×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

سرویس دنیا ميليتاری نيوز – عملیات نیروهای زمینی ارتش ترکیه و عناصر موسوم به سپر فرات در منطقه عفرین (شمال سوریه) وارد شانزدهمین روز شده و درگیری‌های سنگین در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد بدون وقفه ادامه دارد.

شبه نظامیان کُرد دو روز قبل تا حدودی موفق شدند وضعیت میدانی را به سود خود تغییر دهند و برخی مناطق را دوباره بازپس بگیرند اما نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی با حمایت گسترده جنگنده ها و آتش توپخانه مانع از ادامه پیروزی‌های نیروهای کُرد شدند.

2180498 - تحولات میدانی نقطه به نقطه مناطق کُردنشین شمال سوریه ۱۶ روز پس از شروع درگیری‌ها/ جبران شکست‌های ارتش ترکیه در عفرین با حمایت گسترده جنگنده‌ها و آتش توپخانه + تصاویر و نقشه میدانی
**نیروهای کُرد**

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز از دست به دست شدن مناطق میان طرفین درگیر خبر داد و اعلام کرد: نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی پس از حملات گسترده در محور شمال غرب منطقه اعزاز توانستند با عقب راندن نیروهای کُرد دوباره ارتفاعات «برصیا» را به اشغال خود در بیاورند.

وی با بیان این که منطقه «بازی باغ» در شمال ارتفاعات «برصیا» هم از کنترل نیروهای کُرد خارج شده است، گفت: در جریان درگیری های سنگین چند ساعته نیمی از روستای «قسطل جندو» هم به اشغال نیروهای ارتش ترکیه و متحدانش درآمده است.

2180558 - تحولات میدانی نقطه به نقطه مناطق کُردنشین شمال سوریه ۱۶ روز پس از شروع درگیری‌ها/ جبران شکست‌های ارتش ترکیه در عفرین با حمایت گسترده جنگنده‌ها و آتش توپخانه + تصاویر و نقشه میدانی
نقشه میدانی درگیری های عفرین
**برای مشاهده اندازه اصلی رو نقشه کلیک کنید**

تحلیلی از تحولات عفرین:

مقایسه رفتار ایران در کرکوک با ترکیه در عفرین/ سیاست «یک بام و دو هوای» اردوغان کار دست ترکیه می‌دهد

به گزارش ميليتاری نيوز، ارتفاعات راهبردی «برصیا» بر مناطق حومه از جمله «اعزاز» و گذرگاه مرزی «باب السلامه» اشراف کامل دارد و همین مسئله اهمیت این منطقه را برای نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات چند برابر کرده است.

منبع میدانی ميليتاری نيوز از تلاش نیروهای کُرد برای بازپس گیری این ارتفاعات مهم خبر داد و گفت: شبه نظامیان کُرد، نیروهای جدیدی را به این محور اعزام کرده اند چرا که به خوبی می دانند تسلط نیروهای مقابل بر این ارتفاعات نتایج نبرد را در منطقه تغییر می دهد.

وی به ادامه درگیری ها در حومه شمال شرق منطقه «بلبل» هم اشاره کرد و افزود: درگیری های سنگین در محور جنوبی شهرک های «عبودان و هفتار» همچنان در جریان است و مناطق میان طرفین دست به دست می شود.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، از حومه روستاهای «شنگال و بکوباسی» هم خبر می‌رسد، درگیری‌ها به قدری در این محور سنگین بوده که بخش های شمالی این دو روستا از وجود نیروهای دو طرف تخلیه شده است.

2180500 - تحولات میدانی نقطه به نقطه مناطق کُردنشین شمال سوریه ۱۶ روز پس از شروع درگیری‌ها/ جبران شکست‌های ارتش ترکیه در عفرین با حمایت گسترده جنگنده‌ها و آتش توپخانه + تصاویر و نقشه میدانی
**نیروهای داوطلب کرد**

از محور غربی شهرک «مرویه» هم خبرها حاکیست، شبه نظامیان کُرد پیشروی های نیروهای مقابل را در بخش شرقی روستای «ادمنالی» متوقف کرده اند و از نفوذ مجدد آنان به شهرک «بل کوی» ممانعت به عمل آوردند.

به گزارش ميليتاری نيوز، درگیری ها در حومه غربی منطقه «راجو» همچنان در جریان است و کنترل ارتفاعات مرزی در این محور میان طرفین دست به دست می شود و اشغال این مناطق توسط نیروهای ارتش ترکیه تکذیب شده است.

