×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2395380 - انتقاد سردار جلالی از ضعف‌های زیرساختی شهرها

­به گزارش ميليتاری نيوز، سردار جلالی درمراسم تجلیل از دانش آموختگان برتر رشته های مختلف پدافند غیرعامل اظهار داشت: در حال حاضر هوشمند سازی­­ شهرها با تلاش شهرداری ها در حال انجام است و قراردادهای مختلفی نیز در این حوزه به امضا رسیده و اقدامات زیادی نیز انجام شده است.وی ادامه داد: هنوز زیرساخت های پدافند غیرعامل در هوشمند سازی شهرها فراهم نشده است و به زیرساخت های شهر هوشمند می توان حمله کرد.

بیشتر بخوانیم:

سردار جلالی: تهدید در ذات فناوری‌های جدید مستتر است

رئیس سازمان پدافندن غیرعامل افزود: هوشمند سازی شهرها هم فرصت است و هم تهدید و در کنار استفاده از فرصت های آن نباید ایجاد زیرساخت های پدافند­ غیرعامل در این حوزه به­ فراموشی سپرده شود.وی اضافه کرد: توسعه شبکه های اجتماعی نیز هم تهدید است و هم فرصت و باید از فرصت های آن استفاده کرد و از آسیب های آن غافل نبود.

سردار جلالی با اشاره به پیشرفت روزافزون فناوری در دنیا و تاثیر آن بر کشور اظهار داد: حوزه هایی چون اینترنت اشیاء و فناوری های سایبری در کشور همزمان با دنیا در حال پیشرفت است و متناسب با این پیشرفت ها باید زیرساخت های لازم برای جلوگیری از سوء استفاده از این دستاوردها ایجاد شود.وی افزود: پدافند غیرعامل یک علم ثابت نیست و با توجه به تغییرات تهدیدات متغیر است و هر­ روز باید بنا بر شرایط جدید به روز رسانی شود.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: به طور مثال ده سال پیش تهدیدات سایبری به شکل امروزی نبود ولی امروز­ این تهدیدات بسیار تاثیرگذار شده است و پدافند غیرعامل نیز باید نسبت به آن تغییر و پیشرفت کند.

وی اقدامات دشمنان در حوزه های اقتصادی را از مهمترین تهدیدات روز خواند و گفت: هنوز برخی جنگ اقتصادی را که دشمن به راه انداخته است، قبول ندارند و زمان در حال از دست رفتن است و دانشگاه ها در مقابل پیشرفت علمی در این حوزه مقاومت می کنند که این نگاه غلطی است.

وی اظهار داشت: نگاه ثابت بر تهدیدات غلط است و امروز با باور کردن جنگ­ اقتصادی تمهیدات لازم برای مقابله با آن باید اتخاذ شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.