×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش ميليتاری نيوز، امیر سرتیپ حاتمی در برنامه های بازدید استانی خود  با سفر به استان قم با حضور در مرکز بصیرت افزایی الغدیر قم، ضمن حضور در جمع دانش پژوهان، از دوره های بصیرتی این مرکز پژوهان و اساتید مرکز الغدیر دیدار کرد.

وی همچنین در نشستی با مدیران ارشد وزارت دفاع در استان قم در جریان اقدامات و فعالیت های آنان در این استان قرار گرفت.

امیر حاتمی در ادامه با حضور در بیوت حضرات آیات جوادی آملی،مکارم شیرازی، علوی گرگانی، نوری همدانی و تامات آستان مقدس حضرت معصومه (س)، گزارشی از فعالیتهای وزارت دفاع در حوزه های فرهنگی و صنعتی ارائه کرد.

امیر سرتیپ حاتمی دراین دیدارها با بیان اینکه بحمدالله کارکنان وزارت دفاع از نیروهای متخصص، متعهد، ولایتمدار و با روحیه انقلابی تشکیل شده است، اظهار داشت: کارکنان این وزارتخانه با وجود تحریم های شکننده قدرتسته‌اند صنعت دفاعی را با اقتدار به پیش برده وموجبات سربلندی بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم کنند.

13961021161946680130142610 - جزئیات دیدار وزیر دفاع با مراجع و علمای قم

وی محیط سازمانی وزارت دفاع را  فضایی مذهبی، انقلابی، دینی و مانوس با روحانیت دانست و افزود: پس از بازدید فرمانده معظم کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی و شرفیابی مدیران وزارت دفاع به محضر معظم له، ایشان  در بیانات ارزشمندی که مایه مباهات وزارت دفاع بود، فرمودند "دستاوردهای صنعت دفاعی شیرین و خرسند کننده بود، علت این خرسندی، علاوه بر دیدن قدرتایی های دفاعی که نقش به‌سزایی در افزایش سطح و ضریب اقتدار کشور دارد، مشاهده نیروهای عالِم، محقق، پژوهشگر، اهل فکر و اقدام و با ایمان است که بسیار خوشحال کننده و لذت بخش است. وجود چنین نیروها و عناصری در مجموعه صنایع دفاعی کشور، همچون جواهری بسیار گرانبها و غیرقابل قیمت گذاری است."

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به حضور جمع کثیری از کارکنان عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) وزارت دفاع در راهپیمایی اربعین حسینی (ع)  امسال تصریح کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با برپایی موکب عاشورائیان در مرز مهران از  انبوه زائران اباعبدالله الحسین (ع) با کمکهای  مردمی کارکنان این وزارتخانه پذیرایی کرد.

وی توجه به مباحث قرآنی و اقامه نماز را از اولویت های مهم در این وزارتخانه بیان کرد و گفت: در حال حاضر در وزارت دفاع 300 حافظ کل قرآن کریم داریم و 10 هزار نفر از کارکنان و خانواده های آنان زیر پوشش طرح حفظ قرآن از یک تا 30 جزء قرآن قرار دارند.

وی با اشاره به معرفی وزارت دفاع به عنوان وزارتخانه قرآنی توسط شورای عالی قرآن کشور گفت: در حال حاضر 15 مدرسه قرآنی وزارت دفاع در نقاط مختلف کشور، 16 مهدالرضای قرآنی ویژه خردسالان وزارت دفاع و همچنین 10 مرکز آموش غیرحضوری قرآن کریم در سطح وزارت دفاع فعالیت دارند.

وزیر دفاع با برشمردن اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: به همین منظور ستاد عالی امر به معروف و نهی از منکر در کلیه سطوح وزارت دفاع با محوریت وزیر دفاع تشکیل شده است.

وزیر دفاع از جذب و به کارگیری روحانیون فاضل و پرتلاش از حوزه‌های علمیه سراسر کشور برای اشتغال در عقیدتی سیاسی‌های وزارت دفاع خبر داد و اضافه کرد:  جا دارد از حمایت‌های مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه در همکاری بی‌شائبه با سازمان عقیدتی سیاسی  در نشر و گسترش فرهنگ  اسلام ناب محمدی (ص ) تقدیر و تشکر فراوان کنیم.

وی یکی از فعالیت‌های ارزشمند وزارت دفاع را راه‌اندازی هیئت‌های عاشورائیان در سطح سازمان‌ها و صنایع تابعه اعلام کرد و گفت: هیئت مرکزی عاشورائیان در شمال شرق تهران در مناسبت‌های مختلف مذهبی با حضور حدود 2 هزار نفر از آحاد مردم به صورت مستمر و منظم برنامه دارد.

13961021162012758130142710 - جزئیات دیدار وزیر دفاع با مراجع و علمای قم

امیر حاتمی با بیان اینکه در وزارت دفاع توجه ویژه‌ای به نشر و گسترش فرهنگ بسیج به عنوان تفکر راهبردی انقلاب اسلامی و میراث گرانقدر حضرت امام خمینی (ره) شده است، تصریح کرد: در حال حاضر هزاران نفر از کارکنان این وزارتخانه عضو فعال بسیج هستند.

