×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
false

به گزارش میلیتاری نیوز، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اجرای فرمان فرماندهی کل قوا مبنی بر حضور در دریاهای آزاد و به‌ویژه برقراری امنیت در خلیج عدن برنامه‌های متعددی را انجام دادیم.

وی افزود: برای برقراری امنیت در منطقه‌ای که ممکن است خطوط مواصلاتی و کشتیرانی ما به خطر بیفتد، باید حضور مستمر داشته باشیم؛ اگر امنیت منطقه خلیج عدن برقرار نشود آسیب زیادی به اقتصاد کشور وارد می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید براینکه اگر کشتی‌های نفتکش و تجاری ما در خلیج عدن مورد هجوم قرار گیرند و دزدیده شوند آسیب فراوانی به وجهه کشور ما وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: در این راستا تلاش می‌کنیم به‌طور مستمر در دریاهای آزاد خلیج عدن و دریای سرخ حاضر شویم تا امنیت را در آنجا برقرار کنیم.

دریادار سیاری از عبور ۳۲۰۰ فروند کشتی تجاری و نفتکش از خلیج عدن خبر داد و گفت: بالای ۲۱۰ مورد درگیری نیز در مقابله با دزدان دریایی در خلیج عدن انجام شد و همچنین توانستیم به ۲۵ مورد از کشتی‌های سایر کشورها کمک کنیم که نشان دهنده جایگاه و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه حضور در اقیانوس آرام, دریای چین جنوبی و اقیانوس اطلس را در دستور کار خود قرار دادیم، مطرح کرد: با حضور در آب‌های مختلف، قدرت و اقتدار ایران را به نمایش می‌گذاریم و به تمامی دنیا نشان می‌دهیم.

همچنین بخوانید:  احتمال خروج بخشی از نظامیان روس از سوریه

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در زمینه ساخت تجهیزات دریایی برنامه‌ریزی‌های متعددی داریم، تصریح کرد: امروزه حضور در دریاهای آزاد به تجهیزات خاص نیاز دارد و باید با فناوری‌های روز هماهنگ باشیم.

دریادار سیاری با تاکید بر اینکه افتخار می‌کنیم تجهیزات ما به‌وسیله خودمان ساخته می‌شود، بیان کرد: با مشارکت نیروی دریایی, وزارت دفاع و شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های کشور تجهیزات خود را می‌سازیم و با تجهیزات جدید و مدرن در آب‌های آزاد حاضر می‌شویم.

وی مسئله آموزش و ایمان در کارکنان نیروی دریایی را یک موضوع مهم عنوان کرد و گفت: مرکز آموزش تخصص‌های نیروی دریایی باقرالعلوم رشت یکی از مهمترین واحدهای آموزشی ما محسوب می‌شود و ۷۰ درصد از بدنه نیروی دریایی در اینجا آموزش می‌بینند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه آموزش باید با فناوری و تجهیزات روز انجام شود، تصریح کرد: باید کارکنان و سربازان نیروی دریایی مطابق فرمایش مقام معظم رهبری با ایمان, شجاع و با بصیرت باشند.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: ناو گروه چهل و دوم ما در خلیج عدن در حال انجام مأموریت است و برای برقراری امنیت در کشور و مرزهای آبی حضور مستمر داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: همه باید بدانند در همه مرزها آمادگی دفاع در برابر هرگونه تهدیدی داریم و اگر دشمن هرگونه تعرض و اقدامی انجام دهد، پشیمان می‌شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false