×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش ميليتاری نيوز، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در کتابی 255 صفحه‌ای با عنوان «گزارش یکصد روزه» به معرفی مهمترین فعالیت‌ها در 100روز نخست دولت دوازدهم پرداخته است.

از آنجا که بخش غالب این کتاب شامل موضوعات اقتصادی می‌شود، لازم است تا کارشناسان و خبرنگاران این حوزه و همچنین حوزه‌های دیگر نظیر اجتماعی، آموزش و پرورش و… به بررسی آن بپردازند ولی آنچه در این گزارش جالب توجه بود، پرداختن به مهمترین اقدامات دولت در حوزه نظامی است.

2131486 - سهم حوزه نظامی در گزارش 100 روزه دولت دوازدهم

در این گزارش مبسوط دولت، تنها در 3 عنوان چند کلمه‌ای، درخصوص اقدامات مهم وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به این موارد اشاره شده است:

1- اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان برابر تصویب‌نامه هیات وزیران

2- پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ از پایگاه فضایی امام خمینی(ره)

3- بازسازی بالگرد RH-53D

و جالب است که این موارد در ذیل فصل چهارم (اقدامات فرهنگی-اجتماعی) تعریف شده است.

آنچه از این نحو گزارش دادن می‌توان برداشت کرد، این است که دولت نه تنها هیچ عزم و رغبتی برای برداشتن گام‌های بلند در حوزه نظامی ندارد، بلکه حتی حاضر نشده -لااقل برای ظاهرسازی و اضافه کردن به صفحات گزارش خود- نیم نگاهی به گزارش وزارت دفاع از عملکرد 100 روزه این وزارتخانه انداخته و چند جمله‌ای از آن Copy & Paste کند؛ هرچند گزارش وزارت دفاع نیز دارای نکاتی است که نمی‌توان برخی از موارد آن را جزو اقدامات موثر و قابل ذکر در حوزه نظامی دانست.

2131488 - سهم حوزه نظامی در گزارش 100 روزه دولت دوازدهم

با این تفاسیر و درحالیکه بسیاری از کارشناسان و دست‌اندرکاران از عملکرد ضعیف دولت در بخش‌های مختلف این حوزه گلایه دارند، آقای روحانی مدعی است در دولت اول وی به اندازه 80 درصد همه دولت‌های گذشته در تاریخ جمهوری اسلامی «سلاح راهبردی» ساخته شده است.

شاید بد نباشد که رئیس‌جمهور و یا وزیر دفاع (درصورت اعتقاد به این حرف آقای روحانی) یک بار برای همیشه بیایند و بگویند که منظور ایشان از «سلاح راهبردی» چیست.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.