امیر حاتمی توجه ویژه به مدیریت جهادی در تاماد دستاوردهای راهبردی دفاعی را یکی از اولویت های مهم و تاثیر گذار در وزارت دفاع دانست و ادامه داد:  امروز به لحاظ نظامی و دفاعی در بهترین شرایط قرار داریم و با حمایت‌های دولت محترم و هدایت‌های فرمانده معظم کل قوا در این دوره بر تقویت و بالندگی قدرت دفاعی با توجه به تهدیدات دشمنان  تمرکز کرده‌ایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ابراز خرسندی و علاقه مندی از ارائه رهنمودهای ارزنده علما و مراجع عظام تقلید گفت: بر این باوریم که نصایح مشفقانه مراجع و بزرگان دین راهگشای ما در مسیر رشد و تعالی انقلاب اسلامی خواهد بود.

امیر حاتمی در پایان سفر خود به قم از روند ساخت مرکز جدید بصیرت افزایی الغدیر قم بازدید کرد و خواستار تسریع در اتمام این پروژه  برای ارائه خدمات بیشتر به کارکنان وزارت دفاع شد.

*ولایت مداری و جدیت نیروهای مسلح نمونه و الگو برای دنیایان است

آیت الله حسین نوری همدانی نیز در دیدار با وزیر دفاع ولایت مداری و جدیت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را یک نمونه و الگو برای دنیایان دانست و گفت: امروز نیز دشمنان انقلاب و اسلام این قدرت عظیم را درک کرده اما راز آن که ایمان و اعتقاد به خداوند است را هنوز متوجه نشده‌اند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت وزارت دفاع از اهمیت بسیاری برخوردار است، اظهار کرد: نیروهای مسلح باید از نظر قدرت عبادی، نظامی و جهادی افراد قوی را در اختیار دارا باشد و در چارچوبی که قرآن قرار داده است حرکت کند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه دشمنان باید همیشه رعب و وحشت شما را در دل دارا باشند، عنوان کرد: در احادیث بسیاری آمده است که شکر نعمت، نعمت را زیاد می‌کند؛ خداوند نعمت‌های زیادی به انسان داده است اما بزرگترین آن‌ها نعمت ولایت اهل بیت(ع) بوده و امروز نیز ولایتی که در جمهوری اسلامی حاکم است سرچشمه گرفته شده از همان ولایت است و تمام نیروهای مسلح باید با حفظ وحدت شکر این نعمت را بجا آورند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه سرمایه نظامی که در جمهوری اسلامی وجود دارد در هیچ جای دیگر نیست، مطرح کرد: از نظر تجهیزاتی، نظامی و نیروهای انسانی در جایگاه و شرایط مطلوبی قرار داریم که همه آن را مدیون اسلام هستیم زیرا اسلام مردم را به گونه‌ای تربیت می‌کند که از شهادت هیچ ترسی ندارند و برای دفاع از کشور و ناموس خود از همه چیز می‌گذرند.

وی ادامه داد: ولایت مداری و جدیت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک نمونه و الگو برای دنیایان است؛ امروز نیز دشمنان انقلاب و اسلام این قدرت عظیم را درک کرده اما راز آن که ایمان و اعتقاد به خداوند است را هنوز متوجه نشده‌اند.

*قدر نعمت استقلال را بدانیم

آیت الله علوی گرگانی نیز در دیدار با وزیر دفاع با اشاره به اینکه باید از درون خودمان را تقویت کنیم زیرا اگر از درون دچار فساد شویم در مقابل کوچک‌ترین تحریکی آسیب پذیر هستیم، گفت: باید نسبت به رفع نقاط ضعف اهتمام داشت تا مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد.

وی  اظهار کرد: دشمن همیشه در کمین این انقلاب و اسلام بوده است و چنین شرایطی نیازمند هوشیاری و دقت نیروهای نظامی و دفاعی است زیرا دشمنان هر زمانی که به غفلت این نیروها پی‌ببرد فتنه جدیدی را آغاز می‌‎کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب را خداوند نگه دارا است، عنوان کرد: در ابتدای انقلاب هیچ فردی تصور نمی‌کرد که نیروهای مردمی بقدرتند رژیم طاغوت را سرنگون کنند اما این مردم با حمایت و اعتقاد به قدرت الهی قدرتستند به موفقیت دست یابد و امروز نیز این انقلاب با عنایت خداوند حفظ شده است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه باید از درون خودمان را تقویت کنیم زیرا اگر از درون دچار فساد شویم در مقابل کوچک‌ترین تحریکی آسیب پذیر هستیم، مطرح کرد: باید نسبت به رفع نقاط ضعف اهتمام داشت تا مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه امروزه بزرگترین نعمت یعنی استقلال را داریم و باید مردم را در این زمینه آگاه کنیم، خاطرنشان کرد: دشمن شناسی و دوست شناسی باید با دقت بیشتری انجام شود زیرا از اوایل اسلام دشمن با لباس دوست نزدیک مسلمانان شده است و باید تلاش کنیم مطابق قوانین الهی عمل کرده و مصداق جمهوری اسلامی را پیاده کنیم.

