×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میلیتاری نیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای گفت: ماهواره سنجش و کنترل از راه دور کاملا در داخل تولید و ساخته شده و وزن آن ۲۸۵ کیلوگرم است.
وی افزود:با کمک این ماهواره تحقیق و سنجش در زمینه های جغرافیایی، شرایط اقلیمی، آب و هوا و علوم توسعه می یابد.محمد فیصل گفت: ماهواره داخلی پاکستان ماه ژوئیه وارد مدار شده و در فاصله ۶۱۰ کیلومتری به دور زمین می چرخد.

 روزهای نخستین خردادماه سال جاری نیز خبری در رسانه های پاکستان با موضوع اینکه ‘کمیسیون تحقیقاتی فضا و لایه های بالای جو (Sparco) پاکستان بزودی با همکاری چین دو ماهواره سنجش از دور به فضا پرتاب می کند’، منتشر شد.
بر اساس این خبر، آکادمی راه اندازی فناوری خودروی چین قرار است تا ماه ژوئن ۲۰۱۸ (خرداد ۹۷) این دو ماهواره را به فضا بفرستد و یک شرکت ماهواره ای از آفریقای جنوبی نیز در این طرح با پاکستان و چین همکاری کرده و هدف از پرتاب این دوماهواره برای استفاده در طرح های نظامی و غیرنظامی عنوان شده است.

همچنین بخوانید:  ۲۵شهید و زخمی در حمله سعودی‌ها به یمن

با استفاده از تصاویر مـاهواره ای و فناوری سـنجش از راه دور، مـی تـوان بـا هزینـه و زمـان کمتـر، طیـف وسـیعی از پروژه ها را در سطح جهـانی، منطقـه ای، ملـی، اسـتانی و حتی محلـی بـه نتیجـه رسـاند. همچنین، قابلیـت تکـرار تصویربرداری مــاهواره ای از یک محل بــه فاصــله زمــانی چنــد ســاعت تــا چنــد روز در طــول مــاه یــا ســال، امکــان مطالعــات تغییرات و پایش پدیـده هـای زمینـی را به خـوبی فـراهم می سازد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.