×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2258176 - یمن: عربستان جرأت ورود به صنعاء را ندارد

به گزارش ميليتاری نيوز، طی چند روز گذشته رسانه‌های وابسته به ائتلاف سعودی مرتب اخباری منتشر می‌کنند که بر اساس آن ادعا می شود شهر ساحلی «الحدیده» یمن که به «عروس دریای سرخ» معروف است و 266 کیلومتر با صنعا پایتخت یمن فاصله دارد، در آستانه سقوط قرار گرفته است و نیروهای وابسته به منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن با حمایت مزدوران و ائتلاف سعودی به‌زودی این شهر راهبردی را تصرف خواهند کرد. تصرف این شهر از سوی ائتلاف سعودی به‌معنای تنگتر شدن حلقه محاصره صنعا و افزایش فشارها علیه ارتش و کمیته‌های مردمی خواهد بود. در مقابل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ضمن تکذیب این‌گونه اخبار اعلام می‌کنند طرح ادعای احتمال سقوط الحدیده، ادعایی کاملاً بی‌اساس است و با هدف تقویت روحیه شکست‌خورده مزدوران برای ادامه مقاومتشان، از سوی امارات و عربستان مطرح می‌شود.

“عزیز راشد” معاون سخنگوی رسمی ارتش یمن اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر نزدیک شدن متجاوزان سعودی به الحدیده را بی‌اساس خوانده تأکید کرد این شهر محل دفن همه متجاوزان خواهد بود.

وی با تکذیب چنین خبرهایی گفت: این اخبار فقط در رسانه‌های سعودی و آمریکایی منتشر می‌شود زیرا این دو در تجاوز به یمن شکست خورده و قادر به جبهه گرفتن در ساحل غربی نیستند از همین رو ادعا می‌کنند که به الحدیده نزدیک شده‌اند حال آنکه این شهر برای دفن تمام متجاوزین و اشغالگران آماده است. متجاوزان سعودی برای دهمین بار تلاش دارند تأکید کنند به الحدیده نزدیک شده‌اند اما همه این ادعاها رسانه‌ای بوده و هدف از آن تقویت روحیه متجاوزان است.

متجاوزان سعودی برای دهمین بار تلاش دارند تأکید کنند به الحدیده نزدیک شده‌اند اما همه این ادعاها رسانه‌ای بوده و هدف از آن تقویت روحیه متجاوزان است.

توان ارتش و نیروهای مردمی برای مقابله با متجاوزان

وی در مورد توان ارتش و نیروهای دفاع مردمی یمن برای ادامه مقابله با نیروهای متجاوز سعودی تصریح کرد: قدرت اصلی ما همان قدرت ایمان، عقیده، اراده و رهبری است و اگر این عناصر فراهم باشد هیچ دشمنی هر چقدر بزرگ و قوی باشد، نمی‌تواند کاری از پیش ببرد زیرا این موارد عناصر اصلی رویارویی با هر تجاوزی  به‌شمار می‌آید  و اگر ملت و ارتش با هم باشند هیچ کس نمی‌تواند در خاک یمن پیشروی کند.

بیشتر بخوانید:

واکنش کوبنده انصارالله یمن به خبر تحویل سلاح

عربستان توان ورود به صنعا را ندارد

راشد در خصوص ادعای عربستان از آغاز حمله به یمن مبنی بر ورود به صنعاء در فاصله چند هفته گفت: ارتش عربستان و امارات متحده عربی خود جرأت رویارویی ندارند و فقط از مزدوران سودانی استفاده می‌کنند از همین رو باید گفت، اگر عربستان می‌توانست در یمن پیشروی کند بی‌شک ارتش خود و امارات را راهی یمن کرده بود و این بزرگترین دلیل بر این است که عربستان توان ورود به صنعا را ندارد و در این خصوص حجم رسانه‌ها و بوق‌های تبلیغاتی که ریاض از آن استفاده می‌کند، اهمیتی ندارد.

