×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

2073925 - احتمال افزایش نظامیان آلمانی در افغانستان

 به گزارش میلیتاری نیوز، نشریه آلمانی «اشپیگل» گزارش داد که وزارت دفاع آلمان افزایش نظامیان خود را در افغانستان بررسی می‌کند و فرماندهان نظامی این کشور با توجه به وضعیت امنیتی افغانستان بر افزایش نظامیان خود به ۱۴۰۰ نفر تاکید دارند.

گفتنی است که اکنون ۹۸۰ نظامی آلمانی در افغانستان مستقر هستند.

خبرگزاری «دی پی ای» نیز به نقل از یکی از سخنگویان وزارت دفاع آلمان گزارش داد که هنوز تصمیم نهایی درباره تعداد نیروها اتخاذ نشده و بررسی‌ها همچنان ادامه دارد.

گفتنی است که اخیرا «کی بیلی هاچسون» سفیر آمریکا در ناتو در مقر این سازمان در بروکسل خواستار اعزام هزار نیروی بیشتر توسط دیگر اعضای ناتو به افغانستان شد.

هاچسون گفت: آمریکا بیش از سه هزار نیرو به افغانستان اعزام می‌کند و دیگر اعضای ناتو نیز با اعزام هزار نظامی بیشتر تعهد خود را به افغانستان نشان دهند.

وی افزود که واشنگتن به زودی درخواست‌های مشخصی را مبنی بر شمار نظامیان و تخصص آنان به دیگر اعضای ناتو می‌فرستد.

سفیر جدید آمریکا در ناتو تصریح کرد: «بنابراین ما دیگر نمی‌گوییم که از دانمارک می‌خواهیم تا ۵۰ نظامی دیگر به افغانستان اعزام کند، بلکه می‌گوییم ما به ۵۰ نظامی در افغانستان نیاز داریم که تخصص ترمیم ماشین‌آلات سنگین نظامی و یا کار با تانک را داشته باشند».

با این حال برخی مقامات وزارت دفاع آلمان معتقدند که این کشور در دو سال گذشته شمار نظامیان خود را از ۸۵۰ به ۹۸۰ نفر افزایش داد بنابراین در اولویت اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان قرار ندارند.

برخی منابع آگاه نیز خبر دادند که پنتاگون، انگلیس را نیز برای افزایش نیروها در افغانستان تحت فشار گذاشته است و با وجود اینکه لندن از اعزام ۸۵ نظامی دیگر به افغانستان خبر داده، اما وزیر دفاع آمریکا آن را کافی نمی‌داند و خواستار مشارکت بیشتر این کشور شده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.