×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

انتقاد سردار نقدی از عدم شناسایی نخبه های علمیبه گزارش میلیتاری نیوز، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین از طریق اودئو کنفرانس درنشست سراسری معاونت های علمی پژوهشی و فن آوری سپاه های استانی که در خرم آباد برگزار می شود، شرکت کرد.

سردار نقدی با تاکید بر بررسی تجربه های موفق و یافتن یک الگاو مناسب گفت: کارهای موفق از رعایت الگوهای موفق نشأت گرفته اند. در تهران یک پایگاه بسیج تاکنون ۱۰۰ مدال در عرصه های علمی دریافت و به مقام معظم رهبری هدیه کرده است؛ باید دید روش و شیوه های کسب موفقیت در این پایگاه چه بوده و با بررسی عمیق این تجربه های موفق، به یک الگاو خوب رسید.

او با انتقاد از سنتی و تکراری شدن پایان نامه های دانشگاهی در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها، افزود: امروز جامعه علمی کشور از اینکه پایان نامه ها اثر و انگیزه ای به دانشجو نمی دهند رنج می برد، در بیشتر موارد ندیده ایم که یک پایان نامه دکتری، دانشجاوی را تبدیل به یک محقق و دانشمند تبدیل کرده باشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: باید بررسی کنیم و ببینیم چگونه پایان نامه های دانشگاهی می تواند منشأ اثر باشد و این پایان نامه ها برای مشکلات مختلف در صنعت، کشاورزی و دیگر عرصه های کشور راه حل علمی و عملی ارائه کند و این را به عنوان یک الگو قرار داده و عمل کنیم.

همچنین بخوانید:  امیر پوردستان: با چهره‌ای از تهدید به نام "جنگ ترکیبی" روبرو هستیم

نقدی با اشاره به اینکه در برخی از اقشار موفق بسیج از الگوهای موفق مردمی استفاده شده، اظهار داشت: در اقشار مختلف بسیج همچون بسیج سازندگی و بسیج جامعه پزشکی کارهایی انجام شده که به صورت مردمی و خودجوش بوده؛ بسیج باید در عرصه علمی نیز به صورت مردمی وخودجوش عمل کند. باید مدل های موفقیت آمیز مردمی در عرصه علم را پیدا کرد و گسترش داد.

او در ادامه اظهار داشت: در بسیج اساتید حلقه های صالحین موفقی برگزار می شود که بسیج علمی می تواند از آنها و روش های موفقشان استفاده کند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در پایان گفت: در عرصه علمی هنوز نتوانسته ایم امثال شهریاری ها و طهرانی مقدم ها که عاشق اسلام و انقلاب و اهل فداکاری هستند را شناسایی کنیم. باید این دست دانشمندان را پیدا کرد و توان، ظرفیت ها و الگوهایی که ارائه می کنند را مبنای پیشرفت قرار داد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.