امید عربستان و متجاوزان در یمن به یأس تبدیل شده است

معاون سخنگوی ارتش یمن امید متجاوزان به درگیری بین ارتش و کمیته‌های مردمی را شکست‌خورده توصیف کرد و گفت: امید بستن عربستان به وقوع کشمکش و درگیری داخلی بین ارتش و کمیته‌های مردمی در یمن امروز با شکست روبه‌رو شده است و درگیریهایی که آمریکا و عربستان به آن چشم امید دوخته بودند، آخرین برگ برنده آنان بود که مدفون شد زیرا ارتش و کمیته‌های مردمی یک قدرت واحد در برابر این تجاوز هستند از همین رو رؤیاها و آرزوهای متجاوزان شکست مفتضحانه‌ای خورد.

ضربات جدی و خسارات‌های سنگین عربستان در یمن

این مقام نظامی ارتش یمن در مورد خسارت سنگین ائتلاف سعودی و نیروهای متجاوز گفت که رژیم متجاوز سعودی با توجه به وخامت اوضاع اقتصادی و بیکاری 30درصدی در این کشور و کسر بودجه و کمبود شدید نیرو در میدان ضربات سنگینی متحمل شده است و جرأت پیشروی در یمن را ندارد.

هزینه‌های کمرشکن تسلیحاتی در عربستان

وی افزایش بیکاری در عربستان را ناشی از هزینه‌های سنگین جنگ در یمن دانست و افزود: نرخ بیکاری در عربستان افزایش یافته که دلیل آن هزینه‌های سنگین  جنگ علیه یمن است به این معنی که  عربستان یک‌هزار و 200 میلیارد دلار به آمریکا و دیگران می‌پردازد و البته این چیزی است که به‌ظاهر می‌بینیم اما آنچه پنهان مانده رقم بالاتری است، زیرا عربستان با کسری بودجه شدید و کمبود نقدینگی و ذخیره ارزی روبه‌رو است که همگی ناشی از هزینه‌های جنگ در یمن و خرید  تسلیحات با هزینه بالا است تا جایی که اطلاعات و تحقیقات موجود حاکی از این است که عربستان در زمینه خرید سلاح و واردات آن رده سوم دنیا را به خود اختصاص داده است.

بانک اهداف اقتصادی بزرگ و گسترده‌ای در عربستان داریم تا آن را با پهپادها و موشک هدف قرار دهیم.

وی با اعلام اینکه “ما اکنون بانک اهداف اقتصادی بزرگ و گسترده‌ای در عربستان داریم تا آن را با پهپادها و موشک هدف قرار دهیم” تصریح کرد: همان طور که (دیروز) فرودگاه ابها با استفاده از پهپادهای یمنی هدف حمله قرار گرفت و این بیانگر توان علمی کافی ما در این زمینه است تا جایی که اکنون  مواضع راهبردی و حساسی در عربستان  در تیررس موشک‌های ما قرار دارد و در روزهای آینده رویارویی‌های بزرگی در راه خواهد بود.

معاون سخنگوی ارتش یمن در پاسخ به اینکه “چرا سودان از خروج نیروهای خود از یمن خبر داده و سپس از این تصمیم  منصرف شد و اینکه آیا این موضع به‌معنی دریافت پول و کمک‌های مالی از عربستان است؟” تأکید کرد که  این کار هدفی جز ریختن خون سودانی‌ها ندارد، زیرا در مقابل خون سودانی‌ها وعده‌های زیادی به سودان داده شد، حال آنکه خون سربازان این کشور در خاک یمن و در نبردی می‌ریزد که باید به‌جای آن در برابر کسی بجنگند که کشورشان را هدف بمباران قرار داده است یا همان دشمن صهیونیستی نه کسی که همیشه با سودان بوده است.

