×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1798218 228 - تکمیل کنارگذر جنوبی تهران توسط قرارگاه خاتمبه گزارش میلیتاری نیوز، سردار عبادلله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در بازدید از قطعه چهارم آزادراه کنار گذر جنوبی تهران به همراه وزیر راه و شهرسازی و در جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه آزادراه کنارگذرجنوبی تهران(آبیک قزوین- چرمشهر ورامین) با بیان اینکه این پروژه در سال گذشته به قرارگاه واگذار شده است، اظهار داشت: طول این پروژه ۱۵۸ کیلومتر است که در چهار استان اجرا می‌شود و بر اساس همین وضعیت به چهار قطعه تقسیم شده و احداث قطعه چهارم تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

وی با تاکید بر اینکه روند پیشرفت و کیفیت پروژه آزادراه جنوبی تهران مطلوب است، تصریح کرد: استفاده از قطعات بتنی نیازمند توجه به وضعیت آب و هوایی و ابلاغ وزارت راه و شهرسازی برای یک دوره آزمایشی است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) خاطرنشان کرد: میزان تولید سیمان در کشور بالا است و قرارگاه نسبت به استفاده از تولیدات داخلی در پروژه‌ها اهتمام جدی دارد اما استفاده از مصالح سیمانی برای قطعات مختلف پروژه‌ها امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به اینکه تامین ایمنی و موضوع‌های زیباسازی جاده‌ای در تهیه مطالعات پروژه مورد توجه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) قرار گرفته است، گفت: افزایش کیفیت نیازمند افزایش هزینه است به همین علت مسئولان باید در پروژه‌های عمرانی نسبت به تامین اعتبارات نگاه ویژه داشته باشند.

عبداللهی استفاده از کارشناس‌های برجسته را یکی از ویژگی‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) برشمرد و تصریح کرد: عرض شانه چپ و راست جاده آزادراه کنارگذر جنوبی تهران(آبیک- چرمشهر) نسبت به دیگر آزادراه‌های کشور بیشتر است.

وی افزود: ساختمان‌های مورد نیاز جاده از جمله اورژانس، پلیس و مجتمع گردشگری در آزادراه جنوبی تهران جانمایی و آگهی فراخوان ارزیاب سرمایه‌گذار اعلام شده است که امیدواریم مسئولان در صدور مجوزهای مورد نیاز مشارکت لازم را داشته باشند.

بر اساس پیش‌بینی هزینه تمام شده پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران دو هزار و ۶۰۰ میلیاردی بوده که برای تکمیل این پروژه سرمایه‌گذاری دولت ۳۰ درصد و سهم قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) ۷۰ درصد است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.