×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2239900 - حاتمی:توان دفاعی ما در خدمت امنیت منطقه است

به گزارش ميليتاری نيوز، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بعدازظهر امروز(چهارشنبه) در مراسم بزرگداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری دزفول با تبریک سالروز آزادی خرمشهر و چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری، گفت: دفاع مقدس درسهای بسیار آموختنی دارد و دوره ای سرشار از عزت و بزرگی است. در مقایسه با گذشته، دفاع مقدس به برکت مقاومت و پایداری مردم مان اتفاقی افتاد که روند تاریخ را تغییر داد.

وی افزود: در ٢٠٠ سال گذشته با سرنوشت های بسیار بدی در جنگ ها مانند قراردادهای ننگین گلستان و ترکمانچای مواجه بودیم. در دفاع مقدس این روند برعکس شد و در حالی که دشمنان برای تحقیر نظام جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده بودند، با شکست مواجه شدند.

امیر حاتمی ادامه داد: برای نخستین بار جنگی انجام شد که وجبی از خاک ما جدا نشد. آنهایی که برای ساقط کردن جمهوری اسلامی جنگ را طراحی کردند، به این نتیجه رسیدند که نگذاریم جمهوری اسلامی پیروز جنگ نشود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در دوران جنگ شاهد دو نوع فرماندهی بودیم، اظهار داشت: یک فرماندهی مربوط به بنی صدر بود که بجز تفرقه چیزی به همراه نداشت. با فرماندهی حضرت امام(ره) وحدت، همدلی و ترکیب مقدس ارتش و سپاه را داشتیم که دلیل پیروزی های مهمی شد.

وی افزود: در دفاع مقدس با فرمانبران الهی مواجه بودیم. حال و هوای جنگ ما با هیچ جنگی قابل مقایسه نیست. زمانی که عملیات بیت المقدس تمام شد شهید صیاد شیرازی درخواست مرخصی کرد، ایشان در تمام طول مرخصی رفت در یک اتاقی و سر به سجده گذاشت. زمانی که از ایشان علت را جویا شدند، گفتند که امام فرمودند خرمشهر را خدا ازاد کرد و خواستم به تک تک سلول های بدنم تفهیم کنم که این کار را خدا انجام داد.

امیر حاتمی با تاکید بر اینکه درس های دفاع مقدس باید گفته شود، تصریح کرد: دزفول پارادایم شهری که زیر بمباران است را عوض کرد چراکه تصور از شهری که زیر بمباران است این بود که مردم آن در حال ترک آنجا هستند، اما دزفول ٢٧٠٠ روز زیر موشک باران ها ایستاد و شهید داد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: دزفول الگوی دیگری در مقابل شهرهای جنگ زده قرار داد که بر اساس آن هم می شود مقاومت کرد و هم به دیگران کمک کرد.

تمام نیازمندی های نیروهای مسلح را خودمان تامین می کنیم

وی روی پای خود ایستادن را یک از درسهای مهم دفاع مقدس برشمرد و خاطرنشان کرد: به لطف الهی با همین درس آموخته ها تمام نیازمندی های نیروهای مسلح در همه عرصه های موشکی، زمینی، دریایی، هوایی، جنگ الکترونیک، سایبر و … را خودمان تامین می کنیم و چشم‌مان به صورت و دهان کسی نیست و از کسی اجازه نخواهیم گرفت.

امیر حاتمی افزود: امروز دشمنان و در صدر آنها امریکای جنایتکار فریادشان بلند است که باید با قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران مقابله کرد، در حالی که آنها از روز اول نه تنها به عهد خود وفادار نبودند بلکه هر کاری را که از دستشان برآمد علیه کشورمان انجام دادند و در آخر هم عهدشکنی واضحی را در برابر دنیایان انجام دادند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تایکد بر اینکه با تکیه بر قدرت دفاعی عزتمان را حفظ خواهیم کرد، تصریح کرد: اگر آن روزی که هواپیمایمان را بر روی خلیج فارس مورد اصابت قرار دادند، توان دفاعی امروز را داشتیم هرگز اجازه نمی دادیم که فرمانده جنایتکار آن ناو را تشویق کنند بلکه آن ناو را به قعر خلیج فارس می فرستادیم.

وی ادامه داد: امروز کسی جرات نگاه نامناسب به جمهوری اسلامی ایران را ندارد چرا که مولفه های قدرتمان را تقویت کرده ایم.

امیر حاتمی با بیان اینکه یک از مولفه های مهم قدرت حضور در منطقه است، گفت: دشمن ما امریکا و رژیم صهیونیستی است و بقیه کشورها دوستان ما هستند به غیر از برخی سرانی که با آنها همراهی می کنند. توان دفاعی ما در خدمت امنیت مردم منطقه خواهد بود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه این روزها برخی یاوه هایی می گویند که در شان خودشان است، تصریح کرد: آنها باید مجددا تاریخ را بخوانند و بدانند که قبلی هایشان این راه را رفتند و دیدند که نمی شود.

وی افزود: این ملت درس اموخته مکتب امام است. اما چه کنیم که دشمنان ارزوهای خود را در دهان کسانی می بینند که نسبت به ملت ایران بغض و کینه دارند و امروز چشمشان به دهان منافقینی است که نزد ملت ایران از صدام منفور ترند و در کاخ سفید لانه کرده اند.

امیر حاتمی با بیان اینکه هر مشکلی داشته باشیم مربوط به خودمان است و نباید فکر کنند که می توانند ذره ای در صف ملت و انسجام مردم و مسئولین خدشه ایجاد کنند، اظهار داشت: مردم ایران دشمن شناس اند و در تجمعاتی که ممکن است از سوی گروه های صنفی برگزار شود ولو یک خواسته صنفی داشته باشند، اول شعار مرگ بر آمریکا را سر می دهند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: از ملت ما در مقابل حرکت جدید شما جز یکپارچکی چیزی نخواهید دید و راه مستقیم و راه انقلاب اسلامی را ادامه خواهیم داد.

وی در پایان تاکید کرد: همه باید سربلند باشیم که دشمن را شناختیم و به وظیفه خود عمل کردیم که یکی از این وظیفه ها تقویت لحظه به لحظه قدرت دفاعی است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.