×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
false

به گزارش میلیتاری نیوز، براساس برنامه اعلام شده در نخستین مرحله پنج فروند از این جنگنده های پیشرفته که رقیب برتر اف ۲۲ آمریکا معرفی شده، تحویل واحدهای رزمی می شود و تا پایان سال نیز به ۱۰۰ فروند می رسد.

 

پایگاه رادیو روسی اسپوتنیک روز یکشنبه در این باره نوشت: یک منبع در مجتمع صنایع نظامی روسیه گفته است که ساخت و تحویل جنگنده های پیشرفته نسل پنجم در شرکت سوخو طبق برنامه انجام خواهد شد.

 

براساس گزارش های انتشار یافته، تی ۵۰ به عنوان رقیب جنگنده اف ۲۲ آمریکا معروف به راپتو خواهد بود، ولی تی ۵۰ برتری بسیاری به حریف آمریکایی دارد.

 

هواپیمای جنگی جدید روسی متفاوت با الگوی ساخت دیگر جنگنده های روسی، به عنوان جنگنده چند منظوره ۵۵۰۰ کیلومتر برد پروازی دارد و توسط مهندسان سوخو طراحی شده است.

 

تی ۵۰ به عنوان جنگنده کم پیدا برای رادارها، دارای برتری هوایی، قوی در نابودی و تخریب هدف های هوایی، زمینی و سطح دریا به انواع تسلیحات از جمله موشک های «هوا- هوا»، «هوا- زمین»، بمب ها و توپ نیرومند مسلح می شود.

 

پک فا که از سال ۲۰۰۱ برنامه ساخت آن در دستور کار روسیه قرار گرفته است، با سقف وزنی ۳۵،۵ تن به عنوان جنگنده تک نفره متکی به دو موتور پرقدرت تا ۲۶۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت گرفته، ۳۳ متر بر ثانیه اوج می گیرد و همچنین ۱۰ تن مهمات حمل می کند.
جنگنده پاکفا در سال 2017 عملیاتی می شود+عکس

 

این جنگنده که در کارخانه هواپیما سازی گاگارین در شهر کومسومولسک ناآمور روسیه ساخته می شود، افزون بر سوختگیری در حال پرواز، قدرت بالای کشف پرنده های دشمن و توان مانورهای ناگهانی به دلیل ویژگی های آیرودینامیکی، می تواند همزمان در یک شعاع ۴۰۰ کیلومتری ۶۰ هدف را ردگیری کرده و ۱۶ هدف پرخطر را با انواع تسلیحات و موشک هدف آتشباری در جا قرار دهد که وجود مجموعه ای از این توانایی ها در جنگنده های دیگر روسی کمتر دیده شده است.

 

کاربرد پیشرفته ترین سامانه های راداری در کنار مواد کامپوزیتی ضدردیابی توسط دشمن و امکان نشست و برخاست در باندهای کوتاه از دیگر ویژگی های جنگنده تی ۵۰ معرفی شده است.

 

پک فا با طول ۲۰ متر و عرض نوک تا نوک بال ۱۵ متر و دو موتوره از خلبان مجازی همکار خلبان جنگنده بهره خواهد گرفت که می تواند توان ضربه زنی و سرعت در جنگ هوایی را افزایش دهد.

 

هر چند بخش اصلی اطلاعات مربوط به طراحی و ساخت این هواپیما هنوز فوق محرمانه است و روسیه قصد دارد برای به خدمت گرفتن آن یگان ویژه ای را تاسیس کند، ولی بسیاری از کارشناسان صنایع نظامی هواپیمای تی ۵۰ را رقیب قدرتمندی برای اف ۲۲ و ۳۵ آمریکا می دانند.

 

همچنین براساس گزارش ها، برنامه ساخت نوع صادراتی این جنگنده با همکاری هند نیز در دستور کار است.

همچنین بخوانید:  هند به دنبال فتح بازارهای تسلیحاتی جهان

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false