×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2202533 - سردار سلامی: توان دفاعی ما قابل توقف و مهار نیست

به گزارش ميليتاری نيوز، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در حاشیه بازدید از نخستین جشنواره فجر رشد سپاه که صبح امروز برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص هدف برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: ما در حقیقت با فورانی از اطلاعات فن آوری ها و دانش های نوین در عرصه های دفاعی در این نمایشگاه مواجه هستیم.

وی گفت: در حقیقت به نطقه ای رسیدیم که با ترکیب فناوری‌های نوین با یکدیگر، فناوری‌های جدیدتری به دست می آوریم.

سردار سلامی افزود: امروز در انواع فناوری‌های پیشرفته و پیچیده دفاعی در لبه فناوری‌های نوین دنیای حرکت می‌کنیم. یعنی آنچه که من دیدم؛ دانش‌ها و فناوری‌های مربوط به بهبود وضعیت موشک‌ها هم از جهت سیستم‌های فرماندهی، کنترل بهبود کیفیت، موتورهای پیشران، سوخت موتورها، سیستم های ناوبری و بال و بدنه انواع مختلف پهپاد با فن‌آوری بسیار مدرن و متنوع که عموما حاصل ابتکار عمل و خلاقیت های جوانان کشور است، بدست آمده است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: همینطور در عرصه‌های مختلف، فناوری‌های مربوط به سیستم های هوایی، دریایی، زمینی، پدافند موشکی و همه عرصه های نوین پیشرفته نظامی چشمه‌های جوشانی بوجود آمده و البته به نظر می‌رسد که این دستاوردها محصول چند موضوع است.

بیشتر بخوانید:

آخرین دستاوردهای محققان سپاه به نمایش گذاشته شد

نیروی زمینی قدرتمندتر از همیشه راه را به روی دشمنان بسته است/ سربازان ایرانی در زمین و هوا از ایران حراست می‌کنند

وی اظهار کرد: اول اینکه اتصال مراکز تحقیقات صنعتی و دفاعی نیروهای دفاعی ما به موسسات دانش بنیان و دانشگاه ها و ساماندهی جوانان متخصص و علاقمند و اندیشمند صنعتگر و پژوهشگر ما و اتصال بخش دفاع به علم و فناوری و صنعت در کشور است که احتمالا در کشور چند سال قبل گسستگی در این زمینه وجود داشت.

سردار سلامی تصریح کرد: اما امروز اتصال بین نیازهای بخش دفاع و صنعت و علم بوجود آمده است، هم دانشگاه ها، هم مراکز رشد و دانش بنیان به یکدیگر متصل میشوند و جوانان با نیازهای ما آشنا می شوند و آنها را به سرعت به محصولات فنی تبدیل می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: این محصولات فنی به سیستم های دفاعی تبدیل می‌شود و سیستم های دفاعی در مرحله آزمون قرار می گیرد و به سامانه‌های عملیاتی تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: تبدیل علم به فناوری، فناوری به سیستم و سیستم به سامانه دفاعی بسیار مشکل است. این در فاصله های زمانی بسیار کوتاهی روی می‌دهد که شبیه معجزه است و دلیل اصلی آن، این است که ما در کنار تحریم‌های گسترده‌ای که ما را وادار کرده به استعدادها و خلاقیت‌های درونی رجوع و توجه کنیم در عین حال نیازها، تهدیدات و مخاطراتی که احساس می‌شود با هم اراده فوق العاده قدرتمندی را ساخته که این اراده امروز خودش را در ساخت این سامانه های پیشرفته نشان داده است.

سلامی تصریح کرد: بنابراین وقتی این نمایشگاه ها را می بینید احساس می‌کند تراز علمی و فناوری و صنعتی ما نسبت به گذشته با سرعت بیشتری در حال رشد است و ما به نقطه مهار ناپذیری در توسعه دانش های  فناوری های نوین و دفاعی رسیده‌ایم. البته فناوری ها فصل مشترک بین بخش دفاع و غیر دفاع هستند و آنچه مهم است در تبدیل سامانه های این فناوری ها خصوصیات دفاعی پیدا میکنند و به عنوان فن‌آوری های دفاعی شناخته می شوند.

وی گفت: پیشرفت‌ها قابل توجه و اعجاب انگیز است و شبیه یک معجزه است.

سردار سلامی در واکنش به اظهار نظر مقامات غربی در خصوص قابل مذاکره بودن توانمندی دفاعی کشور گفت: نخستین عبارتی که بیان می کنم این است که توان  دفاعی ما قابل توقف و مهار نیست. یعنی مهار قدرت دفاعی ما از کنترل هر کشوری خارج است. به دلیل اینکه تمام اقشار جامعه ما که در این عرصه دارای توانایی و تخصص و مهارت هستند خودشان را بسیج کرده اند در واکنش به این مداخلات و انتظارات غیر منطقی و ظالمانه کشورهایی مثل امریکا و متحدان اروپایی انها که فکر می کنند می توانند با تهدیدات از رشد و پیشرفت دفاعی ما جلوگیری کنند، بایستند. کشور ما از مرز مهار فناوری ها عبور کرده لذا توان دفاعی ما قابل مذاکره و توقف نیست.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.