×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش میلیتاری نیوز به نقل از ميليتاری نيوز، سردار حسین سلامی صبح امروز در آئین تکریم و معارفه فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی که در محل کانون جوانان بسیج ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: حوادث ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی نقطه آغازی برای شکل‌دهی به تمدن نوین اسلامی است و مقطعی از تاریخ بوده که مسلمانان به بازیابی حقیقی خویش نزدیک شدند و چهره ایران و اسلام در ایران تغییر کرد.

وی خاطرنشان کرد: با آمدن انقلاب اسلامی ایران خورشید طلوع کرد و همانند آن بود که ملت مرده و بی‌جان روح گرفت از این رو انقلاب را می‌توان محشری برای ملت ایران به حساب آورد که نفسی تازه و زندگی دوباره به ملت ایران اسلامی بخشید و موضوعاتی همانند پیشرفت، اسلام، امنیت، عزت، استقلال و آزادی را برای مردم تفسیر کرد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: پیش از انقلاب اسلامی ملت ایران هم سختی می‌کشید هم با مشکلات بسیاری روبه‌رو بود به‌گونه‌ای که فرهنگ‌مان به غارت رفته بود ولی با آمدن امام خمینی (ره)، دمیدن نفس مسیحایی خود و پیام‌های جاودانه ایشان که سبب بخشیدن عزت به ملت ایران شد، تصویر جامعه ما را تغییر داد.

2099836 - پهپادهایمان با پهپادهای آمریکایی قابل رقابت است/ سقوط آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس، آل سعود و متحدان آنان را خواهیم دید

وی تصریح کرد: تاریخ 39 ساله انقلاب نشان از نبردهای بزرگ، فشارهای بین‌المللی، تهاجم‌های سنگین نظامی و عملیات‌های ویرانگر را به خود دیده است و با وجود این همه مشکلات، مردم ایران اسلامی سختی‌ها را به شیرینی‌ها تبدیل کردند و سختی‌های امروز نیز لذت دارد و سبب عزت، اقتدار و پیشرفت است به‌گونه‌ای که با کشورهای پیشرفته دنیا در علم و فناوری رقابت می‌کنیم.

سردار سلامی افزود: فناوری‌هایی که در دست داریم تنها دفاعی نیست و پهپادی که می‌سازیم با پهپادهای آمریکایی قابل رقابت است و اوج علم خود را نشان می‌دهیم به‌گونه‌ای که معدود کشورها توانایی ساخت این پرنده‌ها را دارند؛ حتی رادارهایی داریم که سیستم‌های رادار گریز را می‌تواند ردیابی کند.

وی تأکید کرد: پدافندهای هوایی ما در میان پدافندهای هوایی کشورهای پیشرفته است که بدون کمک هیچ دولت دیگری حاصل شده و این موضوع به فناوری‌های دفاعی خلاصه نمی‌شود و فهرستی از این فناوری‌ها را در دست داریم و وقتی گلوله‌های توپ برای نقطه‌زنی تولید می‌کنیم و دومین کشور در این موضوع هستیم نشان از قدرت و اقتدار ماست.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران افزود: تمامی این افتخارهایی که به دست آورده‌ایم توأم با ایستادگی‌هایی بوده که در عرض این 40 سال از خود نشان داده‌ایم و دشمن در این میان تلاش می‌کند با جنگ روانی داشته‌های ایران اسلامی را پوچ نشان دهد ولی واقعیت را نمی‌توانند همیشه بپوشانند.

وی بیان کرد: دشمن در همه حال تلاش می‌کند به تاریخ ما برگشته و بر سرنوشت ما مسلط شود و به دنبال جلوگیری از شکل گیری قدرت اسلام است و نمی‌خواستند انقلاب و نظام اسلامی برقرار شود تا قدرت و صلابت دولت‌های استکباری از بین نرود و امروزه نیز به دنبال از بین بردن حیات مستقل ایران هستند.

سردار سلامی اظهار داشت: تاریخ 39 ساله سرشار از نبرد برای ایستادگی است و اگر دشمنان توطئه‌های تجزیه‌طلبانه را در بخش‌هایی از کشورمان به‌راه انداخته‌اند که مردم نیز آن را دیده‌اند ولی ملت اسلامی با ایستادگی خود سناریوی دنیای آنان را با شکست روبه‌رو کرد و با صلابت پیش می‌رود.

