×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش ميليتاری نيوز، حومه شرقی دمشق پس از دو ماه آرامش نسبی، شاهد درگیری های سنگین بود و عناصر تروریستی با نقض آتش بس به مواضع نیروهای ارتش سوریه در شهرک «حرستا» هجوم آوردند.

در ۴۸ ساعت گذشته، دهها تن از عناصر تروریستی درصدد بودند پایگاه نظامی ارتش سوریه را در جنوب شهرک حرستا به اشغال خود دربیاروند؛ تروریست ها حملات خود را از حد فاصل غرب شهرک «مدیرا» و شمال شهرک «عربین» آغاز کردند.

 تروریست ها تلاش کردند با اشغال پایگاه نظامی مهم ارتش سوریه در جنوب شهرک حرستا، مسیر ارتباطی را در حد فاصل دو شهرک «حرستا – عربین» برای انتقال نیرو و تجهیزات باز کنند. حملات تروریست ها مانند گذشته با ارسال خودروی انتحاری به منطقه آغاز شد.

2156720 - در غوطه شرقی دمشق چه خبر است؟/ جزئیات حملات ناکام تروریست‌ها برای اشغال پایگاه نظامی ارتش سوریه + نقشه میدانی
**برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**

با انفجار خودروی انتحاری در نزدیکی پایگاه نظامی ارتش در جنوب شهرک حرستا، نیروهای سوری از ایستگاه دفاعی شماره یک عقب نشینی کردند و در ایستگاه دفاعی شماره دو برای مقابله با عناصر تروریستی موضع گرفتند.

پس از انفجار خودروی انتحاری و عقب نشینی نیروهای سوری از ایستگاه دفاعی شماره یک، دهها تن از عناصر تروریستی حملات خود را برای پیشروی به سوی پایگاه نظامی ارتش سوریه در جنوب شهر حرستا ادامه دادند.

درگیری ها در شرق پایگاه نظامی ارتش ساعت ها ادامه داشت اما با اعزام نیروهای کمکی و پشتیبانی جنگنده ها، حملات تا حدود زیادی دفع شد. جنگنده های سوری به شدت مواضع تروریست ها را در شهرک های حرستا، مدیرا، عربین و مزارع حومه هدف قرار دادند.

در دو روز گذشته، حدود ۵۶ تن از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها در شرق دمشق به  هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر هم مجروح شدند. ۱۳ تن از نیروهای ارتش سوریه هم  جان خود را در جریان درگیری های سنگین شرق دمشق از دست دادند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز از اعزام نیروهای «سپر قلمون» به شرق دمشق خبر داد و گفت: نیروهای دفاع ملی «سپر قلمون» به خوبی ماموریت خود را در غرب دمشق به پایان رساندند و حالا برای پاکسازی مناطق شرقی پایتخت آماده هستند.

2156781 - در غوطه شرقی دمشق چه خبر است؟/ جزئیات حملات ناکام تروریست‌ها برای اشغال پایگاه نظامی ارتش سوریه + نقشه میدانی

وی با بیان این که درگیری ها در حومه شرقی دمشق همچنان ادامه دارد، گفت: پیشروی تروریست ها به طور کامل متوقف شده و در حال حاضر نیروهای ارتش سوریه عملیات معکوسی را برای باز پس گیری ایستگاه دفاعی شماره یک آغاز کرده اند.

به گزارش ميليتاری نيوز، از شهرک «النشابیه» هم خبر می رسد، عناصر تروریستی جبهه النصره حملات گسترده ای را علیه نیروهای سوری ترتیب دادند و توانستند ۴ ایستگاه دفاعی ارتش را در حومه شهرک به اشغال خود در بیاورند.

اما در نهایت با اعزام نیروهای کمکی، عملیات گسترده ای از حومه جنوبی شهرک «النشابیه»   علیه عناصر تروریستی آغاز شد و نیروهای ارتش سوریه صبح امروز توانستند ایستگاه دفاعی اشغال شده را باز پس بگیرند. در جریان پاکسازی این مناطق حدود ۳۰ تن از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند.

به گزارش ميليتاری نيوز، حدود ۴۰ درصد از حومه شرقی استان دمشق همچنان در اشغال عناصر تروریستی «جبهه النصره، جیش الاسلام، احرارالشام و فیلق الرحمن» است. شهرک دوما مرکز اصلی تجمع گروه عناصر تروریستی در حومه شرقی استان دمشق به شمار می آید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.