×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1882326 - سردار سلامی: قدرت آمریکا رو به افول است

به گزارش میلیتاری نیوز، سردار حسین سلامی ظهر امروز در سخنرانی به‌مناسبت ۱۳ آبان که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان اینکه شاهد فریادهای ملت بزرگ ایران علیه مظهر استکبار یعنی آمریکا هستیم، اظهار داشت: روز ۱۳ آبان سالروز تصرف لانه جاسوسی آمریکا در ایران است، اشغال لانه جاسوسی به‌عنوان یک حماسه بی‌نظیر در تاریخ ایران ثبت شده است.

وی افزود: مردم ایران با تصرف لانه جاسوسی بر سیاست‌های سلطه‌طلبانه آمریکا خط بطلان کشیدند، تاریخ گواه واقعیت‌هایی است که به‌صورت عباراتی کوتاه و حکمت‌آمیز از قلب امام راحل به قلب مردم جاری شد و بخش مهمی از ملت ایران را تحت تأثیر خود قرار داد.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری عبارت “آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند”، گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست برای نخستین‌بار به‌شکلی زیبا و واقعی و در عین حال نمادین، نشان دهد که قدرت حقیقی از آن خداوند است.

وی امام خمینی(ره) را باطل‌کننده سحر آمریکا در دنیا عنوان و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به جهانیان نشان داد شبکه پیچیده قدرت آمریکا تنها ظاهری مهیب و ترسناک دارد و امام راحل با کلامش باطل‌السحر این شبکه پیچیده بود. امام راحل توانست با شناختی عمیق دستگاه مادی دشمنان اسلام و ایران را تشخیص دهد و نظام مادی آمریکا را درهم بشکند.

سردار سلامی اشغال سفارت آمریکا را نشان از غلبه بر یک امپراتوری عنوان و تصریح کرد: از جنبه‌های مختلف این اشغال بی‌نظیر است و وقتی قدرت خداوند متعال از کلام یک عارف وارسته منتشر می‌شود، تحقق عینی می‌یابد.

وی با یادآوری معجزه طبس گفت: آمریکایی‌ها در حال طراحی پیچیده‌ترین نقشه‌ها در سرزمین ایران بودند اما واقعه طبس همه نیروهای خبره و آموزش‌دیده آمریکا را گرفتار خود کرد و این حقیقت جنبه الهی داشته و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را انکار کند. بعد از آن آمریکا تمام نیروی خود را به‌کار بست و با راه انداختن جنگ هشت‌ساله و با بره‌عهده گرفتن مدیریت روانی این جنگ، اروپا و رژیم‌های مرتجع عرب را بسیج کرد تا نشان دهد که نمی‌توان با یک مدل حاکمیت دینی در مقابل آمریکا ایستاد.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بررسی دیدگاه آمریکا نسبت به حاکمیت دینی که تنها منظومه‌ای است که ذهن‌ها می‌تواند آن را هضم کند،  گفت: آن‌ها تمام استعداد خود را به‌کار گرفتند که ملت را از ادامه مسیر جدا کنند، می‌خواست ثابت کند که ملت ایران مجدداً علاقه‌مند به بازگشت به گذشته ذلت‌آفرین هستند و تمام تلاشش را کرد که برای جهان اسلام مدیریت غربی بسازد اما شکست خورد.

سردار سلامی با بیان اینکه “ما تاریخ سختی را پیموده‌ایم”، خاطرنشان کرد: آمریکا همه تلاش خود را به‌کار گرفت و از حداکثر ظرفیت ممکن کوتاهی نکرد اما استقامت، ثبات قدمی، پایداری، توسل، توکل و وحدت سبب شد که در مقابل آمریکا ایستادگی کنیم و امروز همه دنیا ثباتِ قدم ما را در عالم شاهد است.

وی در ادامه ابراز کرد: روزگاری دشمن تمام توان خود را در ایران اسلامی قرار داده بود و با عملیات روانی و تهاجم فرهنگی و تحریم اقتصادی به‌دنبال به‌زانو درآوردن ایران بود اما این حقیقت به‌شکل دیگری پیش رفت و هرآنچه آن‌ها توطئه کردند به خودشان بازگشت.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آنچه ما امروز می‌گوییم بیان عقایدی است که به آن اعتقاد راسخ داریم و با دشمن‌شناسی، وارستگی، تقوای الهی و سیاست‌ورزی آگاهانه، نظام اسلامی را به ساحل نجات و فلاح و رستگاری پیش می‌بریم و با بهره‌مندی از چنین رهبرانی که ستارگانی درخشان در شب‌های تیره و ظلمانی و سخت راه هستند، تا آخرین قطره خون از نظام جمهوری اسلامی حمایت خواهیم کرد.

وی با تأکید بر ناکامی تمامی توطئه‌های آمریکا گفت: هرچه آمریکا توطئه‌افکنی می‌کند نتیجه عملِ دشمن به‌سود اسلام و انقلاب تمام می‌شود. اگر تاریخ را از سوی دیگر ورق بزنیم ملاحظه می‌کنیم که ملت ایران چگونه توانسته در سخت‌ترین شرایط به‌سمت امنیت،  آزادی و کرامت حرکت کند.