وی افزود: تحریم اقتصادی، فتنه‌های داخلی، عملیات روانی سنگین علیه ملت ایران، جنگ‌های نیابتی همگان تصاویر سیاست‌های منحوس بوده که در همه این موضوعات شکست را بر دشمنان چشانده‌ایم و روزگاری بود که بر ما آتش می‌ریختند ولی امروز جبهه‌ها عمق پیدا کرده و کشورمان به‌عنوان سفینه‌ای امن به دنیا اسلام معرفی می‌شود و الگویی برای ممالکی هستیم که به‌دنبال آزادی اسلامی هستند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: استواری نظام سوریه به‌عنوان جبهه اسلام در منطقه، آزادی عمل فلسطینی‌ها، نجات لبنان از اشغال صهیونیست‌ها، ثبات و ایستادگی یمن و شکوه انقلاب بحرین همگی به یک قائمه متکی هستند که آن هم انقلاب اسلامی ایران است و ملت ایران نشان داده‌اند که کاملاً آگاه هستند و این موضوع در فتنه‌های اخیر ملموس بوده و ملت ما در همه حال مؤمن و معتمد به نظام خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: رهبری معظم که بیرق هدایت امت اسلام را در این دنیای پیچیده و سخت برعهده دارد هنرمندانه‌ترین، زیباترین و جذاب‌ترین شکل هدایت یک امت در فرازهای سخت یک تاریخ را به‌نمایش گذاشته و هنر رهبر معظم انقلاب ما این است که اندیشه‌های او باطل‌کننده افکار دشمنان است که می‌اندیشند زیرا به حسب تجربه و حکمت‌های الهی نگرشی ژرف و عمیق به دنیای تخیل و تصورهای دشمن دارد و اندیشه‌های سوء آنان را می‌شناسد و دنیا‌بینی ایشان توحیدی است چراکه هیچ قدرتی را پایدار نمی‌داند جز قدرت الهی که سفارش قرآن کریم است.

سردار سلامی تصریح کرد: دنیا‌بینی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری قاعده‌های الهی را به زیبایی در روی زمین تفسیر و اندیشه‌ها دشمنان را باطل می‌کنند به گونه‌ای که غرب، شرق، جنوب و شمال آسیا آتش است ولی ایران اسلامی در امنیت کامل به سر می‌برد و همانند داستان به آتش انداختن حضرت ابراهیم (ع) است و تجربه تاریخی کوتاه ما نشان می‌دهد مادامی که ملت ما از رهبری خود تبعیت می‌کنند هیچ وقت آسیب نمی‌بینند از این رو باید پشتیبان ولی‌فقیه باشیم تا آسیبی به مملکت ما نرسد.

وی تاکید کرد: ما این موضوع را آموخته و به نمایش گذاشته‌ایم و دشمنان را دچار بی‌عملی کرده‌ایم از این رو نمی‌توانند راهی برای پیشبرد اقدامات خود پیدا کنند و در این میان راه‌ها برای ملت ایران اسلامی باز است و هر روز یک پیروز سیاسی دنیای ثبت می‌کنیم یا در موضوعات داخلی می‌درخشیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: با این‌که دشمن در مناسب بین‌المللی دست دارد در برنامه‌های خود دست بسته بوده و نمی‌تواند نقشه‌های شوم خود را پیش ببرد و از این میان می‌توان به توطئه‌های بین‌المللی علیه کشورمان اشاره کرد.

وی بیان کرد: ما در همه حال پیش می‌رویم و مطمئنیم با چشمان خود سقوط آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس، آل سعود و متحدان آنان را خواهیم دید و این‌ها باید بدانند ریشه‌های قدرت در نظام ما در قلب و نقطه مرکزی ایمان مردم ما استوار بوده همان‌گونه که فروپاشی نظام‌های متعدد را دیدیم و این از آن جایی سرچشمه می‌گیرد که از باطل بوده‌اند.

سردار سلامی گفت: از تلاش‌های مسئولان سپاه آذربایجان غربی که در راستای محرومیت‌زدایی گام برمی‌دارند نهایت قدردانی را دارم و این موضوع امروز برایمان بسیار مهم است و از آن جایی که مشکلاتی در جامعه ما وجود دارد در کشورهای دیگر نیز به مراتب بیشتر از جامعه ماست و باید گفت این درصد کم نیز برای جامعه ما بسیار است؛ همان‌گونه که با دشمنان بیرونی جنگیدیم با مسائل داخلی خواهیم جنگید که نیازمند باهم بودن است و در این مسیر مصمم هستیم و وظیفه خود را انجام خواهیم داد و این تلاش‌ها به‌زودی و سادگی ثمر می‌دهد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.