×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2280215 - پاکستان به زودی ماهواره داخلی خود را به فضا می فرستد

به گزارش ميليتاری نيوز، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای گفت: ماهواره سنجش و کنترل از راه دور کاملا در داخل تولید و ساخته شده و وزن آن 285 کیلوگرم است.
وی افزود:با کمک این ماهواره تحقیق و سنجش در زمینه های جغرافیایی، شرایط اقلیمی، آب و هوا و علوم توسعه می یابد.محمد فیصل گفت: ماهواره داخلی پاکستان ماه ژوئیه وارد مدار شده و در فاصله 610 کیلومتری به دور زمین می چرخد.

 روزهای نخستین خردادماه سال جاری نیز خبری در رسانه های پاکستان با موضوع اینکه ‘کمیسیون تحقیقاتی فضا و لایه های بالای جو (Sparco) پاکستان بزودی با همکاری چین دو ماهواره سنجش از دور به فضا پرتاب می کند’، منتشر شد.
بر اساس این خبر، آکادمی راه اندازی فناوری خودروی چین قرار است تا ماه ژوئن 2018 (خرداد 97) این دو ماهواره را به فضا بفرستد و یک شرکت ماهواره ای از آفریقای جنوبی نیز در این طرح با پاکستان و چین همکاری کرده و هدف از پرتاب این دوماهواره برای استفاده در طرح های نظامی و غیرنظامی عنوان شده است.

با استفاده از تصاویر مـاهواره ای و فناوری سـنجش از راه دور، مـی تـوان بـا هزینـه و زمـان کمتـر، طیـف وسـیعی از پروژه ها را در سطح جهـانی، منطقـه ای، ملـی، اسـتانی و حتی محلـی بـه نتیجـه رسـاند. همچنین، قابلیـت تکـرار تصویربرداری مــاهواره ای از یک محل بــه فاصــله زمــانی چنــد ســاعت تــا چنــد روز در طــول مــاه یــا ســال، امکــان مطالعــات تغییرات و پایش پدیـده هـای زمینـی را به خـوبی فـراهم می سازد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.