2180497 - تحولات میدانی نقطه به نقطه مناطق کُردنشین شمال سوریه ۱۶ روز پس از شروع درگیری‌ها/ جبران شکست‌های ارتش ترکیه در عفرین با حمایت گسترده جنگنده‌ها و آتش توپخانه + تصاویر و نقشه میدانی
**نیروهای ارتش ترکیه در خاک سوریه**

از محور غربی منطقه «محبه» هم خبر می رسد، نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات توانستند به بخش هایی از کارگاه های صنعتی شرق روستا «عمر اشاغی» نفوذ کنند؛ نیروهای تازه نفس شبه نظامی کُرد برای بازپس گیری مناطق اشغال شده وارد عمل شده اند.

در محور غربی منطقه «جندیرس» هم درگیری‌ها در شرقی روستای «حمام» همچنان در جریان است و شبه نظامیان کُرد تا لحظه تنظیم این گزارش از پیشروی های نیروهای ارتش ترکیه و متحدانش در این محور جلوگیری کرده اند.

2180493 - تحولات میدانی نقطه به نقطه مناطق کُردنشین شمال سوریه ۱۶ روز پس از شروع درگیری‌ها/ جبران شکست‌های ارتش ترکیه در عفرین با حمایت گسترده جنگنده‌ها و آتش توپخانه + تصاویر و نقشه میدانی
**نیروهای ارتش ترکیه**

برخی منابع میدانی کُرد در منطقه عفرین از انهدام ۱۲ تانک ارتش ترکیه در جریان درگیری های ۱۶ روز گذشته خبر داده اند اما منبع میدانی ميليتاری نيوز اعلام کرد که تاکنون تصاویر مستند از این خبر منتشر نشده است.

اشراف و شناخت کامل شبه نظامیان کُرد از منطقه عفرین و مناطق کوهستانی مسئله ای است که کار را برای نیروهای ارتش ترکیه سخت کرده  و بالا رفتن تلفات دلیل شده عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات در خط نخست درگیری ها قرار گیرند و بخشی از نیروهای ارتش ترکیه در ۵ روز گذشته در نقش پشتیبانی وارد عمل شوند. ارتش ترکیه برای پیشبرد اهداف خود توپخانه مُدل « M۱۱۰» را به مناطق مرزی اعزام کرده است.

2180583 - تحولات میدانی نقطه به نقطه مناطق کُردنشین شمال سوریه ۱۶ روز پس از شروع درگیری‌ها/ جبران شکست‌های ارتش ترکیه در عفرین با حمایت گسترده جنگنده‌ها و آتش توپخانه + تصاویر و نقشه میدانی
نقشه میدانی درگیری های عفرین
**برای مشاهده اندازه اصلی رو نقشه کلیک کنید**

برخی منابع میدانی هم اعلام کردند با افزایش درگیری ها، شبه نظامیان کُرد از شهروندان مناطق مختلف عفرین درخواست کرده اند برای مقابله با نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی وارد میدان نبرد شوند.

به گزارش ميليتاری نيوز، ارتش ترکیه در ۱۰ روز نخست درگیری های زمینی بیش از ۱۵۶ مرده مناطق مختلف عفرین (راجو، جندیرس، شرا، شیراوا و …» را با آتش توپخانه و حملات جنگنده های هدف قرار داده است؛ ۳۰ فروند جنگنده ارتش ترکیه و ۴۲ توپخانه ارتش ترکیه این حملات را علیه شبه نظامیان کُرد ترتیب داده اند.

2180496 - تحولات میدانی نقطه به نقطه مناطق کُردنشین شمال سوریه ۱۶ روز پس از شروع درگیری‌ها/ جبران شکست‌های ارتش ترکیه در عفرین با حمایت گسترده جنگنده‌ها و آتش توپخانه + تصاویر و نقشه میدانی
**منزل یک شهروند کُرد پس از حمله ترکیه**

براساس اطلاعات به دست آمده در جریان حملات جنگنده ها و توپخانه ارتش ترکیه خسارت های شدید جانی و  مالی به شهروندان کرد وارد شده است؛ در جریان حملات به روستاهای «جلبره، مصیره، دیره بلوط و کوبله» تاکنون ۲۳ تن از جمله جند کودک و زن کشته و ۴۳ تن دیگر زخمی شده اند. از سرنوشت ۱۰ تن دیگر در این مناطق خبری در دسترس نیست.

به گزارش ميليتاری نيوز، در جریان ۱۰ روز نخست درگیری های زمینی در مناطق کُردنشین شمال سوریه (عفرین) تاکنون ۷۶ تن از عناصر تروریستی سپر فرات و ۹ تن از نیروهای ارتش ترکیه کشته شده اند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.