×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش ميليتاری نيوز، آخرین تحولات میدانی از جنوب استان ادلب حاکیست، سرعت عملیات نیروهای جبهه مقاومت به شکل محسوسی افزاش یافته و مواضع عناصر تروریستی جبهه النصره به صورت گسترده هدف قرار گرفته می شود.

از صبح امروز، بیشترین تمرکز نیروهای جبهه مقاومت ( یگان موشکی) به هدف قراردادن حومه شهرک « ابودالی»، مهم ترین پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره در جنوب استان ادلب معطوف شد؛ جنگنده های روسی و سوری هم در حمایت از یگان های زمینی جبهه مقاومت به شدت پایگاه های تروریست ها را هدف قرار دادند.

2149777 - شخم جبهه النصره در جنوب امارت خود خوانده؛ جبهه مقاومت به ورودی شرقی مهم ترین پایگاه تروریست ها در جنوب ادلب رسید + نقشه میدانی و تصاویر

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز از حملات بی سابقه هوایی علیه پایگاه های عناصر تروریستی خبر داد و افزود: نیروهای جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین 10 ساعته توانستند ارتفاع « الاسود» و پایگاه پدافند هوایی را به کنترل خود در بیاروند.

وی با بیان این که عملیات آزادسازی این دو منطقه مهم از از حومه شهرک  المشیرفه صورت گرفت، گفت: در جریان پاکسازی ارتفاع « الاسود» و پایگاه پدافنی هوایی 30 تن از عناصر تروریستی جبهه النصره کشته و زخمی شدند.

2149775 - شخم جبهه النصره در جنوب امارت خود خوانده؛ جبهه مقاومت به ورودی شرقی مهم ترین پایگاه تروریست ها در جنوب ادلب رسید + نقشه میدانی و تصاویر

به گزارش ميليتاری نيوز، این دو منطقه در حومه شرقی شهرک « ابودالی» واقع شده اند و آزادسازی این مناطق به معنای رسیدن نیروهای جبهه مقاومت به دروازه شرقی شهرک ابودالی محسوب می شود؛ عناصر تروریستی هم به سمت مناطق شمالی ( ابوعمر و النیحه) عقب نشینی کردند.

نیروهای جبهه مقاومت پس از تثبیت مواضع در ارتفاع « الاسود» و پایگاه پدافند هوایی عملیات جدیدی را از حومه شهرک خفسین علیه عناصر تروریستی آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین موفق شدند ارتفاع « رآس العین» ( شمال شرق خفسین) و شهرک « قبیبات ابو الهدی» را به کنترل خود درآورند.

2149776 - شخم جبهه النصره در جنوب امارت خود خوانده؛ جبهه مقاومت به ورودی شرقی مهم ترین پایگاه تروریست ها در جنوب ادلب رسید + نقشه میدانی و تصاویر

ارتفاع « راس العین» و شهرک « قبیبات ابوالهدی» به دلیل قرار گرفتن در مجاورت ایستگاه قطار  دمشق – حلب و مسیر ارتباطی شهرک های « ابودالی و مورک» از اهمیت خاصی برخوردار است. در جریان درگیری ها برای پاکسازی این مناطق حدود 40 تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

به گزارش ميليتاری نيوز، نیروهای جبهه مقاومت خود را برای عملیات پاکسازی شهرک های « ام حارتین، عطشان و طامه» آماده می کنند؛ خبرها حاکیست،نیروهای مقاومت در حال حاضر به ورودی شهرک « ام حارتین» رسیده اند.

2149774 - شخم جبهه النصره در جنوب امارت خود خوانده؛ جبهه مقاومت به ورودی شرقی مهم ترین پایگاه تروریست ها در جنوب ادلب رسید + نقشه میدانی و تصاویر

از سویی دیگر، عناصر تروریستی هم در حومه شهرک « المشیرفه» توانستند یک جنگنده سوری از نوع « L39» را هدف قرار دهند و ساقط کنند؛ منابع میدانی اعلام کرده اند دو خلبان جنگنده جان سپردند.

2149773 - شخم جبهه النصره در جنوب امارت خود خوانده؛ جبهه مقاومت به ورودی شرقی مهم ترین پایگاه تروریست ها در جنوب ادلب رسید + نقشه میدانی و تصاویر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.