×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش ميليتاری نيوز، نبرد با گروه های تروریستی در جنوب استان ادلب به لحظات حساسی رسیده و براساس آخرین اخباری که منابع میدانی در اختیار ميليتاری نيوز قرار داده اند، فاصله نیروهای جبهه مقاومت با فرودگاه «ابوظهور» به حداقل رسیده است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز اعلام کرد: نیروهای جبهه مقاومت درصدد هستند با ورود به فرودگاه ابوظهور (مهم ترین فرودگاه نظامی استان ادلب) کمر عناصر تروریستی را در جنوب استان های ادلب  و حلب خم کنند.

وی با بیان این که نیروهای جبهه مقاومت روز گذشته توانستند خود را به ۱۳ کیلومتری این فرودگاه برسانند، گفت: نیروهای جبهه مقاومت درصدد هستند پاکسازی مناطق اشغالی را در این محور تا رسیدن به  فرودگاه «ابوالظهور» ادامه دهند و همزمان از جنوب غرب استان حلب (شهرک خناصر) به سمت فرودگاه پیشروی کنند.

2161124 - نبرد در جنوب استان ادلب به لحظات سرنوست ساز رسید؛ نیروهای جبهه مقاومت به ورودی‌های جنوبی فرودگاه نظامی ابوظهور رسیدند + نقشه میدانی
** برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**

این منبع میدانی افزود: نیروهای مقاومت در تلاش هستند از دو محور خود را به فرودگاه ابوالظهور برسانند و عناصر تروریستی جبهه النصره را در بخش های جنوب استان های ادلب و حلب در مساحتی بالغ بر هزار و ۴۶۰ کیلومتر مربع محاصره کنند.

وی از رسیدن نیروهای مقاومت به ورودی های شهرک های «عزیزه، رسم النیاز، معریا و الحیصه» خبر داد و گفت: شدت حملات جنگنده های روسیه در این محور به حدی بود که تروریست های جبهه النصره، احرار الشام و جیش العزه مجبور شده اند این شهرک ها را به طور کامل تخلیه کنند.

این منبع میدانی افزد: دقایقی قبل هم با عقب نشینی عناصر تروریستی از شهرک راهبردی «ام میال»، نیروهای جبهه مقاومت موفق شدند با پشتیبانی جنگنده های روس خود را به دروازه جنوبی فرودگاه ابوظهور برسانند.

در حال حاضر، تنها شهرک «الدبشیه» در مسیر نیروهای مقاومت برای ورود به فرودگاه نظامی «ابوظهور» قرار دارد؛ با پاکسازی های صورت گرفته در ۲۴ ساعت گذشته، نیروهای مقاومت خود را به ۴ کیلومتری فرودگاه رسانده اند.

براساس آخرین برآورد های میدانی به دست آمده، مواضع عناصر تروریستی در شهرک «الدبشیه» از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب می شود و به نظر می رسد نیروهای مقاومت تا ساعتی دیگر خود را به این شهرک برسانند.

2161133 - نبرد در جنوب استان ادلب به لحظات سرنوست ساز رسید؛ نیروهای جبهه مقاومت به ورودی‌های جنوبی فرودگاه نظامی ابوظهور رسیدند + نقشه میدانی
** برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**

از سویی دیگر، نیروهای مقاومت پس از تثبیت مواضع در شهرک «سطبلات»، عملیات خود را برای پاکسازی شهرک «حلبان» آغاز کردند و با پاکسازی ارتفاعات حومه  و شهرک «خریبه» توانستند راه ارتباطی تروریست ها را از شهرک «معره نعمانم» به سمت فرودگاه ابوظهور قطع کنند.

به گزارش ميليتاری نيوز، با پیشروی های صورت گرفته در ساعات گذشته، می توان گفت فرودگاه نظامی ابوظهور هم از لحاظ نظامی ساقط شده است؛ خبرها حاکیست، نیروهای مقاومت بر این فرودگاه اشراف دید پیدا کردند و یگان موشکی مواضع تروریست ها را در حومه فرودگاه و شهرک های اطراف به شدت هدف قرار می دهد.

منابع میدانی اعلام کرده اند گروه های تروریستی به سرعت در حال تخلیه انبارهای سلاح خود از فرودگاه نظامی ابوظهور و شهرک های حومه هستند و تلاش می کنند تسلیحات نظامی را به سمت مناطق مرکزی ادلب منتقل کنند.

به گزارش ميليتاری نيوز، صبح امروز هم نیروهای جبهه مقاومت در جریان پیشروی به سمت فرودگاه ابوظهور ۱۱ شهرک را از اشغال عناصر تروریستی خارج کردند تا مجموع مساحت آزاد شده در جنوب استان ادلب در ۳۶ روز عملیات سنگین به ۹۳۰ کیلومتر مربع افزایش یابد.

رسم حمیدی – سروج- العوجه – الحردانه – حرملة – وریده – تل العوجه – کراتین صغیره – کراتین کبیره -ربیعه برنان -ام مویلات شمالی» شهرک های به شمار می آیند که در عملیات امروز نیروهای مقاومت از اشغال تروریست ها خارج شدند. در جریان درگیری های امروز ۷۰ تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.