Hammer برای حمله به اهداف مختلف زمینی میباشد. بمب های همر از نوع هدایت دقیق لیزری و ماهواره ای هستند و فوق العاده دقیق هستند.

این رافال با این بارگذاری دارای ۱۸۵۰ کیلومتر شعاع عملیاتی میباشد و میتواند با انواع جنگنده های دشمن درگیر شود و از خود دفاع کند و همچنین بوسیله بمب های خود نیز به اهداف مختلف زمینی در تمق خاک دشمن حمله کند.

لود سنگین جنگنده رافال

جنگنده کوچک و جمع و جور ، اما بسیار توانمند گریپن مجهز به مخزن سوخت در زیر بدنه و پاد شناسایی و هدفیابی و هدایت RecceLite XR در زیر ورودی هوا. پاد RecceLite XR همان پاد معروف و پرکاربرد اسراییلی آمریکایی لایتنینگ ۳ است. کشورهای اروپایی شامل آلمان ، سوئد ، انگلیس و ایتالیا با همکاری کمپانی رافائل اسراییل این پاد جدید را بر اساس پاد لایتنینگ توسعه دادند که کارآیی کلی آن بسیار برتر از نمونه های اصلی لایتنینگ است. پاد RecceLite XR بر روی جنگنده ها و بمب افکن های اروپایی مثل گریپن و تایفون و تورنادو نصب و استفاده میشود و نه تنها برای هدفیابی و ناوبری و هدایت بمب ها ، بلکه برای شناسایی تاکتیکی منطقه نیز کاربرد دارد.

همچنین بخوانید:  نیروی هوایی چین اخبار ورود به خدمت جنگنده نسل پنجم خود را تکذیب کرد

در زیر هر بال نیز دو بمب (در مجموع چهار بمب) که یکی شان ۱۰۰۰ پاوندی از نوع GBU-16 و دیگری ۵۰۰ پاوندی و از نوع GBU-12 پیووی دو بارگذاری شده است. در نوک بالها نیز دو موشک سایدوایندر بارگذاری شده است.

پاد RecceLite اقدام به جستجوی منطقه و هدفیابی کرده و سپس اقدام به هدایت بمب های پیووی به سمت اهداف میکند.

لود سنگین جنگنده گریپن

از ویژگی های این پاد نسل جدید دوربین های CCD-TV با حساسیت بسیار بالا ، سامانه جلونگر فروسرخ و جستجوگر فروسرخ نسل جدید ، قابلیت پشتیبانی کامل از نبرد شبکه محور و امکان به اشتراک گذاری اطلاعات با دیگر یگانها و مهمترین ویژگی این پاد ، افزوده شدن قابلیت جمع آوری سیگنالهای دشمن و شنود راداری میباشد.

جنگنده تایفون

سه مخزن سوخت خارجی برای افزایش شعاع عملیاتی یا افزایش پایداری میدانی

چهار بمب هدایت لیزری پیووی

چهار موشک هدایت فعال راداری آمرام

دو موشک IRIS-T

پاد اقدام متقابل

لود سنگین جنگنده تایفون

‌ یک بارگذاری جالب از هورنت

دو مخزن سوخت به همراه چهار موشک سایدوایندر و چهار موشک آمرام.

یک ترکیب عالی و ایده آل برای رزم هوایی

‌ یک بارگذاری جالب از هورنت

گریپن نسل آینده یا همان گریپن ان جی

دو مخزن سوخت در زیر بالها به منظور افزایش شعاع عملیاتی و یا پایداری میدانی نصب شده است.

در نوک بالها دو موشک کوتاهبرد IRIS-T نصب شده است. در زیر بالها و مابین مخازن سوخت و موشکهای نصب شده در نوک بالها نیز دو موشک برد متوسط هدایت فعال راداری متئور بارگذاری شده است و در نهایت در زیر بدنه نیز دو بمب ۲۰۰۰ پاوندی هدایت لیزری از نوع GBU-10 پیووی دو بارگذاری شده است.

گریپن نسل آینده یا همان گریپن ان جی

  1. ایرانیم

    ناامیدمون کردین که. بابا یه سوخو یا میگ یا یک چینی هم میذاشتین دیگه. ما که سردرنمیاریم که محکومتون کنیم که مگه سوخو یا میگ جلوی این غولها حرفی واسه گفتن دارن… خخخخ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.