×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2029448 - ۲۴ ساعته از آسمان ایران حفاظت می‌کنیم/ دشمن متجاوز را همینجا مدفون خواهیم کرد

به گزارش میلیتاری نیوز، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) طی سخنانی در نشست خبری که در آستانه دهم شهریورماه (روز پدافند هوایی) برگزار شد، با اشاره به برخی دستاوردهای جدید این قرارگاه، اظهار داشت: سامانه «سما» یک سامانه دو منظوره برای تعیین وضعیت آب و هوا و استفاده جهت سامانه های پدافندی است که در ۴۰۰صد نقطه استقرار دارد و در آینده در کل کشور مستقر می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: سامانه «صامت ١» دیگر دستاورد قرارگاه با هدف یکپارچه سازی سامانه های شنود الکترونیک است و این امکان را به شبکه یکپارچه می‌دهد که سایت های شنود از هم مطلع باشند و اهداف را کشف کنند.

اسماعیلی افزود: این سامانه در کشور مستقر شده است و عملیاتی است و قابلیت کشف اهداف در هوا و زمین و دریا را دارد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاطرنشان کرد: سامانه سوم، سامانه «سمیع» است که برای اولین بار در منطقه این رادار در ایران تولید شده است.

اسماعیلی گفت: این سامانه توانایی کشف اهداف و مسیر یابی در ارتفاع متوسط را دارد و مدیریت یکپارچه کنترل هوایی بین سازمان هواپیمایی و پدافند را ایجاد می‌کند. این رادار بومی که توسط پدافند طراحی و تولید شده و در انتهای برنامه ۵ساله ششم توسعه تعداد بیشتری از آن تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه ما ٢۴ساعته و بدون تعطیلی از آسمان ایران دفاع می کنیم، تصریح کرد: اگر پرواز ایساف را نشاندیم -در حالیکه فکر نمی‌کردند کشف شوند- و اگر در قائله دستگیری ملوانان، جنگندهای امریکایی که قصد ورود از آبهای خلیج فارس را داشتند و بیرون از مرزها نگه داشته شدند، بخاطر توان موشکی و راداری پدافند و پهپادهای هوافضای سپاه بود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: از سال ٩٣، ایکائو لقب امن ترین آسمان منطقه را به ایران داده و این از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.

اسماعیلی درخصوص اتفاق اخیر در مهراباد و قطع برق رادار فرودگاه، خاطرنشان کرد: درخصوص اطلاعات پروازی، آنچه که نظامی است فقط در اختیار پدافند است اما در حوزه پروازهای تجاری و مسافری، در محدوده فرودگاه ها به عهده سازمان هواپیمایی کشوری است. در این خصوص ممکن است قطع برق شهری، مولدهای برق و یوپی اس داشته باشیم که این پیش بینی در قرارگاه و ارتش و سپاه دیده شده و نهادهای دیگر هم باید این پیش بینی ها را داشته باشند.

وی ادامه داد: البته قرارگاه، رابطینی در فرودگاه ها دارد که در مواقع نیاز از توان قرارگاه کمک می‌گیرند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه تمام رزمایش‌ها و عملیات‌های نیروهای نظامی با پشتیبانی و حضور پدافند هوایی صورت می‌گیرد، افزود: قرارگاه در هر ماه در یک رزمایش یا حضور و شرکت داشته یا خودش برگزار کرده است.

اسماعیلی تاکید کرد: هر کشوری به ایران حمله کند اگر آمدنش دست خودش باشد که نیست، رفتنش قطعا با خودش نخواهد بود و در اینجا مدفون می‌شود.

وی یادآور شد: کشورهای فرامنطقه ای با بسیاری از کشورهای منطقه تعهد نظامی دارند، با رییس جمهورشان دست می‌دهند اما عروسی آنها را هم عزا می‌کنند. این درحالیست که آسمان ایران همچنان امن است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.