×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش ميليتاری نيوز، به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش ۲ فروند زیردریایی کلاس غدیر به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس الحاق شد.

زیردریایی غدیر ۹۴۲ تعمیرات اساسی و بازسازی کامل شده و زیر دریایی غدیر ۹۵۵ نیز چهاردهمین  زیر دریایی است که  توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است .

همچنین قرار است روز شنبه در مراسمی ناوشکن جمهوری اسلامی سهند که پیشرفته تر و دارای سیستمی پیچیده‌تر و به روزتر از ناوشکن جماران است به نیروی دریایی ارتش الحاق شود.

2395707 - الحاق ۲ فروند زیر دریایی کلاس غدیر به ناوگان نیروی دریایی ارتش +عکس

** ناوشکن های کلاس موج به نیروی دریایی ملحق می شود

امیردریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم الحاق دو زیر دریایی کلاس غدیر گفت:به زودی مجموعه ای از ناوشکن های کلاس موج به نیروی دریایی ملحق می شود.

وی افزود:شنبه ناوشکن سهند و ظرف هفت ماه آینده نیز ناوشکن دنا به نیروی دریایی ملحق می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دی ماه امسال هم نسل جدید زیر دریایی پیشرفته تحویل نیروی دریایی ارتش می شود.

امیردریادار خانزادی با اشاره به پیشرفت های متخصصان صنایع دفاع در ساخت انواع شناورهای سطحی و زیر سطحی افزود: مدت زمان ساخت ناوشکن از 12سال به 18 ماه کاهش یافته است.

وی گفت:پیام جمهوری اسلامی به کشورهای دوست منطقه این است که پیشرفت های عظیم دفاعی ایران چیزی را نشانه نگرفته و در جهت حفظ امنیت منطقه است.

2395708 - الحاق ۲ فروند زیر دریایی کلاس غدیر به ناوگان نیروی دریایی ارتش +عکس

** به زودی 3ماهواره در مدارهای مختلف قرار می گیرد

سردار تقی زاده جانشین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم در این مراسم گفت: اکنون تمام مراحل ساخت تجهیزات دفاعی با توان متخصصان داخلی همچون مراکز دولتی و بخش خصوصی ساخته می شود.

وی افزود:به زودی 3ماهواره در مدارهای مختلف قرار خواهیم داد.

جانشین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بااشاره به پیشرفت های ایران اسلامی در عرصه موشکی گفت: اکنون موفق به ساخت موشک هایی با برد تا 2هزارکیلومتری نقطه زن شده ایم.

سردار تقی زاده افزود: برای ساخت زیردریایی کلاس غدیر 10 دانشگاه و 2موسسه تحقیقاتی مشارکت کردند و هم اکنون جزو کشورهای مطرح دنیا در زمینه ساخت زیردریایی هستیم .

وی گفت:تمام موفقیت های جوانان متخصص ایرانی در عرصه های مختلف علمی در راستای تحریم شکنی،اقتصاد مقاومتی و داخلی سازی است.

2395709 - الحاق ۲ فروند زیر دریایی کلاس غدیر به ناوگان نیروی دریایی ارتش +عکس

** ساخت و تعمیرات  زیردریایی کلاس غدیر به دست متخصصان وزارت دفاع و داخلی

امیردریادار رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی هم در مراسم الحاق شناورهای کلاس غدیر گفت: تمام مراحل طراحی ساخت، بدنه، ملحقات،نصب سامانه های مکانیکی، برق و همچنین تعمیرات اساسی زیردریایی کلاس غدیر به دست متخصصان وزارت دفاع و داخل کشور صورت گرفته است.

وی افزود: زیردریایی کلاس غدیر در 587هزار نفر ساعت در مدت 18ماه با 10هزار فعالیت اجرایی ساخته شده است.

رئیس سازمان صنایع دریایی بهینه سازی و داخلی سازی بیش از 90درصد تجهیزات، ماشین آلات، سامانه کنترل آتش، ناوبری، سامانه راداری و موشکی را از مهم ترین ویژگی های زیردریایی کلاس غدیر برشمرد.

امیردریادار رستگاری صرفه جویی ارزی،خودباوری در ساخت ،افزایش قدرت دفاعی و تربیت نیروی انسانی را از دیگر دستاوردهای ساخت کلاس غدیر عنوان کرد.

2395710 - الحاق ۲ فروند زیر دریایی کلاس غدیر به ناوگان نیروی دریایی ارتش +عکس

** ایران اسلامی جزو کشورهایی است که توانایی تسلیح زیردریایی را دارد

امیر محمدی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس هم دراین مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهایی است که توانایی ساخت ، نگهداری ، تجهیز و آموزش در زمیته زیردریایی را دارد.

وی افزود : اکنون ایران اسلامی جزو کشورهایی است که توانایی تسلیح زیردریایی رادارد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.