×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2265926 - بازرسی ارتش اسراییل: اوضاع بحرانی است

به گزارش ميليتاری نيوز، گزارشی که اخیرا از وضعیت ارتش رژیم صهیونیستی منتشر شده، وضعیتی بحرانی از نیروی نظامی رژیم صهیونیستی به تصویر کشیده و نسبت به تبعات ادامه این وضعیت هشدار داده است.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، ژنرال «یتسخاک بریک» بازرس ویژه ارتش رژیم صهیونیستی در گزارش سالانه خود که روز دوشنبه منتشر شده، یک فصل کامل را به مسئله ترک زودهنگام ارتش توسط افسران جوان اختصاص داده و این مسئله را به عنوان یکی از معضلات ارتش این رژیم برشمرده است.

بریک با بیان اینکه پدیده ترک زودهنگام ارتش، عمدتا در واحدهای فناوری رخ می‌دهد، نوشته است که این امر «به پایگاه علمی ارتش لطمه زده و این لطمه به سختی قابل ترمیم است.»

به گفته وی، در نتیجه این مسئله «کسانی که باقی مانده‌اند، الزاما بهترین‌ها، کسانی که ارتش تصور می‌کرد فرد مناسب هستند، نخواهند بود.»

انتقادات بریک به وضعیت ارتش رژیم صهیونیستی به این مسئله محدود نیست و او موارد دیگری از جمله ضعف آموزش نیروهای ذخیره را هم مورد انتقاد قرار دده و نوشته است: «در مقایسه با گذشته تمرین‌های بیشتری برگزار می‌شود، اما کیفیت در این تمرین‌ها برای نیروهای ذخیره افول کرده است.»

بر اساس قوانین رژیم صهیونیستی بخش بزرگی از سربازان وظیفه، پس از پایان دوره خدمت اجباری همچنان نیروی ذخیره هستند و در زمان درگیری همین نیروها عمده نیروی جنگی رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهند.

بازرس ارتش رژیم صهیونیستی با بیان اینکه اندازه نیروهای زمینی این رژیم به اندازه قابل توجهی کاهش یافته، نوشته است در نتیجه برنامه‌های چند ساله، «اندازه وظایف محول‌شده به افسران، از منابع انسانی‌ای که در اختیار دارند، فراتر رفته است.»

او از وضعیت تعمیر و نگهداری تجهیزات ارتش این رژیم هم انتقاد کرده و نوشته است که در یکی از تمرین‌های نظامی در یکی از پایگاه‌های بزرگ ارتش، یک پیمانکار غیرنظامی برای نظافت تسلیحات نیروها به کار گرفته شده است. وی نوشته نظامیانی که در زمان غیرجنگی توان تعمیر و نگهداری تسلیحات خود را ندارند، در وضعیت اضطراری هم توان این کار را نخواهد داشت.

در گزارش بریک به فرهنگ حاکم بر ارتش رژیم صهیونیستی هم اشاره و عنوان شده است که فرماندهان ارتش این رژیم حتی در بالاترین سطوح، با زیردستان خود رفتاری «تحقیرآمیز و نژادپرستانه» دارند. وی همچنین هشدار داده استفاده بیش از حد از تلفن‌های همراه و ایمیل برای انتقال دستورات به زیردستان، موجب از بین رفتن روابط فردی میان سلسله مراتب شده و حتی در مواردی حجم زیاد ایمیل‌ها موجب می‌شود برخی از دستورات بدون خوانده شدن، پاک شوند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.