×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1877044 - سردار دهقان: سازش و تسلیم در برابر دشمنان پاسخ نمی دهد

به گزارش میلیتاری نیوز، حسین دهقان مشاور فرمانده کل قوا در امور دفاعی در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین گفت: آغاز هفته دفاع مقدس با محرم معنا و مفهوم دارد، ما انقلاب خود را با آرمانهای امام حسین (ع) پیش بردیم و در نهایت به دنبال همان آرمانهایی رفتیم که امام حسین(ع) رفت.

وی افزود: هفته دفاع مقدس فرصتی برای بازخوانی حمله ددمنشانه ای است که از سوی دشمنی مورد حمایت همه دنیا علیه ملت ایران صورت گرفت. گزافه نیست بگوییم عزت و شرف امروز ملت نتیجه ایستادگی ها، شهادت ها و روحیه ایثار در دوران دفاع مقدس است.

دهقان اظهار کرد: دفاع مقدس رمز و راز قدرت بازدارندگی کشور ما بود، ملت ایران از آزمونی بزرگ موفق بیرون آمد و آموخت ملت زنده آمادگی دفاع از خود را دارد و اگر ملتی دنبال عزت و شرف است باید بر اراده و توان خود متکی بوده و توکل به خدا داشته باشد.

مشاور فرمانده کل قوا ادامه داد: ما آموختیم سازش و تسلیم در برابر دشمنان پاسخ نمی دهد و اگر قرار است مسیر رشد و تعالی را دنبال کنیم و ادامه دهیم باید فرهنگ دوران انقلاب و دفاع مقدس بر جامعه ما حاکم بماند.

وی گفت: امروز دشمن علیه ما جنگ تبلیغی، اقتصادی و فرهنگی را به کار گرفته چون دنبال براندازی و اضمحلال نظام است چون این نظام بر همه فزون خواهی های استکبار نه گفته و کنار هر ملت مظلومی که از خود دفاع می کند هست.

دهقان با بیان اینکه جنگ یک امر نکوهیده ای است، تصریح کرد: پیامدهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری به دنبال جنگ است اما گرچه کراهت وجود دارد برای ملت ما تمام جنگ تحمیلی خیر مطلق بود.

مشاور فرمانده کل قوا گفت: انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و راهبرد اساسی آمریکا در منطقه با شکست مواجه شد. موازنه قوا در منطقه برهم خورد و باید این خلا به گونه ای در جهت اهداف نظام سلطه پر می شد. باید توسط یک سیستم سیاسی یا نظامی این خلا پر می شد. عربستان هم مثل امروز که اینگونه است چنین توان فرهنگی، ایدئولوژیک و راهبردی نهفته در دل یک نظام سیاسی قدرتمند را نداشت، آمریکایی ها به سراغ صدام رفتند تا او را برای براندازی نظام ما حمایت کنند.

وی گفت: کشوری بزرگ در دنیا نبود که پشت صدام نباشد و از او حمایت نکند. صدام به ما حمله کرد و حمله او تمام کننده بود. فرض آنها بر این بود که در عرض یک هفته کار را تمام کنند اما ظرف یک. ماه به این جمع بندی رسیدند که نمی توانند جنگ را جمع کنند. آمریکا، شوری، انگلیس، فرانسه و همه دنیا به صدام کمک کردند.
دهقان افزود: بعد ها امریکایی ها مستقیم با ما وارد جنگ شدند سکوهای نفتی ما را هدف قرار داده و ایرباس ما را زدند.

وزیر سابق دفاع عنوان کرد: واقعیت این بود که یک نظام سیاسی با ماهیت نظام اسلامی ما می توانست یک الگو برای ملت های دیگر باشد تا تاریخ، استقلال و عزت خود را حفظ کند؛ همین عامل دشمنی انها شد. انقلاب اسلامی ثابت کرد اگر ملتی اراده ازادی کند می تواند در برابر قدرت های بزرگ بایستد. ما دیدیم که چه حرکت هایی در گوشه و گوشه جهان به وجود آمد، هدف آنها این بود که یا نظام را دچار براندازی کرده و یا تجزیه منطقه ای در ایران به وجود آوردند.

وی گفت: در سوسنگرد تصور می کردند که مورد استقبال مردم عرب زبان قرار گیرند اما بالاترین مقاومت از سوی مردم صورت گرفت. آنها می خواستند زیرساخت های کشور را چنان تخریب کنند که برگشت به زمان قبل از جنگ هزینه و زمان زیادی را بخواهد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.