×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش ميليتاری نيوز، آخرین تحولات میدانی از جنوب دمشق حاکیست، عملیات نیروهای ارتش و گارد ریاست جمهوری علیه عناصر تروریستی برای پاکسازی معدود مناطق آلوده همچنان در جریان است.

نیروهای سوری با پشتیبانی جنگنده های روسی و پس ار درگیری های سنگین چند ساعته توانستند با عقب راندن عناصر تروریستی، محله های «العسالی و الجوره» را به کنترل خود در بیاورند.

گزارش دیگری از تحولات سوریه:

مسیر زمینی تهران – بیروت یک گام دیگر به امنیت کامل نزدیک شد+ نقشه میدانی و تصاویر

در جریان عملیات نیروهای ارتش و گارد ریاست جمهوری سوریه، دهها تن از عناصر تروریستی داعش کشته و زخمی شدند و سایر تروریست ها با ترک مواضع خود به سمت منطقه «حجرالاسود» متواری شدند.

2238516 - نیروهای سوری به بزرگترین پایگاه داعش در جنوب دمشق رسیدند/ دولت سوریه در آستانه توافق برای آزادی ۵ هزار شهروند محاصره شده الفوعه و کفریا + نقشه میدانی و تصاویر
نقشه میدانی دمشق
برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید

با پاکسازی های صورت گرفته در ساعات گذشته، نیروهای سوری از محور غربی به ورودی محله حجرالاسود رسیدند؛ این محله بزرگترین پایگاه تروریست های داعش در جنوب دمشق محسوب می شود.

براساس اطلاعات به دست آمده، پیشروی ها در جنوب دمشق فقط به حومه منطقه حجر الاسود معطوف نشده و بخش وسیعی از جاده قدیم «دمشق – درعا» از اشغال تروریست ها خارج شد.

به گزارش ميليتاری نيوز، نیروهای ارتش سوریه و گارد ریاست جمهوری روز گذشته هم موفق شدند منطقه «الماذنیه» را در جنوب غرب محله «حجر الاسود» پاکسازی کنند؛ در این عملیات ۴۰ تن از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند.

2238517 - نیروهای سوری به بزرگترین پایگاه داعش در جنوب دمشق رسیدند/ دولت سوریه در آستانه توافق برای آزادی ۵ هزار شهروند محاصره شده الفوعه و کفریا + نقشه میدانی و تصاویر
نقشه میدانی جنوب دمشق
 

منطقه راهبردی آزاد شده «الماذنیه» به دلیل واقع شدن در جنوب محله «حجرالاسود» از اهمیت خاصی برخوردار است؛ مناطق «الماذنیه، العسالی و الجوره» جزء محله بزرگ «القدم» به شمار می آیند.

در جریان عملیات نیروهای سوری در ۴۸ ساعت گذشته، منطقه «شهرک صنعتی» در شمال منطقه «الماذنیه» از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج شد؛ در حال حاضر، حملات علیه از چند محور  علیه تروریست ها در محله های «حجر الاسود و یرموک» صورت می گیرد.

2238521 - نیروهای سوری به بزرگترین پایگاه داعش در جنوب دمشق رسیدند/ دولت سوریه در آستانه توافق برای آزادی ۵ هزار شهروند محاصره شده الفوعه و کفریا + نقشه میدانی و تصاویر

براساس اعلام منابع میدانی، حملات جنگنده های روسی و سوری همزمان با پیشروی نیروهای زمینی ارتش و گارد ریاست چمهوری سوریه در جریان است؛ در این حملات هوایی یکی از سرکرده های داعش به نام «خالد حوشان» به هلاکت رسید.

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز از عملیات موفقیت آمیز نیروهای سوری در غرب محله «حجر الاسود» خبر داد و گفت: «طارق معجل و عازی الحلبی» از فرمانده هان ارشد یگان تک تیراندازه گروه تروریستی داعش در این حملات به هلاکت رسیدند.

 تروریست های داعش در ۵ روز گذشته حدود ۹۶ تن از نیروهای خود را در جنوب دمشق از دست دادند؛ ۴۲ تن از نیروهای ارتش، دفاع ملی و گارد ریاست جمهوری از زمان آغاز عملیات در جنوب پایتخت به شهادت رسیده اند.

به گزارش ميليتاری نيوز، عملیات نیروهای سوری در جنوب دمشق به دلیل تراکم مجتمع های مسکونی، وجود دهها تونل، تله های انفجاری و استقرار تک تیراندازهای داعشی با احتیاط در حال انجام است.

2238523 - نیروهای سوری به بزرگترین پایگاه داعش در جنوب دمشق رسیدند/ دولت سوریه در آستانه توافق برای آزادی ۵ هزار شهروند محاصره شده الفوعه و کفریا + نقشه میدانی و تصاویر

درحال حاضر، اردوگاه یرموک و محله حجر الاسود در جنوب دمشق در اشغال عناصر تروریستی داعش و محله های «یلدا، ببیلا، بیت سحم و السلیخه» در اشغال گروه های تروریستی «ارتش آزاد، جیش الاسلام و جبهه النصره» است.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده مذاکرات میان نمایندگان دولت سوریه با بزرگان مناطق اشغالی جنوب دمشق برای رسیدن به توافق ادامه دارد؛ اگر طرفین در این مذاکرات به نتیجه دست یابند، عناصر تروریستی باید مناطق اشغالی را تخلیه کنند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز به جزئیات مذاکرات اشاره کرد و گفت: در صورتی که تروریست ها تسلیم شوند و سلاح های خود را تحویل نیروهای سوری دهند به استان ادلب منتقل خواهند شد.

2238522 - نیروهای سوری به بزرگترین پایگاه داعش در جنوب دمشق رسیدند/ دولت سوریه در آستانه توافق برای آزادی ۵ هزار شهروند محاصره شده الفوعه و کفریا + نقشه میدانی و تصاویر

این منبع میدانی با بیان این که دولت سوریه در جنوب دمشق ابتکار عمل را دست دارد و تروریست ها تحت فشار هستند، افزود: نمایندگان سوریه در مذاکرات تلاش می کنند امتیازات بیشتری از تروریست ها بگیرند.

وی تصریح کرد: نمایندگان سوری در تلاش هستند اجرایی کردن این توافق را منوط به خروج ۵ هزار تن از شهروندان محاصره الفوعه و کفریا از شمال شرق استان ادلب کنند که به احتمال زیاد در دو مرحله صورت می گیرد.

این منبع میدانی با بیان این که در مرحله نخست توافق حدود هزار و ۵۰۰ تن از شهروندان محاصره شده از شهرک های الفوعه و کفریا خارج می شوند، گفت: در مرحله دوم هم ۳ هزار و ۵۰۰ تن دیگر ازشهرک های محاصره شده خارج می شوند.

2238524 - نیروهای سوری به بزرگترین پایگاه داعش در جنوب دمشق رسیدند/ دولت سوریه در آستانه توافق برای آزادی ۵ هزار شهروند محاصره شده الفوعه و کفریا + نقشه میدانی و تصاویر

به گزارش ميليتاری نيوز، نمایندگان دولت سوریه درصدد هستند در این توافق ۸۵ تن از زنان و کودکان اسیر شده را در شهرک «اشتبرق» (استان ادلب) به مناطق تحت کنترل نیروهای ارتش انتقال دهند؛ طرفین از صبح فردا برای توافق نهایی بر روی بندهای مذاکرات به گفت وگو ها ادامه می دهند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.