سردار سلامی تمامیت ارضی امروز کشور را مستحکم، عمیق و ریشه‌دار دانست و اضافه کرد: امنیت داخلی کشور ما از امن‌ترین کشورهای جهان است و این نشان می‌دهد آن شجره طیبه‌ای که امام راحل کاشت امروز توسط مقام معظم رهبری به یک درخت محکم و استوار تبدیل شده است.

وی با اظهار اینکه “امروز کشوری امن، توانا، نیرومند و قابل‌اعتماد هستیم”، ادامه داد: امروز کشور ما تبدیل به محلی برای آرامش همه مسلمانان عالم شده است و هرآنچه دشمن اندیشیده، مجبور است از عمق ذهن خود بیرون کند، امروز انقلاب اسلامی تاریخ جدیدی ساخته  و قدرت جدیدی در دنیا ایجاد کرده است.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از غروب خورشیدِ قدرت دشمن خبر داد و گفت: روزی غرب آسیا میدان تاخت‌وتاز دشمن بود، آن زمان آمریکا هویت فرهنگی و سرمایه‌های اقتصادی منطقه را به‌غارت می‌برد اما امروز مسلمانان به یک حقیقت رسیده‌اند و آن اینکه “جهاد” لباس مقدسی  بر اندام مسلمانان است و خداوند لباس ذلت را بر اندامی می‌پوشاند که جهاد را ترک کند.

وی با بیان اینکه به‌گفته امام راحل “تمام بدبختی‌های ما از آمریکاست”، اظهار داشت: با نگاهی به جغرافیای سیاسی منطقه می‌بینیم که امروز آمریکا در حاشیه سیاست‌ها است، آن‌ها در همه اهدافشان ناکام مانده‌اند و زندانی در شرق مدیترانه به‌نام اسرائیل وجود دارد که هر روز شاهد تشییع‌جنازه سیاسی هستیم.

سردار سلامی تأکید کرد: باید دنیا بپذیرد آن قدرتی که در منطقه نقش ایفا می‌کند نظام جمهوری اسلامی است که از شمال دریای سرخ تا شرق مدیترانه در حال نقش‌آفرین است، امروز در لبنان، سوریه و عراق نقش و قدرت ایران مشخص بوده و غیرقابل‌انکار است.

وی خنثی‌شدن توطئه تجزیه‌طلبی عراق مقابل چشم همه جهانیان را بزرگ‌ترین اتفاق دانست و خاطرنشان کرد: پیروزی حق بر باطل حقیقتی است که امروز در منطقه نمایان است، امروز قدرت مسلمانان رو به رشد بوده درحالی که قدرت آمریکا رو به افول است.

سردار سلامی با بیان این حقیقت که دیگر گزینه نظامی حتی در فکر مقامات آمریکایی نیز خطور نمی‌کند ادامه داد: آمریکا خود می‌داند اگر موتور محرکه جهاد با تمام ظرفیت خود فعال شود در آینده نزدیک رژیمی به‌نام اسرائیل وجود نخواهد داشت و اگر جنگ جدیدی رخ دهد نیروهای آمریکایی هستند که باید منطقه را ترک کرده و قدرتی به‌نام جمهوری اسلامی ایران ریشه‌دارتر و عمیق‌تر در منطقه باقی خواهد ماند.

وی با ابراز اینکه در سخنان اخیر ترامپ حرفی از “گزینه نظامی” نیست، تصریح کرد: ما بارها گفته‌ایم که هرکسی که از موشک‌های ما می‌ترسد، به پناه‌گاه برود، اینجا قم مرکز ترویج اسلام ناب است و هیچ‌گاه مقابل دشمن سر فرود نخواهد آورد، اینکه تصور کنند ایران قدرت نظامی خود را کنار بگذارد تنها رؤیایی کودکانه است.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه آمریکایی‌ها امروز سپاه را نقطه تمرکز تهاجم خود قرار داده‌اند، متذکر شد: آن‌ها با موجودیتی به‌نام ایران به‌عنوان قدرتی جدید مخالف‌اند درحالی که سپاه فدایی ملت ایران و پیش‌مرگ ایران است، استخوان و پیکر پاسداران حرز و آبروی ملت ایران است و ملت و سپاه یکی هستند و این را باید آمریکا بداند.

وی خطای آمریکایی‌ها را تروریست‌خواندن ایران دانست و اظهار داشت: ملت ایران خود قربانی تروریست است، آمریکایی‌ها باید بدانند دیگر دوران آمریکا به‌سر آمده است و آمریکا مربوط به قرن گذشته بود و قرن جدید متعلق به امت اسلام است.

سردار سلامی ایران را وفادار به پیمان‌های خود عنوان کرد و گفت: ایران و ملت ما به پیمان خود وفادارند و با پیمان‌شکنان خواهند جنگید و همه باید بدانند ارکان قدرت ملی ما قوی است. این یک شجاعت سیاسی است که اگر آن‌ها برجام را پاره کنند ما ریز ریز می‌کنیم بنابراین ملت ایران آماده هستند و آینده را درست و واقع‌بینانه رصد کرده و می‌ایستد.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: دشمن به‌دنبال تصرف قلب و ذهن جوانان است اما ما از هیچ‌چیزی نگران نیستیم و حرکت آمریکا مانند انداختن یک ریگ در دریا بوده و ملت ایران دریا است. ان‌شاءالله این مبارزه بزرگ همان‌گونه که در مقاطع قبلی به‌سود اسلام و انقلاب تمام شد، در آینده نیز به‌سود اسلام و انقلاب تمام خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.