×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2246951 - تجهیز نیروهای ارتش به تجهیزات انفرادی هوشمند

به گزارش ميليتاری نيوز، امیر سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش درباره برنامه‌های ارتش برای ارتقا تجهیزات انفرادی یگان‌های پیاده و واکنش سریع، گفت: از آنجاییکه نیروی انسانی سرمایه اصلی سازمان‌های نظامی است، حفظ آن برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. در همین راستا تامین تجهیرات انفرادی مورد نیاز که به نیروی انسانی ما برای انجام هرچه بهتر و ایمن‌تر ماموریت کمک کند، در دستور کار ارتش قرار دارد و در این حوزه سازمان‌های زیر مجموعه صنایع دفاع و شرکت‌های دانش بنیان گام‌های خوبی را برداشته‌اند و ما به دنبال آن هستیم تا تجهیزات انفرادی هوشمند را برای مقابله با تهدیدات در اختیار نیروها قرار دهیم.

وی درباره اندازه آمادگی ارتش جمهوری اسلامی برای مقابله با تهدیدات، اظهار داشت: ما سطح آمادگی را باید در حوزه‌های تجهیزاتی، نیروی انسانی و پشتیبانی ارزیابی کنیم.

معاون عملیت ارتش ادامه داد: در بعد نیروی انسانی با وجود زیرساخت‌های آموزشی در نیروهای سه گانه ارتش و قرارگاه پدافند هوایی کاملا خود کفا هستیم و در تخصص‌های مختلف نیروی انسانی مورد نیاز را آموزش می‌دهیم و در اختیار نیروها قرار می‌دهیم و این نیروهای از فرصت‌های آموزشی و رزمایش‌ها حد اکثر استفاده را برای کسب تجربه از فرماندهان استفاده می‌کنند.

امیر موسوی تصریح کرد: در بعد تجهیزاتی  اعتقاد ما بر این است که امنیت مستمر با تجهزات عاریه‌ای قابل تامین نیست زیرا هرزمانیکه ما به ان تجهیزات نیاز پیدا کنیم دشمنان ما از واگداری و پشتبانی آن تجهیزات خودداری خواهند کرد و بنابراین ما باید به سمت و سویی برویم که متکی به تجهیزات داخلی باشیم.ما با هماهنگی بین مراکز پژوهش و تحقیقاتی با مراکز صنعتی در کنار نیروهای متخصص نظامی شاهد آن هستیم که محصولات مورد نیاز در حوزه‌های زمینی، هوایی و دریایی ساخته می‌شود و در ختیار نیروای مسلح قرار می‌گیرد و نمونه‌هایی از آن را در تمرینات و رزمایش‌ها استفاده می‌کنیم که به استحضار مردم هم می‌رسد. ما امروز در حوزه ساخت جنگنده، یگان‌های زیر سطحی و تجهیزات زرهی نیروی زمینی که از پیچیدگی‌های خاصی هم برخوردار هستند به فناوری داخلی لازم دست‌ یافته‌ایم.

وی مردم را بزرگترین پشتیبان نیروهای مسلح دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر از لحاظ بازدارندگی نظامی در شرایط مطلوبی هستیم  و آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات وجود دارد. البته این بدان معنی نیست که ما به دنبال پیشرفت نباشیم و سعی ما بر این است که سال به سال قدرت بازدارندگی را ارتقا دهیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.