×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1812561 413 - فروش تنها کشتی تعمیراتی نیروی دریایی انگلستان

به گزارش میلیتاری نیوز، راشاتودی روز یکشنبه با انتشار این خبر افزود: وزارت دفاع انگلیس کشتی تعمیراتی ‘آر.اف.ای دلیجنس’ (RFA Diligence) تنها کشتی ای که توانایی تعمیر رزمناوهای جنگی این کشور را در آب های دور دست داشت، در راستای کاهش هزینه ها و به رغم بازسازی اخیر این کشتی که ادامه خدمت آن را تا سال ۲۰۲۰ میسر کرد، در معرض فروش قرارداد.
راشاتودی گزارش داد؛ یک سخنگوی نیروی دریایی انگلیس دراین باره به نشریه انگلیسی ‘تلگراف’ گفت: می توانیم تایید کنیم که تاریخ از رده خارج کردن کشتی آر.اف.ای دلیجنس تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی به جلو انداخته شد.
بنا براین گزارش، کشتی تعمیراتی آر.اف.ای دلیجنس نخستین بار در سال ۱۹۸۲ میلادی برای اعزام به جنگ فالکند با آرژانتین به خدمت گرفته شد. این کشتی تنها کشتی ‘تعمیراتی پیشرو’ در ناوگان دریایی انگلیس است که در هر دو جنگ خلیج فارس نیز به منطقه اعزام شده بود.
طراحی پیچیده و منحصر به فرد این کشتی آن را قادر ساخته بود تا با داشتن کارگاه های متعدد و مجهز به تجهیزات، به تعمیر ناوهای جنگی بر روی دریا پرداخته و علاوه بر آن این امکان را داشت تا برای دیگر کشتی ها و زیردریایی های ، برق، آب، هوا، بخار و دیگر موارد را فراهم آورد.
راشاتودی افزود: به منظور یافتن خریداران آتی برای این کشتی چند منظوره، وزارت دفاع انگلیس به تازگی آگهی داده که این کشتی را در فهرست تجهیزات مازاد برای فروش قرار می دهد.
درآگهی فروش این کشتی تعمیراتی رزمناوهای انگلیسی آمده است: آر.اف.ای دلیجنس در شرایط کلی خوبی به سرمی برد و در ‘بیدستون داک’ لنگرانداخته است. بازدید از این کشتی در اواسط و اواخر اکتبر ۲۰۱۶میلادی صورت می گیرد.
بر اساس این گزارش، از کسانی که خواستار این کشتی هستند خواسته شده است قصد خود جهت استفاده از این کشتی ۱۱۱متری را مشخص کنند.
راشاتودی در پایان گزارش داد: نیروی دریایی سلطنتی انگلیس با کمبود قابل توجه کارکنان روبرو است که این امر به دلیل کاهش بودجه و کمبود جذب نیروهای تازه نفس است که به زودی ناوهای جنگی انگلیس را با نبود ملوان مواجه می سازد.
کاهش هزینه های نظامی در سال ۲۰۱۰ میلادی تحت ‘راهبرد دفاعی’ و ‘بازنگری امنیتی’ طرح دولت به منظور کاهش واحدهای عادی تا سال ۲۰۲۰میلاد ارائه شد.
بنا بر آخرین گزارش آماری نیروهای نظامی انگلیس، این کشور در بخش نیروی دریایی با ۱٫۶ (یک و شش دهم) درصد کاهش پرسنل مواجه است.

کشتی تعمیراتی آر.اف.ای دلیجنس انگلیس علاوه بر تجهیزات تعمیر رزمناوها، دارای سکوی نشست و برخاست بالگرد در ابعاد یک بالگرد ‘شونوک’ است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.