وی افزود: به هر حال سودان همیشه به‌سمت طرف‌های قوی که پول بیشتری می‌پردازند گرایش دارد، چه عربستان و چه آمریکا از همین رو این شکست بزرگی برای ارتش سودان است آن هم در شرایطی که  برخی گردان‌های آن به‌طور کامل (در جنگ یمن) از بین رفتند.

این مقام نظامی یمنی در مورد اتهام چند روز پیش آمریکا علیه ارتش یمن مبنی بر حمله به کشتی ترکیه و تهدید دریانوردی در دریای سرخ گفت که دشمن اصلاً حق  ندارد  از حمله به کشتی ترکیه و یا مسائل شبیه آن صحبت به‌میان آورد، زیرا هنگامی که یک کشتی حامل گندم باشد چه دلیلی دارد ارتش به آن حمله کند؟ این صحبت‌ها فقط بهانه‌جویی و ساختگی است  و بدیهی است که آمریکا در بهانه‌تراشی مهارت دارد، همان‌طور که بهانه سلاح شیمیایی در سوریه و عراق و یا هسته‌ای را در ایران مطرح کرد و یا  قدرت موشکی کره شمالی را دستاویز قرار داد و همه این موارد بهانه‌هایی هستند که دنیا و حتی سازمان ملل به آن آگاه است.

در مورد  پهپادها نیز اصلاحاتی در خصوص ارتفاع و حمل مهمات صورت گرفته و ساخت آن کاملاً داخلی است و ارتش یمن قادر به ساخت توپ است و از نظر سلاح‌های مختلف به خودکفایی رسیده‌ایم.

پهپادهای یمن کاملاً ساخت داخل است

راشد در بخش دیگری از این مصاحبه به موضوع رشد صنایع تسلیحاتی داخلی در یمن پرداخت و تصریح کرد: صنایع نظامی در یمن مانند کشورهای بزرگ از جمله چین، روسیه و کره شمالی و دیگران مبتنی بر توانمندی‌های علمی در داخل است و نیروی موشکی اکنون به خودکفایی رسیده است به این معنی که با بررسی موشک‌های روس و کره‌ای نمونه مشابه آن را ساخته و البته سرعت و بُرد و تأثیرگذاری آن را اصلاح و تقویت کردیم.

قدرت انجام عملیات در داخل خاک عربستان

وی پهپادهای یمن را کاملاً ساخت داخلی این کشور دانست و افزود: در مورد  پهپادها نیز اصلاحاتی در خصوص ارتفاع و حمل مهمات صورت گرفته و ساخت آن کاملاً داخلی است و ارتش یمن قادر به ساخت توپ است و از نظر سلاح‌های مختلف به خودکفایی رسیده‌ایم و همین وضعیت سبب شد بتوانیم مقادیری سلاح و مهمات از دشمن به‌دست آورده و در داخل خاک عربستان عملیات داشته باشیم.

چشم طمع امارات به جزایر راهبردی یمن

وی با اشاره به وضعیت  جنوب و در جزیره سقطری و مناطق دیگر و اعتراضات به حضور نیروهای اماراتی در  ائتلاف متجاوز به یمن به تسنیم گفت: امارات به‌دنبال تسلط بر جزایر راهبردی یمن در بحر العرب، دریای سرخ و باب المندب است و به همین منظور آشکارا با دشمن صهیونیستی و آمریکا هماهنگی به‌عمل می‌آورد و علاوه بر این مرتکب جنایت‌های جنگی علیه غیرنظامیان در آن مناطق و دیگر مناطق یمن شده است.

در این شرایط  اکنون فریاد محکومیت اشغالگری علیه امارات در جنوب یمن بلند شده است به‌اضافه اینکه امارات دهها زندان دارد که در آن به شکنجه و کشتار زندانیان یمنی اقدام می‌کند و از برگزاری تظاهرات جلوگیری کرده و آن را با تیربار سرکوب می‌کند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.