×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش میلیتاری نیوز، عصر روز گذشته، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت پس ار درگیری های سنگین موفق شدند خود را به پایگاه زرهی ۱۳۷ ارتش برسانند و محاصره شهر دیرالزور را پس از ۳ سال بشکنند اما از همان لحظات اولیه عناصر تروریستی داعش تلاش فراوانی کردند با انجام ضد حملات دقیق، ارتباط شهر دیرالزور را دوباره با دنیای خارج قطع کنند.

2042352 - اعزام نیروهای تازه نفس برای شکست محاصره فرودگاه دیرالزور/ حملات سنگین داعش برای محاصره مجدد شهر دیرالزور ناکام ماند + نقشه میدانی و تصاویر

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید

تروریست ها با انجام حملات انتحاری و قیچی کردن نیروهای متحدد درصدد محاصره مجدد شهر دیرالزور هستند اما نیروهای سوری و مقاومت هم به شدت برای تثبیت مواضع در مناطق آزاد شده تلاش می کنند.
 
در ساعات گذشته و برای چندمین بار متوالی، دهها تن از عناصر تروریستی داعش از بیابان های شمالی حومه ارتفاع «صنوف» و حومه میدان نفتی « المزرعه» حملات سنگینی را علیه مواضع نیروهای متحد در پایگاه زرهی ۱۳۷ انجام دادند که بازهم تلاش آنان برای محاصره مجدد شهر دیرالزور ناکام ماند.

2042355 - اعزام نیروهای تازه نفس برای شکست محاصره فرودگاه دیرالزور/ حملات سنگین داعش برای محاصره مجدد شهر دیرالزور ناکام ماند + نقشه میدانی و تصاویر
سرتیپ سهیل حسن معروف به ببر سوریه در آغوش نیروهای سوری

در جریان این درگیری ها، یگان موشکی جبهه مقاومت در همان گام نخست با چند موشک حرارتی، خودروهای نظامی تروریست های داعش را قبل از رسیدن به پایگاه ارتش هدف قرار داد؛ درنهایت، صبح امروز، نیروهای متحد پس از درگیری های نفس گیر موفق شدند حملات تروریست ها را تا حدود زیادی دفع کنند.

2042356 - اعزام نیروهای تازه نفس برای شکست محاصره فرودگاه دیرالزور/ حملات سنگین داعش برای محاصره مجدد شهر دیرالزور ناکام ماند + نقشه میدانی و تصاویر

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید

همزمان گروهی دیگر از نیروهای کمکی برای تثبیت مناطق آزاد شده و جلوگیری از محاصره مجدد شهر دیرالزور به منطقه اعزام شده اند تا کمربندی امنیتی را در غرب شهر تقویت کنند.
 
در حالی که برخی از رسانه های وابسته به گروه های تروریستی از محاصره دوباره شهر دیرالزور خبر می دهند، یک منبع میدانی در گفت وگو با میلیتاری نیوز این خبر را تکذیب کرد و گفت: نیروهای جبهه مقاومت موفق به دفع حملات شده اند و انتشار این اخبار فقط برای بالا بردن روحیه تروریست ها و ایجاد جنگ روانی است.

2042353 - اعزام نیروهای تازه نفس برای شکست محاصره فرودگاه دیرالزور/ حملات سنگین داعش برای محاصره مجدد شهر دیرالزور ناکام ماند + نقشه میدانی و تصاویر
سرتیپ عصام، مدافع و فرمانده نیروهای سوری در شهر دیرالزور در آغوش نیروهای خط شکن

وی از اعزام نیروهای تازه نفس به شهر دیرالزور هم خبر داد و گفت: این نیروها از شهر السخنه حرکت کرده اند و پس از رسیدن به شهر، عملیات شکست محاصره فرودگاه دیرالزور را در دستور کار قرار می دهند.

2042354 - اعزام نیروهای تازه نفس برای شکست محاصره فرودگاه دیرالزور/ حملات سنگین داعش برای محاصره مجدد شهر دیرالزور ناکام ماند + نقشه میدانی و تصاویر

به گزارش میلیتاری نیوز، سال گذشته مواضع نیروهای ارتش سوریه در ارتفاع راهبردی « الثرده» در حومه فرودگاه دیرالزور هدف حملات جنگنده های آمریکایی قرار گرفت که منجر به کشته شدن ۷۰ تن از نیروهای سوری شد و ساعاتی بعد هم تروریست های داعش موفق شدند این ارتفاع را به اشغال خود درآورند و در نهایت ارتباط فرودگاه را با شهر دیرالزور قطع کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.