×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

به گزارش میلیتاری نیوز به نقل از ميليتاری نيوز، از صبح امروز، عملیات گسترده زمینی نیروهای ویژه ارتش سوریه، گارد ریاست جمهوری و دفاع ملی با پشتیبانی جنگنده های روسی، توپخانه و یگان موشکی از چند محور علیه مواضع گروه تروریستی جبهه النصره در غوطه شرقی دمشق آغاز شد.

در محور نخست عملیات، نیروهای سوری پیشروی به سمت شهرک « حرستا» را در دستور کار قرار دادند؛ همزمان یگان توپخانه و موشکی مواضع تروریست ها را در شهرک و مزارع « حرستا» و  محله « العجمی» هدف قرار داد.

2199628 - آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست های جبهه النصره در غوطه شرقی/ پاکسازی 4 منطقه در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر
حضور نیروهای ویژه ارتش سوریه، گارد ریاست جمهوری و دفاع ملی در این عملیات

در جریان درگیری های سنگین در محور نخست، نیروهای سوری چند مجتمع مسکونی را در جنوب شهرک حرستا از اشغال عناصر تروریستی خارج کردند اما تراکم ساختمان ها و وجود دهها تونل، سرعت پیشروی ها را در این محور کند کرده است.

2199631 - آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست های جبهه النصره در غوطه شرقی/ پاکسازی 4 منطقه در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر
**برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

خبرها از بخش غربی محله « العجمی» هم حاکیست، چند مجتمع مسکونی از لوث وجود عناصر تروریستی پاکسازی شد؛ جنگنده های روسی و سوری برای جلوگیری از کمک رسانی به تروریست ها ، مزارع شرقی شهرک حرستا را به شدت هدف قرار دادند. تاکنون چند انبار سلاح و خودروی نظامی تروریست ها در این حملات منهدم شده است.

در محور دوم، نیروهای سوری از مناطق « الزریقیه و پدافند هوایی ارتش» به سمت مواضع تروریست ها در مناطق « فرزات، النشابیه و حزرما» ( جنوب شرق غوطه شرقی) پیشروی کردند.

2199627 - آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست های جبهه النصره در غوطه شرقی/ پاکسازی 4 منطقه در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر
صف تانک‌های نیروهای سوری عمل کننده در این محور

نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری های سنگین چند ساعته در محور دوم موفق شدند با عقب راندن عناصر تروریستی، حدود 2 کیلومتر در عمق پیشروی کنند و ارتفاع « فرزات» و بخش وسیعی از منطقه « حوش الصالحیه» را به کنترل خود در بیاورند. در جریان درگیری ها در این محور حدود 30 تن از عناصر تروریستی جبهه النصره کشته و زخمی شدند.

نیروهای سوری دقایقی قبل در گام دوم عملیات و پس از درگیری های سنگین توانستند با عقب راندن تروریست ها، مناطق « النشابیه و حزرما» را هم به کنترل خود درآورند؛ نیروهای گارد ریاست جمهوری در پاکسازی این مناطق نقش ویژه ای ایفا کردند.

2199625 - آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست های جبهه النصره در غوطه شرقی/ پاکسازی 4 منطقه در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر
نیروهای سوری در تلاش هستند مواضع خود را در مناطق آزاد شده تثبیت کنند

براساس اعلام منابع میدانی، درگیری های سنگین در حومه  مناطق « حوش الصالحیه، حزرما و النشابیه» ادامه دارد و نیروهای سوری در تلاش هستند مواضع خود را در مناطق آزاد شده تثبیت کنند.

2199630 - آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست های جبهه النصره در غوطه شرقی/ پاکسازی 4 منطقه در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر
**برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

به گزارش میلیتاری نیوز به نقل از ميليتاری نيوز، در حال حاضر، توپخانه ارتش سوریه مواضع تروریست ها را در مناطق « سقبا، کفربطنا، حموریه، جسرین و حرستا» هدف قرار می دهد؛ انهدام اتاق های عملیات، پایگاه ها و انبارهای سلاح تروریست ها در این مناطق در دستور کار قرار دارد.

2199629 - آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست های جبهه النصره در غوطه شرقی/ پاکسازی 4 منطقه در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر
نیروهای سوری حاضر در عملیات گسترده غوطه شرقی

عناصر تروریستی جبهه النصره هم برای کاهش فشار حملات نیروهای سوری، مرکز شهر دمشق را با بیش از 15 مرده هدف قرار دادند و خسارت های زیادی را به مناطق مسکونی وارد کردند؛ آماری از تعداد شهدا و مجروحان این حملات منتشر نشده است.

2199626 - آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست های جبهه النصره در غوطه شرقی/ پاکسازی 4 منطقه در غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و تصاویر
آماری از تعداد شهدا و مجروحان این حملات منتشر نشده است

یک منبع میدانی در گفت وگو با ميليتاری نيوز به جنگ روانی رسانه های غربی – عربی – صهیونیستی در خصوص تحولات میدانی غوطه شرقی دمشق اشاره کرد و گفت: توافق شب گذشته در شورای امنیت ملل مبنی بر برقراری آتش بس در غوطه شرقی، شامل مناطق تحت اشغال گروه تروریستی جبهه النصره نمی شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.