×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

1879632 - ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان در پادگان‌های ارتش

 به گزارش میلیتاری نیوز، در راستای تکریم کارکنان وظیفه و بررسی وضعیت آنان، مراسم خیرمقدم و توجیه کارکنان وظیفه جدیدالورود ستاد ارتش در حسینیه ثارالله این ستاد برگزار شد.

در این مراسم امیر سرتیپ دوم سیفی، معاون نیروی انسانی ارتش طی سخنانی خدمت سربازی را آموزنده اصول و مهارت های مورد نیاز زندگی دانست و گفت: استقامت، جدیت و توانمندی نیروهای نظامی که بخش قابل توجهیی از آن شما سربازان عزیز هستید، بسیاری از ناامنی‌های داخلی و خارجی را از کشور دور می‌سازد.

وی با اشاره به ایثار و فداکاری رزمندگان ارتش اسلام به ویژه سربازان در دوران دفاع مقدس نقش سربازان و کارکنان وظیفه در آن دوران حماسی را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: ما امروز آزادی و عزت خود را مدیون از خودگذشتگی‌ها و جان فشانی‌های بزرگ مردان عرصه جهاد و شهادت می‌دانیم.

معاون نیروی انسانی ارتش افزود: هر کشوری که لحظه‌ای از حراست و حفاظت از مرزهای خود غفلت کند، زیان خواهد دید، لذا می بایست روحیه استقامت، جدیت و مسئولیت پذیری را در تربیت نیروی انسانی به ویژه کارکنان وظیفه بالا ببریم.

سرتیپ دوم سیفی رعایت سلسله مراتب نظامی توسط سربازان را مهم توصیف کرد و گفت: حفظ اطلاعات، حرمت‌ها و پایبندی به قوانین موجود در نیروهای مسلح از جمله وظایف اصلی سربازان می‌باشد تا با بهره گیری از آنها و بکارگیری توان خود از نفوذ دشمنان جلوگیری کنند.

معاون نیروی انسانی ارتش خدمت سربازی را مهمترین بخش زندگی جوانان توصیف و تصریح کرد: اگر با برنامه و هدف وارد این مرحله از زندگی شوید، موفقیت را در این مرحله و آینده خود تضمین کرده‌اید.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در راستای اجرای فرامین امیر سرلشکر موسوی و تدابیر رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، طرح بشارت در ارتش اجرا می‌شود که در این طرح نیروی وظیفه‌ای که وارد ارتش می‌شود به دلیل مواجه شدن با فضای جدید و فرهنگ‌های متفاوت احساس غریبی و دلتنگی به او دست می‌دهد؛ ما تلاش داریم همزمان با ورود آنها به ارتش با این محیط آشنایشان کنیم و به عبارت دیگر به آنها بشارت بدهیم که این محیط جدید مملو از فرهنگ‌های قرآنی و ایمانی است و ضمن آشنایی به آنها خیر مقدم هم گفته شود.

سرتیپ دوم سیفی از اجرای طرح کارآموزی کارکنان وظیفه در ارتش خبر داد و گفت: یکی از مسائل اصلی مطرح درجامعه ما مشکل بیکاری جوانان است که به منظور مبارزه با این معضل و کمک به جوانان در دوران خدمت مقدس سربازی در ارتش، قرارگاه مهارت آموزی تاسیس شده است تا کارکنان وظیفه در حین خدمت به ویژه وقت‌های آزاد و فراغت برای آینده زندگی شان مهارت مورد علاقه خود را فرا گیرند و در این زمینه تجربه کسب نمایند تا پس از پایان خدمت بتوانند راحت تر وارد بازار کار شده و زمینه اشتغال آنان فراهم شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.