×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش ميليتاری نيوز، پس از پیروزهای چشمگیر ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق و باز پس گیری بیش از ۸۰ درصد مناطق اشغالی، تعداد قابل توجهی از عناصر تروریستی آمادگی خود را برای توقف درگیری ها و انتقال به استان ادلب اعلام کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تاکنون هزار و ۴۱۳ تن از عناصر تروریستی احرار الشام از شهرک حرستا در غوطه شرقی دمشق خارج شده اند و به مناطق تحت اشغال تروریست های مورد حمایت ترکیه در استان ادلب انتقال داده شده اند.

2216401 - چرا عربستان خروج تروریست‌های جیش الاسلام از غوطه شرقی دمشق را خودکشی می‌داند؟/ محاصره تروریست‌ها در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر

**برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید**

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز از ادامه اجرای توافق به دست آمده برای خروج تروریست ها از غوطه شرقی خبر داد و گفت:

در روزهای آینده حدود هزار و ۵۰۰ نفر دیگر از تروریست ها در چند مرحله از شهرک حرستا خارج می شوند.

همزمان با اجرای این توافق و خروج صدها تن از تروریست ها از غوطه شرقی دمشق، گروه تروریستی جیش الاسلام اعلام کرده هیچ تصمیمی برای خروج از حومه پایتخت و انتقال نیروهایس به استان ادلب ندارد.

گروه تروریستی جیش الاسلام در حالی به میانجی گری ها برای خروج از غوطه شرقی پاسخ منفی داده که حداقل ۱۵ هزار نیرو سازمان یافته و آموزش دیده در شهرک دوما (بزرگترین محل تجمع تروریست ها) دارد و در ۷ سال گذشته در قلب سوریه به شیوه های مختلف جولان داده است.

2216398 - چرا عربستان خروج تروریست‌های جیش الاسلام از غوطه شرقی دمشق را خودکشی می‌داند؟/ محاصره تروریست‌ها در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر

این گروه تروریستی به صورت مستقیم توسط رژیم عربستان حمایت می شود و ریاض اعلام موافقت برای خروج از غوطه شرقی را فقط تامین کامل پایتخت سوریه قلمداد نمی کند و انتقال به استان ادلب را به معنای واقعی کلمه خودکشی توصیف می کند.

در سال های گذشته اختلاف میان ریاض و آنکارا به شدت افزایش یافته و انتقال عناصر تروریستی به مناطق تحت نفوذ دولت ترکیه در استان ادلب (شمال سوریه) یک شکست سنگین برای رژیم آل سعود محسوب می شود.

در حال حاضر، عناصر تروریستی مورد حمایت دولت ترکیه بخش های قابل توجه ای از استان ادلب، غرب حلب و شمال استان حماه را در اشغال خود دارند و اصلی ترین قطب قدرت در این محور به شمار می آیند.

2216397 - چرا عربستان خروج تروریست‌های جیش الاسلام از غوطه شرقی دمشق را خودکشی می‌داند؟/ محاصره تروریست‌ها در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر

اگر گروه تروریستی جیش الاسلام با موافقت عربستان به خروج از غوطه شرقی دمشق چراغ سبز نشان دهد باید خود را برای پیروی از گروه های تروریستی قدرتمند مورد حمایت ترکیه در استان ادلب آماده کند.

2216403 - چرا عربستان خروج تروریست‌های جیش الاسلام از غوطه شرقی دمشق را خودکشی می‌داند؟/ محاصره تروریست‌ها در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر

**برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید**

رژیم عربستان به خوبی می داند انتقال تروریست های جیش الاسلام به استان ادلب فقط به اطاعت کامل از سایر گروه های تروریستی خلاصه نمی شود و با توجه به اختلاف های موجود، باید به دولت ترکیه امتیاز بیشتری دهد.

2216400 - چرا عربستان خروج تروریست‌های جیش الاسلام از غوطه شرقی دمشق را خودکشی می‌داند؟/ محاصره تروریست‌ها در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر

از سویی دیگر، گروه تروریستی جیش الاسلام و رژیم سعودی آگاه هستند اگر برای انتقال به استان ادلب رضایت دهند باید حد و حدود را در مقابل گروه های تروریستی مورد حمایت ترکیه رعایت کنند چرا که هر تحرکی به معنای شکست قطعی آنان در این محور است.

2216396 - چرا عربستان خروج تروریست‌های جیش الاسلام از غوطه شرقی دمشق را خودکشی می‌داند؟/ محاصره تروریست‌ها در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر

گروه تروریستی جیش الاسلام  که به انواع و اقسام تجهیزات و تسلیحات نظامی سنگین و پیشرفته از جمله «موشک ضد زره تاو، تانک، دوربین های دید در شب و…» مجهز است در سال های نه چندان دور حتی رژه نظامی در شهرک دوما برگزار کرد و حالا باید منتظر ماند و دید به شکست در کدام محور تن می دهد؛ دمشق یا ادلب.

به گزارش ميليتاری نيوز، در حال حاضر، گروه تروریستی جبش الاسلام با ۱۵ هزار نیرو، گروه تروریستی جبهه النصره و فیلق الرحمن با ۶ هزار نیرو و سایر گروه های تروریستی (احرار الشام، فجر الامه و…) با ۳ هزار نیرو در مناطق اشغالی غوطه شرقی دمشق حضور دارند.

2216399 - چرا عربستان خروج تروریست‌های جیش الاسلام از غوطه شرقی دمشق را خودکشی می‌داند؟/ محاصره تروریست‌ها در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر

در ادامه عملیات در غوطه شرقی دمشق، نیروهای ارتش سوریه در یک حمله غافلگیرانه توانستند، شهرک عین ترما را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند؛ با پاکسازی این شهرک، تروریست ها در شهرک جوبر (غده سرطانی دمشق) محاصره شدند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.