×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2018529 - کره‌شمالی به‌دنبال راه‌اندازی ایستگاه دائمی فضایی

 به گزارش میلیتاری نیوز به نقل از روزنامه ‘رودونگ سینمون’ کره شمالی، پیونگ یانگ در جهت برنامه ۵ ساله توسعه فضایی خود ماهواره های بیشتری را به فضا پرتاب خواهد کرد و راه اندازی یک ایستگاه فضایی دائمی در ماه را در دستور کار دارد و به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم است.

این روزنامه کره شمالی نوشت: برخی کشورها با صدور قطعنامه های تحریم، علیه پیشرفت مردم ما ایستاده اند و مانع پیشرفت ما شده اند که به هیچ وجه قابل تحمل نیست، این یک روند جهانی است که یک کشور به دنبال رشد اقتصادی با برنامه فضایی باشد.

خبرگزاری رسمی کره جنوبی همچنین در این باره می گوید: برنامه فضایی کره شمالی فقط یک بهانه و سرپوش برای توسعه برنامه موشکی این کشور است، پیونگ یانگ قصد دارد مقدمه پرتاب یک موشک دوربرد را فراهم کند.

‘پیونگ یانگ’ بعد از اینکه در دسامبر سال ۲۰۱۲ یک موشک دوربرد پرتاب کرد در فوریه سال ۲۰۱۶ نیز یک موشک دوربرد دیگر را آزمایش کرد.

کره شمالی بعد از آزمایش ششمین و قدرتمند ترین موشک دوربرد این کشور که یک موشک هیدروژنی بود و حدود یک ماه پیش انجام داد تا کنون تحرکات خاصی در این زمینه انجام نداده است.

این کشور که بر اساس قطعنامه های سازمان ملل از توسعه فناوری موشک های اتمی و بالستیک منع شده در ماه های اخیر چندین بار پرتاب های آزمایشی انجام داده است.

از هنگامیکه پیونگ یانگ نخستین آزمایش هسته ای خود را انجام داد، ۱۱ سال می گذرد روز نهم اکتبر سال ۲۰۰۶ میلادی، این کشور اولین آزمایش هسته ای خود را در مکانی در «پونگه- ری» واقع در شمال شرقی کره شمالی انجام داد.

کره شمالی تاکنون ۶ بار دست به آزمایش اتمی زده است که سه مورد آن به ترتیب در سالهای ۲۰۰۶، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳، دو مورد نیز در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) و یک مورد نیز که یک بمب هیدروژنی قدرتمند بود ۳ سپتامبر امسال صورت گرفت.

هدف کره شمالی کوچک سازی سلاح های هسته ای بگونه ای است که بتوان آنها را بر روی موشک های بالسیتک قاره پیما سوار کرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.