×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2239900 - امیر حاتمی:مذاکره موشکی با کسی نداریم

به گزارش ميليتاری نيوز، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری دزفول طی سخنانی اظهار داشت: روز دزفول از روزهای مهم تاریخی کشور است، دفاع مقدس ما درس های آموختنی بسیاری دارد به همین جهت از هر بعدی که به آن نگاه می کنیم، عبرت آموز است.

وی ادامه داد: در دفاع مقدس آموختیم که برای کسب موفقیت باید بر روی پای خود بایستیم، موضوعی که امروز به آن عمل کردیم زیرا با همین درسی که آموختیم اکنون تمام نیازمندی‌های نیروهای مسلح در بخشهای مختلف را خودمان تامین می‌کنیم و در این راه از کسی هم اجازه نمی‌گیریم.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز دشمنان ما که در صدر آنها آمریکا قرار دارد به دنبال آن هستند تا قدرت دفاعی ما را محدود کرده و با آن مقابله کنند، تصریح کرد: البته آنها از همان روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان را مورد تحریم قرار دادند و محدودیت های متعددی را برای آن ایجاد کردند و آن روز هم که عهد بستند اما به آن پایبند نبودند و عهد شکنی کردند، اقدامی که دلیل مفتضح شدن آنها مقابل چشمان مردم دنیا شد.

حاتمی گفت: با تکیه بر قدرت دفاعی عزت خود را حفظ خواهیم کرد، روزی که هواپیمای مسافری ما را بر فراز خلیج فارس ساقط کردند و فرمانده آن ناو آمریکایی را مورد تشویق قرار دادند اگر توانمندی‌های دفاعی امروز را داشتیم، آن ناو را به قعر دریا می فرستادیم به نحوی که حتی جسد فرمانده این ناو هم به دست نیاید.

وی ادامه داد:‌ آمریکایی‌ها به دنبال محدود کردن مولفه‌های قدرت ملی ما هستند، دشمن ما در منطقه آمریکا و رژیم صهیونیستی است و سایر کشورها همسایگان ما هستند و با آنها روابط دوستانه داریم البته به غیر از برخی کشورها که حکام آنها با دولتهای آمریکا و اسرائیل همکاری می‌کنند اما در رابطه با سایر کشورهای منطقه توان دفاعی کشورمان در خدمت آنها هم خواهد بود.

وزیر دفاع تاکید کرد: توانمندی‌های دفاعی ما علیه کسانی بکار گرفته می‌شود که بخواهند علیه مردم کشورمان تعدی داشته باشند، برخی‌ها یاوه‌ها و حرفهایی می‌زنند که در شان خودشان است در حالیکه آن ها باید تاریخ را بخوانند، غربی‌ها این راه را رفتند و دیدند نمی توانند مقابل ملت ما کاری از پیش ببرند چون ملت ما درس آموخته مکتب امام خمینی و مقام معظم رهبری است.

حاتمی همچنین اظهار داشت: اما چه کنیم که آنها آرزوهای خود را در دهان کسانی می‌بینند که نسبت به این ملت حقد و کینه دارند، امروز چشم و گوششان به دهان کسانی است که در برابر ملت ما از صدام هم منفور هستند، اینها منافقینی هستند که در دامان کاخ سفید پناه گرفتند.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه ملت ایران هر چقدر هم مشکل داشته باشد این مشکلات مربوط به خودمان است، گفت: اینها نباید فکر کنند می‌توانند ذره‌ای در صف ملت و انسجام مردم و مسئولین خدشه وارد کنند، وقتی برخی از اصناف تجمع می‌کنند هر چند این تجمع صنفی است اما آنها اول شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند. مردم کشورمان قطعا در برابر حرکت جدید دشمنان انسجام و یکپارچگی خواهند داشت و راه مستقیم انقلاب اسلامی را ادامه خواهند داد.

حاتمی تصریح کرد: دشمن را شناختیم و به وظیفه خود عمل کرده و لحظه به لحظه قدرت دفاعی کشورمان را افرایش خواهیم داد تا دشمن بداند هیچ لحظه ای دستش به خاک ما نخواهد رسید.

وزیر دفاع همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به برجام گفت: برجام قراردادی است که به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده و تعهداتی را طرفین این قرارداد پذیرفتند، در این بین ما به عنوان یکی از طرفین این معاهده به تمام تعهدات خود عمل کردیم به همین جهت انتظار داریم دیگران هم به تعهدات خود عمل کنند.

حاتمی ادامه داد: آمریکایی‌ها هر چند در برابر این قرارداد از همان ابتدا هم بدعهدی کردند و هم جسم و روح برجام را نقض کردند اما دیگران باید آن را جبران کنند البته ما راه خودمان را که راه مقاومت و ایستادگی است ادامه می دهیم. ملت ما تاکنون سرافراز بوده و آینده هم سرافراز خواهد بود زیرا برای صلح و ثبات به تعهدات خود عمل کرد و اگر دیگران عمل نمی‌کنند این به ضرر صلح و ثبات و امنیت دنیا خواهد بود.

وی با بیان اینکه ملت ما میوه شیرین مقاومت را از همان روزهای اول انقلاب تاکنون چشیده، گفت: پس امروز هم تنها راه ما راه مقاومت است و این فرقی نمی کند مربوط به اقتصاد مقاومتی باشد یا در شئون دیگر روی دهد زیرا با مقاومت و ایستادگی است که می توان مسیر پر صلابت انقلاب اسلامی را همچنان ادامه داد.

وزیر دفاع درخصوص بحث مذاکرات موشکی که مطرح شده است، گفت: آیا آمریکایی که بدعهدی می‌کند قابل اعتنا و اعتماد است که چنین موضوعی را مطرح کند؟ یقینا در حوزه موشکی و دفاعی با هیچکس مذاکره نخواهیم داشت و در این حوزه با سرعت بیشتری راه را ادامه خواهیم داد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.