×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

[ad_1]

132456789675 - واکنش روسیه به سقوط جنگنده خود چه خواهد بود؟

 

واکنش روسیه به سقوط جنگنده خود چه خواهد بود؟

سرنگون شدن یک فروند هواپیمای جنگنده روسیه در منطقه مرزی سوریه با ترکیه، چشم انداز آغاز بحرانی جدید را در منطقه و در روابط مسکو با آنکارا مطرح کرده است.

در حال حاضر، روایت های دو طرف از این واقعه با یکدیگر متفاوت است. یکی از سوالات مطرح در این میان، این است که روسیه چه واکنشی به این ماجرا نشان خواهد داد؟

روسیه قدرت و امکانات کافی برای واکنش به سرنگون شدن جنگنده خود توسط ترکیه را دارد روسیه در ساده ترین مورد می تواند با سامانه های اس 300 و اس 400 که در سوریه مستقر کرده جنگنده های ترکیه را در مناطق مرزی با سوریه و حتی در خاک ترکیه هدف قرار دهد.

همچنین روسیه از نیروی هوایی قوی و جنگنده های مدرن بهره مند است که نیروی هوایی ترکیه شانسی برای پیروزی ندارد.از سویی ترکیه دل خوش به حمایت ناتو از خود است که در صورت ورود ناتو احتمال بروز جنگی بین المللی بسیار شدت خواهد گرفت.

روزنامه «گاردین» در گزارش خود درباره این موضوع اشاره می کند این نخستین بار است که در موضوع سوریه، یک عضو ناتو وارد تقابل مستقیم با روسیه شده است.

در این گزارش اشاره شده که هواپیمای مذکور، در محلی ساقط شده که منطقه درگیری میان نیروهای دولتی سوریه و شورشیان است و این موضوع نشان می دهد در صورت هدف قرار گرفتن جنگنده روسی در خاک سوریه ترکیه مقصر این درگیری شناخته می شود و شاید به همین علت است که داوداغلو به سرعت خواستار تشکیل جلسه اعضای ناتو شده است.

اما هنوز برای نتیجه گیری برای واکنش روسیه به سقوط جنگنده اش زود است باید صبر کنیم 

[ad_2]

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.