*کشورهای اسلامی به وجود سرداران شجاع ایرانی افتخار می‌کنند

تامات آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز در دیدار وزیر دفاع با بیان اینکه تمام کشورهای اسلامی به وجود سرداران شجاع ایرانی افتخار می‌کنند، گفت: امیدواریم با فرماندهی مقام معظم رهبری، رشادت‌های سرداران نیروهای مسلح و حمایت مردم انقلابی بقدرتم زمینه ساز ظهور حضرت اماعصر(عج) باشیم.

آیت الله سید محمد سعیدی با اشاره به اینکه قیام 19 دی مردم قم از اهمیت بسیاری در تاریخ انقلاب برخوردار است، اظهار کرد: این موضوع که قدرتسته‌ایم با حضور مرجعیت و روحانیت از اسلام دفاع کنیم و در دنیا روی پای خود بایستیم بسیار مهم و قابل توجه است.

وی با بیان اینکه نظامی که در دنیا بقدرتند با آزادی تمام از اسلام دم بزند دشمنان زیادی دارد، مطرح کرد: دشمن هیچ وقت با استقلال و شکل گیری نظام‌های اسلامی موافق نیست و همیشه در کمین سرنگونی این نظام است اما امروزه جمهوری اسلامی ایران با موفقیت در عرصه‌های مختلف قدرتسته است مشت محکمی بر دهان آن‌ها بزند.

تامات آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه تمام کشورهای اسلامی به وجود سرداران شجاع ایرانی افتخار می‌کنند، عنوان کرد: امیدواریم با فرماندهی مقام معظم رهبری، رشادت‌های سرداران نیروهای مسلح و حمایت مردم انقلابی بقدرتم زمینه ساز ظهور حضرت ولعیصر (عج) باشیم.

*ارتش و نیروهای مسلح بازوان نظام هستند

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در بنیاد بین الملی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار کرد.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار در سخنانی اظهار داشت: اسلام قدرت را با عظمت به همراه دارد، لذا فرمود نه سلطه پذیر باشید و نه سلطه گر.

وی ادامه داد: قبل از اسلام و در دوران جاهلیت شعار رسمی این بود که در جنگ از حزب و دوستانت حمایت کن، چه حق با او باشد و چه نباشد اما اسلام آمد و این شعار را تغییر داد و گفت از مظلوم حمایت کن چه دوست تو باشد و چه دوست تو نباشد.

وی تصریح کر: اامان اثر کار خیر این است که انسان به وسیله آن موقعیت انسانیت خود را تثبیت کرده است گرچه اجر معنوی و اخروی در جای خود محفوظ است. وقتی یک درخت در پای خود آب بریزد در حقیقت ریشه و موقعیت خود را تثبیت کرده است، امام و شهدا، درخت انقلاب را با خون آبیاری کردند و دلیل تثبیت و استحکام او شدند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به رشادت های نیروی های مسلح در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: این هشت سال جنگ تحمیلی در حقیقت جنگ دنیای بود چراکه همه کشورهای دنیا علیه یک کشور متحد شدند و ایران را کوبیدند  اما نقدرتستند کاری از پیش ببرند و بعد قطعنامه به امضاء رسید که پس از قطعنامه نیز عملیات مرصاد را ناجوانمردانه به راه انداختند که عزیزانی مانند صیاد شیرازی آن آتش را خاموش کردند.

وی ادامه داد: وقتی عراق به کویت حمله کرد و دنیا به طمع نفت کویت به حمایت از او پرداخت همه دنیا از ما خواستند که ما نیز به انها کمک کنیم و به عراق موشک بزنیم اما ما با آن همه خسارت ها و دشمنی هایی که از صدام دیده بودیم پای امضای خود ایستادیم، این حماسه یک فردوسی دیگر می خواد که آن را به دنیا عرضه کند؛ یک ملتی با این شرف و مردانگی و جوانمردی زیر این آسمان دومی ندارد.

وی تاکید کرد: اینکه دسیسه ها و فتنه ها اثری ندارد و خروش مردم آنها را آنها را بی اثر می کند برای این است که مردم تربیت شده انقاب و اسلام هستند.

آیت الله جوادی آملی اذعان داشت: اکنون در میدان مین هستیم و به لطف الهی در امنیتیم، این چیزی جر نعمت و لطف الهی نیست اما آنچه در کنار اسلحه این مملکت را حفظ می کند شما عزیزانید، شما بازوان این نظامید، اسلحه را بسیاری در اختیار دارند اما آنچه شما عزیزان را متمایز می کند این است که آنها می گویند ما چرا کشته شویم؟ شما می گویید ما چرا شهید نشدیم؟! او مرگ را پوسیدن می داند و شما مرگ را از قفس آزاد شدن می دانید، شما پرورش یافتگان این مکتب هستید این می شود.

وی اضافه کرد: باید عظمت و خدمات ارتش عزیز و دوست داشتنی و دیگر نیروهای مسلح کشور را به دنیایان نشان داد، چرا که شما از مفاخر و عظمت های ایران اسلامی هستید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.