×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

[ad_1]

themis - خودروی مسلح بدون سرنشین (تمیس) ساخت استونی

 

خودروی مسلح بدون سرنشین (تمیس) ساخت استونی

 

تمیس نام  سیستم پیاده نظام مدولار ترکیبی ردیابی خودکاری است که برای چندین نوع ماموریت طراحی شده است.

خودروی مسلح بدون سرنشین زمین تمیس توسط خدمات دفاعی و امنیتی ارائه دهنده Milrem و با پشتیبانی از وزارت دفاع استونی ساخته شده است.

اولین پیش نمونه از خودروی مسلح بدون سرنشین زمین تمیس در نمایشگاه امنیت دفاع و بین المللی تجهیزات دفاعی و امنیتی در لندن در ماه سپتامبر 2015 رونمایی شد. 

 

قابلیت های ماموریت ترکیبی تمیس

تمیس طراحی شده است برای انجام طیف گسترده ای از ماموریت های نظامی در مناطق خطرناک و یا سخت از نظر جغرافیایی و نظامی که باعث افزایش ایمنی و اثربخشی عملیاتی با نگه داشتن نیروهای انسانی در یک فاصله امن از حمله دشمن می شود.

این خودرو می تواند برای نقش های مختلف از جمله شناسایی، مشاهده، کسب هدف، رله ارتباطات، پشتیبانی تدارکات ، امداد و نجات، آتش نشانی، به کار گرفته شود.

 

طراحی تمیس و ویژگی های

Themis یک خودرو زمینی بدون سرنشین است با شاسی قوی که با دو زنجیر انتقال قدرت توسط یک موتور مرکزی قدرتمند صورت می گیرد.

اندازه کوچک و جمع و جور و نوع طراحی آن باعث کاهش عمر هزینه های مدیریت چرخه و ساده بودن عملیات تعمیر و نگهداری و همچنین استهلاک پایین خودروی مسلح بدون سرنشین زمین تمیس است.

طول و عرض خودرو 210 سانتیمتر و ارتفاع آن 0.98m است.  وزن پایه 850kg و می تواند محموله تا 750kg را حمل کند.

 2l image 708298 - خودروی مسلح بدون سرنشین (تمیس) ساخت استونی

 جنگ افزار خودرو زمینی بدون سرنشین Themis 

سیستم پیاده نظام چند منظوره تمیس را می توان با انواع سلاح از جمله موشک های ضد تانک،تیربار چندمنظوره  7.62mm, مسلسل 12.7mm و نارنجک انداز 40mm مسلح کرد.

 

سیستم ردیابی ویدئو پردازنده اجازه می دهد تا ردیابی هر دو اهداف ثابت و متحرک و انهدام آنها را داشته باشد. همچنین تمیس از ویژگی های روز و تصویربرداری شب و مسافت یاب لیزری بهرمند است.

 

دستور و کنترل در تمیس

در حالت کنترل از راه دور، یک فرماندهی و کنترل ایستگاه اجازه می دهد تا اپراتور به دریافت داده های حسگر در زمان کم از وسیله نقلیه بدون سرنشین کند و دستورات لازم را به تمیس جهت عملیات ارسال کند

همچنین یک سیستم مستقل کنترل نصب شده در تمیس به طور خودکار هدایت خودرو برای رسیدن به یک هدف در طول مسیر مورد نظر را هدایت می کند.

 

موتور تمیس و تحرک

این خودرو رزمی بدون سرنشین توسط یک سیستم نیروی محرکه هیبریدی مجهز، متشکل از یک موتور دیزل و یک موتور الکتریکی به حرکت در می آید.

همچنین تمیس می تواند با سرعت 50km در ساعت تا هشت ساعت مداوم حرکت کند.

 

 

[ad_2]

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.