×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1812915 267 - افزایش بی سابقه اختلالات روانی در کهنه سربازان انگلیسی

به گزارش میلیتاری نیوز، این نشریه افزود: تجزیه وتحلیل آمار منتشر شده از سوی ارتش انگلیس نشان می دهد که میزان پرداخت غرامت به نیروهای نظامی اعم از کهنه سربازان و نیروهای در حال خدمت که دچار اختلالات روانی هستند، در چارچوب طرح جبران خسارت، تا ۳۷۹ درصد افزایش داشته است .
ایندیپندنت اضافه کرد: این آمار که در دوره زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ میلادی، به بالاترین سطح در طی یازده سالی که این طرح شروع شده، رسیده است، نشان می دهند که هزینه های واقعی جنگ های افغانستان و عراق برای سربازان انگلیسی خودش را در افزایش اختلالات روانی نشان می دهد.

به نوشته این نشریه،کارشناس بهداشت روانی هشدار می دهند که افزایش آمار یاد شده در میان کسانی که تجربه جنگ عراق و افغانستان داشته اند، تنها ‘نوک بالای کوه یخی’ است.

این نشریه افزود: برخی از این کهنه سربازان به ایندیپندنت گفته اند که در کنار کسانی که دارای زخم های آشکار هستند، زنان و مردانی هم وجود دارند که به دلیل ضربات روانی که به آنها وارد شده، دارای ‘زخم های پنهان’ هستند و این طرح جبران خسارت، که برای به دست آوردنش بایستی بجنگند، تنها بخشی اندکی از صدمات وارده شده را می پوشاند.
ایندیپندنت با بیان اینکه طرح جبران خسارت برای سربازان کهنه کار انگلیس که مورد حمایت وزارت دفاع قرار گرفته، جانشین سیاست پانسیون جنگی سال ۲۰۰۵ شده است، نوشت: در سال گذشته ۲۰۱۵ میلادی درخواست دریافت جبران خسارت از سوی این سربازان به دلیل اختلالات روانی با ۳۵ درصد افزایش نسبت به سال قبل، بالغ بر ۵۸۰ مورد بوده است.
این نشریه افزود: در همین حال آمار جداگانه یک گروه مدنی نشان می دهد، شمار سربازان کهنه کاری که به دنبال کمک های خیریه برای مشکلات روانی هستند، از سال ۲۰۱۴تا ۲۰۱۵ میلادی، ۲۶ درصد افزایش داشته است.

به نوشته ایندیپندنت، این آمارها در حالی افزایش می یابد که شماری از کهنه سربازان خواهان دریافت جبران خسارت برای مجروحیت روانی شان، به صورت پنهانی هستند.

مأموریت رزمی نیروهای نظامی انگلیس در افغانستان در ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی پس از ۱۳ سال حضور در این کشور، پایان یافت.
براساس گزارش های منتشرشده در جریان حضور ۱۳ ساله نیروی نظامی انگلیس در افغانستان، ۱۴۰ هزار نفر از این نیروها ، در این کشور خدمت کردند که ماحصل آن ۴۵۳ نفر کشته و ۲ هزار و ۱۸۸ نفر زخمی بود.

در جریان مشارکت انگلیس در جنگ عراق ( ۲۰۰۹ – ۲۰۰۳) نیز ۱۷۹ نظامی انگلیسی کشته و ۳۵۰۰ نفر از آن ها مجروح شدند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.