×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1799939 281 - کم شدن امیدها برای یافتن خدمه هواپیمای ارتش هند

به گزارش میلیتاری نیوز، عملیات جستجوی برای یافتن هواپیما ‘ای ان ۳۲ ‘نیروی هوایی هند، همچنان بعد از ۱۸ روز با ۴۰ فروند کشتی و هواپیما ادامه دارد.
سخنان وزیر مشترک دفاع هند در پارلمان در خصوص نداشتن امید زیادی برای یافتن زنده سرنشینان این هواپیما آخرین امیدها را برای یافتن این افراد را برباد داد.
وزیر مشترک دفاع هند گفت احتمال زنده بودن سرنشینان هواپیمای ناپدید شده ای .ان ۳۲ نیروی هوایی این کشور با گذشت چند هفته بسیار کاهش یافته است .
‘سوبهاش رامراو بامره’ روز شنبه در پارلمان هند افزود:عملیات جستجو برای یافتن این هواپیما بعد از ۱۸ روز همچنان تا یافتن نشانی از آن ادامه می یابد.
وی با بیان اینکه عملیات جستجو برای یافتن نشانی از هواپیما ناپدید شده همچنان ادامه دارد افزود:تاکنون مشاهده ۳۰ جسم شناور بر روی سطح آب گزارش شده که هیچ یک مربوط به هواپیما ناپدید شده نبوده است .
وزیر مشترک دفاع هند گفت که از کشتی های تجاری و ماهیگیری خواسته شده است به محض مشاهده نشانی از قطعات هواپیما به مسئولان اطلاع دهند.
وزیر مشترک دفاع هند درخصوص علت به نتیجه نرسیدن تلاش ها برای یافتن هواپیمای نیروی هوایی گفت که هواپیمای ‘ام اچ ۳۷۰’ مالزی بعد از گذشت حدود یک سال از جستجو تاکنون پیدا نشده است .
وی افزود: در روز بروز سانحه، رادار های ارتباطی در خصوص احتمال توفان و برخورد صاعقه به این هواپیما اخطار داده بودند.
به گفته وی این هواپیما دارای تجهیزات لازم برای عبور از این موانع بوده است.
‘مانوهر پریکار’ وزیر دفاع هند نیز در نامه ای به پارلمان اعلام کرد در دو سال گذشته هیچ فردی براثر سقوط هواپیمای نیروی هوایی هند جان خود را از دست نداده است .
وی افزود: به روز رسانی، مدرنیزه کردن و جایگزینی هواپیما در دستور کار دولت قرار دارد.
هواپیمای ای ان ۳۲ نیروی هوایی هند با ۲۷ مسافر روز جمعه ( ۴ مرداد) درساعت هشتم و نیم بامداد از چنای در جنوب هند به مقصد جزیره بلر در خلیج بنگال به پرواز درآمد و بعد از ۱۵ دقیقه پرواز ارتباط با برج مراقبت قطع شد.
این هواپیما سه بار در ماه گذشته میلادی دچار نقص فنی شده بود.
نیروی هوایی هند دارای ۱۰۱ فروند هواپیمای ای ان ۳۲ است که هم اکنون برای افزایش طول عمر عملیاتی آنها از ۲۰ به ۴۰ سال در حال بروز رسانی هستند.

کارشناسان با توجه به آخرین اطلاعات ثبت شده در رادارها،انحراف شدید هواپیما به چپ و کاهش ارتفاع ،احتمال سقوط هواپیمای آنتونوف نیروی هوایی هند با ۲۷ مسافر را مطرح کرده اند.
بدترین سانحه در مورد هواپیمای ای ان ۳۲ متعلق به نیروی هوایی هند در سال ۱۹۹۲ اتفاق افتد که در ان ۲۱ نفر کشته شدند.

برچسب ها : , , , ,

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.